Férfi felnőtt: győzelem Ukrajna ellen

2015.02.08. 14:06 |

Győzelemmel zárta Torunban az EIHC-tornát a magyar férfi felnőtt válogatott: Ukrajna ellen 6-5 lett a végeredmény.

Eseménydús meccsel fejezte be a tornáját Torunban a magyar csapat: már az első negyedórában esett két gól, a második harmadban hat, a harmadikban még három - szerencsére jó leosztásban.

A legelején Ukrajna szerzett vezetést, de Kóger Dániel egyenlített, majd ugyanő zárta a góltermelést a második harmadban. Addigra egyébként Sofron István és a magyar válogatottban először Andrew Sarauer is betalált, viszont közben az ellenfél sem tétlenkedett, úgyhogy 4-4-re álltunk a záró harmad előtt.

Abban aztán két büntenőnk is volt, az első kimaradt, a másodikat azonban Vas János belőtte, és gyorsan repetáztunk, hiszen Kóger Dániel két percen belül ismét betalált, azaz mesterhármasig jutott!

Ez már picit sok volt az ukránoknak, akik bedurvultak kissé, az eleve nem patyolattiszta meccs tovább gonoszodott: az első harmad 14 és a második 24 büntetőpercéhez a harmadikban jött még 12, szóval volt könyvelnivaló, és még pályagondok is akadtak, úgyhogy a csapatok vagy negyedórára az öltözőbe mentek.

Amikor végre-valahára visszajöhettek, valamivel több mint hét perc volt hátra, amiben szépített is Ukrajna, de egyenlíteni nem tudott, 6-5 lett a vége, ide.