Szeptember 18-20. között Tenerifén tartotta féléves kongresszusát a Nemzetközi Jégkorong Szövetség, melyen a férfi felnőtt Divízió I/A csoportos torna házigazdája mellett számos más pontban is döntést hoztak.
Amint már megírtuk, az Ukrajnában kialakult politikai helyzet következtében Doneck visszalépett a rendezéstől, így kézenfekvővé vált, hogy az eredetileg is kandidáló Krakkónak ítéljék a rendezés jogát. Ezáltal tehát április 18-24. között Lengyelországban, az új Kraków Arénában mérkőzhet meg felnőtt válogatottunk Olaszország, Kazahsztán, Japán, Ukrajna és a házigazda Lengyelország együttese ellen. Ezzel eldőlt az is, hogy szintén ezen a helyszínen kerül sor 2015. február 2-8. között arra az EIHC tornára, melyen a házigazda lengyelek mellett Kazahsztán, Ukrajna és Magyarország is részt vesz, mintegy főpróbaként a világbajnokságra.
A Magyarországot érintő további vbk-kkel kapcsolatban nem történt változás.
Az U18-as női Divízió I-es torna 2015. január 4-10. között lesz a franciaországi Vaujanyban, ahol az A csoportból érkező lányaink ellenfelei Németország, Norvégia, Szlovákia, Ausztria és a házigazda Franciaország fiataljai lesznek.
A férfi mezőny korosztályos világversenyeinek idén is Magyarország ad otthont, az U18-asok Debrecenben élvezhetik a hazai pálya előnyét 2015. április 12-18. között megrendezett Divízió I/A csoportjában, míg az U20 december 14-20. között Dunaújvárosban fogadja a Divízió I/B csoport mezőnyét.
Ugyanakkor döntés született a minket érintő felnőtt női vb helyszínéről is. Májusban ugyan szintén megkapta Peking a Divízió I/B világbajnokság rendezési jogát, ám ettől júliusban visszalépett. Ez idő alatt felmerült az is, hogy beugrunk, ám végül újra Kínának adták a rendezést, így a hölgyek április 6-12. között a Távol-Keleten lépnek jégre Szlovákia, Hollandia, Észak-Korea és Olaszország ellen.
Az IIHF további tevékenységeivel kapcsolatosan is lényeges változások történtek, amelyek legfőbb oka, hogy a szervezet évek óta veszteségesen működik, így az eddig meglévő támogatási rendszert nem képes fenntartani. Ezért úgy határozott a kongresszus, hogy mostantól kétévente rendezi meg az Inline-világbajnokságot. Emellett a női szakágban az Európai Bajnokcsapatok Kupájának (EWCC) központi támogatását teljes mértékben megvonják, így valószínűsíthetően ebben az idényben indul el utoljára ez a sorozat. Felmerült továbbá, hogy a férfi U18-as világbajnokságokat, vagy azok bizonyos csoportjait is csak kétévente rendezzék meg, ám ezzel kapcsolatban nem jutottak konszenzusra.
Szó esett a 2016-ban Lillehammerben rendezendő ifjúsági olimpiáról, amelyre 2012 után újra lehetősége van egy magyar fiúnak és egy lánynak kijutni a Skills Challenge-versenyszámban. Erre 2015 tavaszán rendeznek országos válogatót a 2000 és 2001-ben született fiatalok számára, ahonnan a legjobbak Vierumakibe utazhatnak a nemzetközi kvalifikációra.
Döntés született arról is, miszerint 2018-ban Pjongcsangban a rendező ország jogán Dél-Korea női és férfi jégkorong válogatottja automatikusan részt vehet az olimpián.
A 2019-es A csoportos felnőtt férfi világbajnokságra 2014. október 31-ig várnak a jelenleg kandidáló Svájc és Szlovákia mellé újabb pályázókat. Amennyiben nem lép elő más jelentkező, már most Szlovákiának ítélik a 2019-es rendezést, Svájc pedig megkapja a 2020-as A csoportos torna rendezési jogát.
A magyar érdekeltségű világbajnokságok a 2014–15-ös idényben
Férfi felnőtt divízió I/A
Helyszín: Krakkó, Lengyelország
Időpont: 2015. április 18–24.
Ellenfelek: Olaszország, Kazahsztán, Japán, Ukrajna, Lengyelország
Férfi U20 divízió I/B
Helyszín: Dunaújváros
Időpont: 2014. december 14–20.
Ellenfelek: Lengyelország, Kazahsztán, Franciaország, Ukrajna, Japán
Férfi U18 divízió I/A
Helyszín: Debrecen
Időpont: 2015. április 12–18.
Ellenfelek: Dánia, Norvégia, Kazahsztán, Fehéroroszország, Franciaország
Női felnőtt divízió I/B
Helyszín: Peking, Kína
Iődpont: 2015. április 6–12.
Ellenfelek: Szlovákia, Kína, Hollandia, Észak-Korea, Olaszország
Női U18 divízió I
Helyszín: Vaujany, Franciaország
Időpont: 2015. január 4–10.
Ellenfelek: Franciaország, Németország, Norvégia, Szlovákia, Ausztria