Férfi felnőtt: kikaptunk Lengyelországtól

2015.02.07. 17:51 |

Az első napon Románia felett aratott kiütéses, 8-0-s győzelem másnapján a sokkal erősebb házigazdával, Lengyelországgal mérkőzött a magyar férfi felnőtt válogatott, és szoros meccsen bár, de 2-0-s vereséget szenvedett. Az EIHC-torna zárónapján Ukrajnával játszunk.

A terveknek megfelelően változtatott az összeállításon a magyar férfi felnőtt válogatott szakvezetősége, bekerült például a honosításra váró Andrew Sarauer, a kapuban pedig Rajna Miklós kezdett.

A nyitányra amúgy sem lehetett panaszunk, az ötödik percben azt is hihettük, hogy megszereztük a vezetést, hiszen Benk András félszólója végén a kapuba került a korong, csakhogy a találatot nem adták meg, sőt, Benki mehetett a büntetőpadra a fejreütés miatt...

A baj pedig csőstül jött, mert ugyanebből az emberhátrányból találatot kaptunk, midőn Grzegorz Pasiut behúzta a kipattanó pakkot Rajna alatt.

Ezután főleg a kiállítások sorjáztak, az első harmadban összesen 6, a másodikban 10, a harmadikban 4 percnyi kisbüntetést osztottak ki a zebrák.

Ám ennél fontosabb, hogy sajnos a mieink hiába támadtak az egyenlítésért, sőt, amikor lehoztuk a kapusunkat a plusz mezőnyjátékosért, a lengyelek ütöttek egy üres kapus gólt is. A vége tehát 2-0 - vasárnap Ukrajnával zárjuk a tornát.