Erősorrend: felbolydult a mezőny

2020.11.10. 13:19 |

A nemzetközi szünet után folytatódik az Erste Liga, mi pedig megnéztük, hol tartanak most a csapatok. Az amerikai sportokban megszokott power rankinget, vagyis erősorrendet a szezon eddigi eredményei, az egymás elleni mérkőzések és a statisztikák alapján állítottuk össze. Élre állt a Brassó, feljött a MAC HKB, de lecsúszott a Gyergyó.

1. Corona Brassó (a legutóbbi helyezés: 5.): az egyedüli csapat, amely még nem kapott ki a rendes játékidőben. Az öt meccsen szerzett 12 pont igencsak biztató, főleg, hogy nyert a Brassó Újpesten, Debrecenben és a – igaz, tartalékos – Ferencváros ellen is. Valchar és Klempa remekül kezdte a szezont, ketten együtt 16 pontnál járnak, és a védekezés is magabiztosnak tűnik. Eddig a kiállításokkal is jól áll a Corona, a legjobb a mutató a ligában, ami a korábbi években nem feltétlenül volt így. Egyedül a hatékonyságon lehetne javítani, meccsenként nagyjából ugyanannyi lövésből a MAC HKB és a Csíkszereda is több gólt szerez átlagosan.

2. Csíkszeredai Sportklub (1.): három győzelem az FTC elleni emlékezetes hosszabbításos találkozó és a debreceni lefagyás mellett. Az UTE és a Dunaújváros ellen már nagy erőt mutatott a csapat. Becze és Taratuhin kiváló formában indította a szezont, de az új légiósok is megmutatták már, miért esett a választás rájuk, és ha teljesen összeszoknak, még jobbak lesznek. A speciális játékhelyzetekben erős a Sportklub, egyedül a kapott gólok száma tűnik soknak (4,4-es átlag).

3. FTC-Telekom (1.): a járvány kétszer is megnehezítette a zöld-fehérek helyzetét, részben ennek is volt betudható, hogy a hatodik mérkőzésen győztek először a rendes játékidőben. Már öt hosszabbításos meccset játszottak, ezek közül hármat nyertek meg, kétszer izgalmas csatában a MAC HKB ellen. A hullámzó teljesítmény a Dunaújváros ellen látszott a legjobban, amikor négygólos előnyt adott el a csapat, de végül egy villanással megmentette a győzelmet. A kilencgólos Nagy Gergő csapatkapitányhoz méltóan hátán viszi a csapatot, de Hodgman és Kulmala is kezd belelendülni, és a magyarok közül is mindig van, aki előlép. Az emberelőnyökben és -hátrányokban viszont egyelőre nem áll jól a csapat.

4. MAC HKB Újbuda (8.): a szezon előtt sötét lónak tűnt az együttes, de másfél hónap alatt megmutatták az újbudaiak, hogy számolni kell velük. A válogatott játékosokból és a tehetséges fiatalokból jó elegy alakult ki Kangyal Balázsék kezei között. Sofron és Nagy Krisztián szinte csukott szemmel is érzi a másikat, de több sor is jól működik, a speciális helyzetekre és a hatékonyságra sem lehet panasz. Abban viszont fejlődhet a csapat, hogy a jó, koncentrált játék 60 percig kitartson, ahogy azt a szakmai stáb többször is kiemelte.

5. DEAC (4.): ahogy az előző idényben, úgy idén is kellemetlen ellenfél mindenki számára. Hetényi továbbra is a liga egyik legjobb kapusa, a légiósok, köztük az újak is húzzák a csapatot. Talán a harmadik sortól lehetne még több pontot várni, Kiss Patrik eddig egy gólt szerzett, Szűcs István pedig 25 lövésből még nem talált be. A legutóbbi három mérkőzés hullámvasútra hasonlított, hiszen két nagyszerű győzelem közé becsúszott egy 5-1-es vereség is, igaz, ebben benne lehetett az is, hogy a találkozók között másfél-két hetes szünet került.

6. UTE (6.): a járvány rányomta a bélyegét a felkészülésre, és a szezon elején is éreztette hatását. Az újpestiek szoros meccsekkel kezdték a szezont, ezt a sormintát rontotta el a debreceni súlyos vereség. Bodó és Just remek igazolásnak bizonyult, a többieknek viszont még kell idő. A fórokon van még mit javítani mindkét kapu előtt, ha az alapemberek visszatérnek, ez is javulhat.

7. Dunaújvárosi Acélbikák (7.): képes megnehezíteni bárki dolgát, ahogy az látható volt a Brassó, az FTC vagy a MAC HKB ellen, de nagyobb arányú vereségek is benne vannak. Az első rendes játékidős győzelemért még hajt a csapat. Ehhez arra lenne szükség, hogy többen is feljavuljanak, hiszen egyelőre négyen vannak pont / meccses átlag felett, illetve kevesebb lövést kellene hagyni az ellenfélnek, mert Hughson hiába tartozik a jó kapusok közé, így az ő dolga is jóval nehezebb. Egy-egy harmadra rendre kihagy a figyelem, a kapaszkodás pedig sok erőt kivesz a gárdából.

8. Gyergyói HK (3.): a nyáron alaposan megerősített csapattól a hét meccsen gyűjtött hét pont nem mutat jól. A csalódást keltő rajt után edző is cserélt a klub, Szilassy Zoltán irányít, és több légiós távozott. Igazából mindenben előre lehet lépni: gólok száma, védekezés, speciális helyzetek, büntetések. A keret erőssége alapján többre hivatott a GYHK.

9. Opten Vasas HC (10.): a Gyergyó elleni sikerrel megmutatta a fiatal csapat, hogy mennyit fejlődött az előző két évben. A lendületes, szívós játékkal a Brassó és a Csíkszereda dolgát is sokáig megnehezítette, de végül a rutin kiütközött. Ha tovább bírja a Vasas, akkor a továbbiakban is okozhat meglepetéseket, persze kérdés, hogy a vírus miatti hosszú leállás után hol tudják folytatni.

10. Titánok (9.): rögtön első meccsét megnyerte ráadásban a Győrbe költöző csapat, és azóta is szoros eredményei vannak, de csak eggyel gyarapította pontjainak számát. Az utolsó harmadokra kellene javulnia a fiatal gárdának, valamint a hatékonyságban, hiszen általában az ellenfeleknek van több helyzetük, így kevesebb lehetőséggel kell jól sáfárkodni. A járvány miatt teljes kerettel még egyszer sem tudott kiállni a csapat, ha ez megtörténik, közel lehet a tavalyi eredmények megismétléséhez.

Gyerehokizni

Válogatott termékek

Erste Liga TV