European Rookie Cup: továbbjutott a Fehérvár

2015.03.24. 10:11 |

Az elmúlt hétvégén zajlott az EBEL által kezdeményezett Európai Uniós finanszírozású European Rookie Cup első két tornája. Ahogy arról már írtunk, az U16-os korosztály első négyes tornájának Kaposvár adott otthont, itt a Fehérvár AV19 volt érdekelt a magyar csapatok közül, míg az egy nap csúszással megrendezett mücheni kupán az UTE serdülői vettek részt.

„A European Rookie Cup nagy előrelépést jelent úgy az osztrák jégkorong fejlesztésében, mint az európai utánpótlás jégkorong előmenetelében. Örömmel veszem a mérföldkőnek számító támogatást, amelyet az Európai Uniótól kapott ez a tornasorozat. Ugyanakkor dicséret illeti a szervezők innovatív hozzáállását is, amellyel összehozták ezeket az országokat és bevonják őket olyan workshopokba, ahol a sportágunkat leginkább fenyegető tényezők ellen lépnek fel.” – nyilatkozta Rene Fasel, az IIHF elnöke.

Kiválóan szerepelt a Fehérvár AV19 U16-os csapata a kaposvári tornán, első mérkőzésén már nyolcgólos győzelemmel indított bécsi ellenfelével szemben. A második találkozón 3-0-ra is vezetett Kercsó Árpád csapata, a harmadik harmadban viszont egyenlíteni tudott a Jesenice. A hosszabbítás második percében végül Vincze Gergő talált be Legat kapujába, megszerezve ezzel a győzelmet. A torna záró mérkőzésén, a HK Sarajevonak 102-szer lőttek kapura a fehérvári fiúk, ennek pedig éppen fele be is ment, azaz rekordszerű 0-51 arányú győzelemmel zárt a Volán. A másik oldalon Székesfehérvár másodkapusa, Pinczés kapott lehetőséget, mindössze 4 lövést kapott.

A három győzelemmel tehát a Fehérvár AV19 fiataljai elsőként jutottak be az áprilisi négyes döntőbe.

Münchenben az UTE is helytállt, egy hajszálon múlott a második magyar csapat továbbjutása. Az első játéknapon 1-14 arányban múlta felül a házigazdát a magyar serdülő bajnokság negyedik helyezettje (a magyarországi résztvevők között harmadik). A fordulópont itt is a második mérkőzésen jött, ahol az EAC Junior Capitals ugyan vezetett, de a lila-fehérek egyenlíteni tudtak, majd a gól nélküli harmadik harmad után hosszabbításban döntöttek a bécsiek, ezzel egy pont előnyre tett szert az Újpesttel szemben. A zárónap első találkozóján győzött a Capitals, így eldőlt a továbbjutó kérdése is. Ettől függetlenül a HK Olimpija Ljubljana ellenfeleként újabb nagyarányú győzelemmel zárt a torna második helyén az UTE.

A másik két tornára ezen a hétvégén kerül sor, a MAC Budapest Ljubljanába, a Miskolci Jegesmedvék St. Pöltenbe utazik.