Fehérvári fölény

2016.10.31. 23:05 |

A válogatott meccsek miatt szünetet tartanak az európai bajnokságokban, s nincs ez másként itthon sem. A rövid pihenőt kihasználva megnéztük, hogy állnak a hazai utánpótlás-pontvadászatok - írja az utanpotlassport.hu.

Kezdjük a sort az U20-as bajnoksággal, amelyben a 2016–17-es szezonban hét csapat versenyez. Az első helyen az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia áll, amely mind az öt mérkőzését megnyerte, és egészen elképesztő, 51-5-ös gólkülönbséget produkált. A fehérváriak tehát átlagban 10-1-re nyerik a meccseiket... Ezzel együtt is mindössze egy pont az előnyük a Vasas-Continental előtt, amelynek “becsúszott” egy szétlövéses győzelem, mégpedig a MAC Budapest ellen. A mezőny erősen kettészakadt, hiszen amíg a negyedik helyezett MAC-nak három meccsből 7 pontja van, addig a fővárosi együttest követő DVTK Jegesmedvék öt fellépésén gyűjtött 2 pontot. A sort a KMH zárja, amely egyelőre pont nélkül áll.

A sorrend láttán csöppet sem meglepő, hogy a kanadai táblázatot jelenleg az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia hokisai uralják, az első ötbe csupán egy Vasas-játékos tudott beférkőzni. Az élen Madácsi Benedek áll 13 ponttal (7 gól+6 assziszt), őt Rokaly Szilárd követi 12 ponttal (5+7), majd jön a piros-kékek jégkorongozója, Varga Tamás 10 ponttal (3+7). A kapusok rangsorát viszont egy Vasas-hokis vezeti, mégpedig Garbacz Máté, aki eddig három meccsen jutott szóhoz, és a kapujára zúduló 58 lövésből 57-et semlegesített; ez 98,27 százalékos védési hatékonyság. Őt Bors Gergely követi 97,43 százalékkal, igaz, a fehérváriak kapusa még csak két találkozón jutott szóhoz. A harmadik pozíciót elfoglaló Nagy Péter viszont alaposan megdolgozott az előkelő helyezésért. A Debrecen kapuvédője öt találkozón 136 lövést kapott, s csak ötöt nem tudott semlegesíteni (96,32 százalék).

A büntetési listán toronymagasan a DVTK Jegesmedvék játékosa, Fazakas Levente az első, igaz, neki a 27 perc úgy jött össze, hogy kapott egy végleges fegyelmit is.

Az U20-as bajnokság szuperrangadójára már nem kell sokat várnunk, az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és a Vasas-Continental november 17-én csap majd össze, mégpedig Székesfehérváron. A juniormezőny szereplői közül egyébként az Ocskay Akadémia, a Vasas és a MAC kétfrontos küzdelmet vív, hiszen e három csapat az osztrák EBYSL-ben is versenyez. A három magyar együttest három különböző csoportba osztották be: az A-ban a MAC a második, de itt a máris 14 pont előnnyel vezető Salzburgot aligha lehet utolérni. A B-ben az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia szintén második a Vienna Capitals mögött, a bécsiek azonban egy meccsel kevesebbet játszott. Ez a két gárda ellépett a többiektől. A C-ben a Vasas a negyedik, jelen állás szerint a Villachhal és a Medvescak Zagrebbel osztják majd el egymás között a középmezőnyben a pozíciókat.

Az U18-as magyar bajnokságban tizenegy klub képviselteti magát. A tabella élén e korosztályban is az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia áll (27 pont), de csak hat pont az előnye az ISK-Csíkszereda és hét a MAC Budapest előtt. Sőt, mivel utóbbi két gárda két-két meccsel kevesebbet játszott, a vesztett pontok tekintetében mindössze egy, illetve két pont a differencia az éllovas és üldözői között. A középmezőny meglehetősen népes, hiszen a negyedik pozíciót elfoglaló UTE és a nyolcadik helyen álló Pesterzsébeti HC között csupán 7 pont a különbség, bár a sorrend kissé csalóka, mivel eltérőek a mérkőzésszámok. Két együttes van leszakadóban a többiektől: a tizedik helyet elfoglaló KHM, amelynek 4 pontja van, illetve az ez idáig pont nélküli sereghajtó, a Tisza Volán. Az első és az utolsó között óriási a különbség a játékerő tekintetében, hiszen amíg a fehérváriak gólkülönbsége +82, addig a szegedieké –84. A két gárda fehérvári összecsapásán 21-0-s hazai siker született. A Ocskay Akadémia eddigi egyetlen vereségét Debrecenben szenvedte el, ahol a hosszabítás második percében kapott góllal maradt alul 4-3-ra. A tabella első és második helyezettjének párharca viszont meglehetősen simán alakult, a székesfehérváriak 6-1-re diadalmaskodtak a csíkszeredaiak ellen.

Az ifiknél is az Ocskay Akadémia hokis uralják a kanadai táblázatot. Az első öt között négy fehérvári és egy újpesti található. Az élen Dézsi Bence áll, aki 11 meccs után 28 pontnál tart (6+22). Őt a szintén fehérvári Almási Márk (23 pont; 11+12) és Vértes Nátán (19 pont; 8+11) követi. Az UTE hokisa, Szalma Zsolt 18 ponttal (7+11) holtversenyben 4-5. Somogyi Nátánnal (8+10).

A kapusrangsorban két MAC-jégkorongozó áll a legjobban. Farkas Roland azonban csak 48 perc 1 másodpercet töltött a jégen, így a százszázalékos mutatója kissé csalóka. Sági Máté viszont már 256 perc 52 másodpercnél tart, és ez idő alatt a 86 lövésből 84-et megfogott, ami 97,67 százalékos védési hatékonyság. Joggal lehet büszke a teljesítményére a csíkszeredai Adorján Örs is, aki 447 perc 25 másodpercet töltött ez idáig a jégen, és 233 lövést kapott, amiből mindössze 11 gól született (95,27 százalék).

A büntetési statisztikát – talán nem függetlenül csapata teljesítményétől – a szegedi Rézmann Máté vezeti 49 perccel, bár az összképet az ő esetében is lerontja egy végleges fegyelmi. A második helyezett újpesti Horváth Ákos viszont úgy szedett össze 48 percet, hogy már kétszer kapott végleges fegyelmit.

Az ifiknél szintén több olyan klub van, amely képviselteti magát az osztrák U18-as bajnokságban is. Az EBJL mezőnyét két részre osztották, a hét szereplős A csoportban a fehérváriak 41 pontot gyűjtöttek, s ezzel torony magasan vezetik a tabellát a 30 pontos Villach előtt. A Győr az ötödik 13, a Vasas a hatodik 9 ponttal. A nyolc csapatos B ágon is magyar az éllovas, ráadásul a 39 pontos UTE-t a 34 pontos MAC követi. A Debrecen/Miskolc vegyes csapat negyedik 17 ponttal, s ezzel vezeti a középmezőnyt, a Hokiklub Budapest viszont egyelőre csupán 2 pontot szorgoskodott össze, s így sereghajtó.

A hazai U16-os bajnokságban csak most indult az alapszakasz, jó néhány csapat bemutatkozására még várni kell. Így a részletes elemzés igencsak korai lenne, de az eddigi eredményeket érdemes összefoglalni. Az I. csoportban: Vasas–Pesterzsébet 8-4, MAC Budapest–DVTK Jegesmedvék 5-3, UTE–Egerszegi Titánok 10-0. A felső ágon a következő mérkőzést november 11-én játsszák le, ekkor a Győri NEMAK ETO az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiát fogadja.

A II. csoportban: Gepárd JE–Tisza Volán 4-5, szétlövéssel, Kiskőrös–MAC Budapest 0-13, UTE B–ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 3-2, szétlövéssel, Dunaújvárosi Acélbikák–KMH B 3-0, KMH–Vasas B 1-4.