Fél 7-től játszunk Japánnal csütörtökön

2014.03.27. 00:14 |
A magyar csapat 18.30-tól, a centerpályán játszik Japánnal.

Az oroszok ellen nem sikerült a győzelem, a kiesés ellen Japánnal küzd meg a válogatott, csütörtökön 18.30-tól játsszák az első mérkőzést a centerpályán.

Az oroszok ellen nagyon nehéz volt a feladat, hiszen nem csak nyerni kellett volna, egyenesen öt góllal kellett volna túlszárnyalni őket, hogy bebiztosítsa a bennmaradást a válogatott. Bár a vezetést Horváth Tiffany révén mi szereztük meg, az oroszok végül fordítottak, és 3-1-re nyertek.

A kiesés ellen tehát Japán legjobbjaival játszanak a lányok, két győztes meccsig. Az elsőre csütörtökön 18 óra 30 perctől, a centerpályán kerül sor. Menjünk ki minél többen szurkolni a csajoknak!

Mestermérleg:

Gömöri Csaba (Magyarország, szövetségi edző): ”Ahogyan ígértük, az első percekben megpróbáltunk nekimenni az oroszoknak. Az volt a célunk, hogy az elején lőjünk egy gólt, és aztán türelmes játékkal próbáljunk meg folyamatos pressziót gyakorolni a kapujukra, közben ne kapjunk gólt, ne tudjanak hamar kiegyenlíteni. Egy pár percig ez sikerült is, a gól okozta sokkból nehezen jöttek ki az oroszok, de sajnos mi nem tudtunk akkora nyomást gyakorolni rájuk, amekkorát kellett volna. Sikerült nekik az egyenlítés viszonylag gyorsan, de ettől lelkileg sem törtünk meg, hiszen az elsődleges célunk a találkozó megnyerése volt, nem a számolgatás. Természetesen tudtuk, hogy nehéz lesz legalább négy gólt lőni, hát még ötöt, ezért folyamatosan sulykoltuk a lányokba, ne számolgassanak, a következő cserére figyeljenek, mert a mérkőzést ha szorosan is, de meg kell nyerni. Lezárultak a csoportmérkőzések, összességében első körben a célunkat nem értük el, de játszottunk két olyan mérkőzést a tavalyi bronzérmessel és az orosz válogatottal, amelyen a vereség ellenére egyenlő partnerek lehettünk.A világbajnokság folytatódik és számunkra olyan újabb kör következik, amikor élet-halál kérdése a Japán elleni csata." (forrás: jkb.hu)

Alekszandr Uljankin (Oroszország, szövetségi edző): ”Elégedett vagyok az eredménnyel. A lányok az elején megijedtek attól, hogy milyen sokan vannak a csarnokban, és az első gól ennek is volt köszönhető. Ezután viszont sikerült összeszedniük magukat, és a második harmadra harcra készen jöttek ki. Sok olyan helyzetünk volt, amit nem sikerült kihasználni, ami szerintem szintén a sok nézőnek tudható be, mert nem szoktak ennyi ember előtt játszani a lányok, és nehéz volt ezt feldolgozni. Amin változtatni kéne a továbbiakban, az a hozzáállás, és a helyzetkihasználás. Az a célom, hogy jól szerepeljünk a hátralévő meccseken.” (forrás: jkb.hu)

Fotó: Somogyi Viktor

Fotó: