Ez volt a hét: Visegrád Kupa és válogatott meccsek

2017.08.27. 23:42 |

Nem panaszkodhattak a jégkorong szerelmesei ezen a héten, olyan sok esemény, mérkőzés történt, hogy alig tudtuk összeszedni a heti összefoglalóba. A Visegrád Kupa meghozta az első magyar győzelmet, és mint tudjuk, ha egy üzlet beindul… emellett utánpótlás-csapataink is pályára léptek különböző tornákon.

Hétfő

A hét első napján elkezdte az edzőtáborozást az U18-as válogatott, Glen Williamson és szakmai stábja irányításával 66 játékos részvételével.

Közben Jarmo Tolvanen kapitány és szakmai stábja az U20-asoknál megnevezte azt a 24 mezőnyjátékost és 3 kapust, akik aztán elutaztak a svédországi Super Challenge Cup küzdelmeire.

Kedd

Megszületett az első magyar győzelem a Visegrád Kupában, a DVTK hatalmas feltámadást produkálva három gólos hátrányból 4-3-ra nyert az extraligás Poprad ellen hazai pályán.

A hét második napja hozott egy újabb kerethirdetést is: Glen Williamson és szakmai stábja a lengyelországi tornára utazó U18 és a Budapesten, a norvégok ellen három edzőmeccset játszó U17-es válogatott keretét tette közzé.

Az eddigi visszajelzések alapján pozitív fogadtatásra talált a mentoredző-program a szakmán belül – mondta az MJSZ-nek Mayer Péter, a mentoredzők egyike, aki a közeljövőben rájuk váró feladatokról is beszélt.

Szerda

Izgalmas meccsen szoros, 4-3-mas vereséggel kezdte az U20-as válogatott a Super Challenge Cup svédországi küzdelmeit. A svájci Geneve-Servette bizonyult jobbnak 4-3 arányban.

Csütörtök

Csütörtökön aztán az U20-as mellett az U17-es válogatott is jégre lépett. Előbbiek Ausztria ellen játszottak izgalmas mérkőzést a svédországi Super Challenge Cup-on, sajnos a jó teljesítményt nem sikerült végig fenntartani, így nyugati szomszédaink a harmadik harmadban behúzták a 6-3-as győzelmet.

Az U17-esek két harmadon keresztül remekül tartották magukat a norvégok ellen, de végül 4-2-re kikaptak a Tüskecsarnokban rendezett felkészülési mérkőzésen.

Péntek

A Visegrád Kupa esetében is igaz a mondás: ha egyszer egy üzlet beindul… A jelek szerint a diósgyőri Jegesmedvéknél ráéreztek a győzelem ízére, hiszen hazai pályán 4-0-ra lelépték az Érsekújvárt. A Fehérvár is nagy meccset játszott, míg a MAC és az UTE idegenben kikapott.

A magyar U20-as válogatott érzelmi hullámvasutat sem nélkülöző mérkőzésen, szétlövésben 3-2-re győzte le a svájci Biel csapatát a svédországi Super Challenge Cup-on. A szétlövés nem mindennapi izgalmakat hozott, hiszen a győzelem a tizenötödik körben dőlt el.

Az U18-as válogatott vereséggel kezdte a varsói Olimpiai Reménységek Versenyét. A mieink a házigazda lengyelektől 2-1-re kaptak ki.

Ismét megmérkőzött egymással a magyar U17-es és a norvég válogatott a Tüskecsarnokban. A norvégok az első harmadban lőtt góllal 1-0-ra nyertek.

Szombat

A Super Challenge Cup negyedik napján az U20-as válogatott a házigazdák nagyon erős csapatával, a Farjestadtal mérte össze tudását. A svédek mindegyik harmadban lőttek egy emberelőnyös gólt, miközben a magyar csapat most játszott a torna alatt a legjobban.  A vége: 3-1 a házigazdáknak.

A Varsóban zajló Olimpiai Reménységek Versenyének második napján az U18-as válogatott Morvaország csapatával mérkőzött és magabiztos 8-3-as győzelmet aratott.

Nagyon küzdött, és a lehetőségei is megvoltak az U17-es válogatottnak a norvégok elleni felkészülési mérkőzésen, de ahogy az első kettőn, úgy a harmadik összecsapáson is a skandinávok éltek jobban a lehetőségeikkel és nyertek végül 5-1-re.

Ami a nőket illeti, az U25-ös válogatott magabiztosan nyert a lengyelek ellen a Vasas Jégcentrumban játszott felkészülési mérkőzésen Marton Tibor együttese gólt sem kapott, viszont lőtt négyet, így a vége 4-0 lett.

Vasárnap

Teljes fordulót rendeztek a Visegrád Kupában, melyben megszerezte első győzelmét a Fehérvár AV19, a zsolnaiakat győzték le, a végeredmény (5-2) ellenére egy szoros meccsen. Az előző két mérkőzésén remeklő DVTK-nak most nem ment olyan jól.

Az U20-as válogatott a svédországi Super Challenge Cup ötödik napján a norvégokkal mérkőzött, és igencsak gólgazdag mérkőzésen, komoly izgalmak közepette végül 6-5-re kikapott.

A varsói Olimpiai Reménységek Versenyének utolsó játéknapján a magyar U18-as válogatott a szlovákokkal találkozott. A vége 8-1 lett oda.