Férfi felnőtt: fesztivál Oroszország ellen

2016.04.30. 21:30 |

Kiélezett csata, fordulatok, hosszabbítás, büntetőlövések Oroszország fiatal sztárjai ellen. A mai meccsben minden benne volt, amiről a jégkorong szól. Méltóképpen búcsúzott hazai közönségétől a férfi felnőttválogatott mielőtt elutazik az A-csoportos világbajnokságra.

kep

A várakozásoknak megfelelően energikusan kezdett a fiatal orosz válogatott, Hetényi Zolinak be kellett mutatni pár nagy védést, hogy változatlan maradjon az eredmény. Aztán gyorsan felpörögtünk mi is, olyannyira, hogy a harmad közepén Wehrs lövése után felrobbant a teltházas Tüskecsarnok. Nagy Gergő passzolt Kógerhez, ő készített elő a 3-as számmal játszó védőnknek, aki megszerezte a vezetést. A folytatásban maradt viszont az enyhe orosz mezőnyfölény, ami a harmad végi kapura lövési arányon is megmutatkozott. Éppen kétszer több dolga akadt Hetényinek, mint Sorokinnak a másik oldalon.

Egygólos előnyben vághattunk tehát neki a második játékrésznek, ahol az első percekben ismét többet volt a mi harmadunkban a korong, mint az ellenfélében. Egyik alkalommal Garát csak szabálytalanul tudta megzavarni a támadásban az orosz játékost, de kibekkeltük az emberhátrányt, sőt, kiharcoltunk egy előnyt is. Létszámkülönbségnél végül nem találtunk be, másodperccel a kiállítás vége után viszont igen. Bartalis passzát Sofi értékesítette, ráadásul nem is akárhogy, a rövid felsőt lőtte ki mértani pontossággal. 2-0-ra vezettünk tehát 28 perc után Oroszország KHL-es fiataljai ellen. Ellenfelünk ugyanakkor már nem várt sokáig a válasszal, a meccs közepén kétszer is betalált. A 30. percben Mamin felezte csapata hátrányát, mi pedig a terveknek megfelelően kapust cseréltünk a következő játékmegszakításnál. Vay Ádám váltotta Hetényi Zoltánt a mérkőzés legpörgősebb időszakában. Nem sokkal később majdhogynem megismétlődött az első orosz gól forgatókönyve, csak ezúttal Apalkov ért bele jól Lyubimov lövésébe. 2-2. A harmad második részében inkább ellenfelünk akarata érvényesült, bár kevésbé voltak élesek a felek.

A harmadik húsz perc elején újabb büntetés nehezítette a magyar fiúk dolgát, de ezúttal is helyén volt a védelem, egyenlő létszámnál pedig már kiegyenlített játék folyt. Lényegesen fegyelmezettebb játékot hozott a folytatás és helyzetekből sem volt hiány. Az eredmény viszont nem változott, és ahogy közeledtünk a rendes játékidő végéhez, úgy fokozódott a hangulat a lelátón. A játék képe a ráadásban sem változott, két-két kapura lövéssel zártak a felek, aztán jöhettek a büntetőlövések.

Mi kezdtük a párbajt, egész pontosan Vas János, de hiába a jó csel, Sorokin még épp visszaért a korcsolyával és hárított. A másik oldalon a kapitány viszont eredményes volt, de nálunk is jött a C-betűs, Vas Marci csatárokat megszégyenítő találatot szerzett. A folytatásban jött Shalunov, aki szintén betalált, nálunk pedig a válogatottságtól búcsúzó Tokaji Viktort küldte jégre Rich Chernomaz, aki ugyan nem harcolta ki a rávezetések folytatását, de közel akkora tapsot kapott, mintha megtette volna.

A jövő sztárjaival kiálló Oroszország győzött tehát 3-2-re szétlövésben, a mérkőzés pedig az eredménytől függetlenül biztosan a jégkorong ünnepeként vonul majd be a történelemkönyvekbe.

A mérkőzés legjobbja orosz oldalról Lyubimov lett, megérdemelten. A magyar válogatottból Hetényi Zoltánt választották a legjobbnak, aki megköszönte, átvette díját, majd a sorban egyenesen Vay Ádámhoz korcsolyázott, nemes egyszerűséggel gratulált neki és átadta a díjat.

Végül, de nem utolsó sorban a Magyar Jégkorong Szövetség, a csapat és a szurkolók is elköszöntek Tokaji Viktortól, a játékostól, a hátvédtől, aki olyan hosszú ideig szolgálta a magyar válogatottat vezéregyéniségként, aki a C-csoporttól az A-ig minden szinten viselte már a címeres mezt a felnőtt mezőnyben. Ugyanakkor köszöntötték Tokaji Viktort, az edzőt, aki jövő héten ismét a cserepadon irányítja eddigi csapattársait, ahogy tette azt Krakkóban is sérülése miatt. További hasonló sikereket kívánunk, Toki!

Felnőtt férfiválogatottunk méltóképpen búcsúzott hazai közönségétől az elit világbajnokságra való indulása előtt, bizonyította, hogy helye van a legjobbak között, a szurkolók pedig újfent megmutatták, kétségtelenül a világelithez tartoznak ők is.

Fotó: Mudra László

A KERET

Kapusok (4): BÁLIZS Bence (MAC Budapest), HETÉNYI Zoltán, RAJNA Miklós (Fehérvár AV19), VAY Ádám (Debreceni HK)

Bekkek (10): DUDÁS Jesse, SAGERT Kalvin, (DVTK), GARÁT Zsombor, MESTYÁN István, STIPSICZ Bence (MAC), KISS Dániel (UTE), ORBÁN Attila, SZIRÁNYI Bence, WEHRS Kevin (Fehérvár), VAS Márton (Fassa, olasz)

Csatárok (16): BANHAM Frank, BARTALIS István, BENK András, KOVÁCS Csaba, KÓGER Dániel, NAGY Gergő, SARAUER Andrew (Fehérvár), ERDÉLY Csanád (Sioux Falls, amerikai), GALLÓ Vilmos (Linköping, svéd), KÖNCZEI Áron (Debrecen), MAGOSI Bálint (Briancon, francia), NAGY Krisztián, TERBÓCS István (MAC), SEBŐK Balázs (KalPa, finn), SOFRON István (Klagenfurt osztrák), VAS János (Slavia Praha, cseh)

JEGYEK

A Hokimaraton mérkőzései közül a kazah–orosz rangadóra 2490 forintos egységáron még lehet jegyeket vásárolni a Ticketpro és az IBUSZ irodáiban, valamint az interneten.