Fehérváron az emberelőnyök döntöttek

2018.01.22. 23:30 |

A Fehérvári Titánok együttese a második harmadban állva hagyta a Ferencvárost. A hét gólból hat emberelőnyben született.

A Ferencváros jól kezdte a fehérvári találkozót, és gyorsan kiharcolt egy kiállítást. Az emberelőnyt a 4. percben használta ki a zöld-fehér csapat: a visszapasszolt korongot Rafaj vágta a hálóba. A Titánok is rákapcsoltak, és tesztelték Sevelát, majd az első emberelőnyt szintén értékesítették, a 13. percben Láday révén. Tendler előtt adódott nagy ziccer, de kiszorított helyzetből nem tudta bevenni Kornakker kapuját a 16. percben.

A második harmadot egy áthúzódó kiállítás miatt emberelőnyben kezdte a Fehérvár, és Ainsworth találatával megszerezte a vezetést. A hazaiak tíz perc alatt eldöntötték a meccset, ugyanis még három gólt szereztek: Schoenmakers kétszer, Szita egyszer volt eredményes. Ezek közül csak a kanadai csatár második gólja nem emberelőnyben született. A Fradi többet támadott a folytatásban, de nem tudta kihasználni lehetőségeit.

Az utolsó felvonás fehérvári helyzetekkel indult, aztán az FTC támadhatott emberelőnyben, és Shupe a levegőből be is ütött egy kipattanót a 44. percben. A vendégek rohamoztak a hátralévő percekben, de nem sikerült feljebb zárkózniuk.

A Titánok a győzelemmel megelőzték a Fradit az alsóházi tabellán. A zöld-fehérek szerdán hazai környezetben javíthatnak.

Fehérvári Titánok-Ferencvárosi TC 5-2 (1-1, 4-0, 0-1)

Nyilatkozat

Kóger István, Fehérvár: „Kétségtelenül sokat gyakoroljuk az emberelőnyt, Láday Tamás gólja pont egy régóta gyakorolt figura eredményes befejezése volt. Nagyon boldog vagyok, bár szereztünk egy-két szerencsés találatot. Az mindig jó, ha a speciális játékszituációkat ki tudja használni egy csapat, azt gondolom, hogy ez hozta a mai sikert. Igaz, hogy nagyon rosszul kezdtünk, már rögtön az első sorunk az cserében 30-40 másodpercig nem tudott kijönni a harmadunkból, azt egy kiállítás után kaptunk egy gólt, aztán szerencsére egyenlítettünk. Igyekeztünk a saját játékunkat játszani, az eredménytől függetlenül ugyanazt a rendszert erőltetni, ami a mi játékunkat jellemzi. Talán az ellenfél nem volt elég feszes a mérkőzés során, mi viszont fontos három pontot tudtunk itthon tartani.”

Greg Lindqvist, Ferencváros: „Túl sok párharcot vesztettünk el a mai mérkőzésen. Az ellenfélnek kiváló volt az emberelőnye, mi pedig nem tudtunk betalálni. Az első és a harmadik harmad nem volt rossz, de a második játékrészben túl sok párharcot és korongot vesztettünk, és így nem lehet meccset nyerni. Nem gondolnám, hogy fizikálisan lennének problémáink, inkább mentálisan kellene rendet tennünk a csapatban, főleg az idegenbeli mérkőzéseken ütközünk nehézségekbe. Hazai pályán teljesen más csapatot látok. Keményen kell dolgoznunk, és egyszerűbben kell játszanunk, hiszen ma is rengeteg helyzetünk volt, amit nem tudtunk belőni.”