1. FTC-Telekom: a címvédő tovább erősödött a nyáron, hiszen az egykori juniorvilágbajnok Rasmus Kulmala, valamint magyar válogatottak is érkeztek a csapathoz. A váratlanul visszavonuló Marcus Perriert egy tapasztalt finn bekk pótolhatja. A Fradi a Szuperkupáért két harmadon keresztül egyenrangú ellenfele volt a Fehérvárnak és a Visegrád Kupában is szoros meccseket játszott. A zöld-fehérektől idén is lendületes hoki várható. Fodor Szabolcs vezetőedző szerint jó úton jár a csapat.
2. SC Csíkszereda: A tavalyi hullámzó, de végül ezüsttel záruló év után a Miskolccal itthon már aranyérmes edző, Jason Morgan irányíthatja a Sportklubot. A csíkiak szinte teljesen lecserélték légiósaikat, és a kanadai edző mellé ezúttal kanadai légiósok is érkeztek, összesen 264 NHL-meccsel a hátuk mögött. A legnagyobb név Rod Pelley-é, aki 35 éves korára is energikusan játszik. Az orosz vonal sem halt el teljesen, Denyisz Kuljas 511 KHL-meccs és egy A csoportos vb minden rutinjával felvértezve erősíti majd a védelmet. Az utóbbi napok azonban nem az érkezőkről szóltak Csíkszeredában, a távozni akaró Radim Valchar ügye okozott nehézséget. A felkészülés végén a Gyergyótól elszenvedett vereségből tanulnia kell a csapatnak. Morgan úgy látta, a kémián még dolgozni kell.
3. Brassó: A Corona irányítását az előző szezon végén vette át Julius Pénzes, és meg is nyerték vele a román bajnokságot. Az alap tehát adott volt, mégis komoly mozgás történt a nyáron, hét kanadai és két orosz érkezett, és sikerült fiatalítani a csapatot. A távozók közül a visszavonuló Mihály Árpádot és a gólerős Jereme Tendlert így is lesz nehéz pótolni. A szakvezető kiegyenlített bajnokságra számít.
4. UTE: Súlyos vereségekkel kezdte a felkészült az újpesti együttes, aztán a MAC ellen már jobban nézett ki az együttes, még ha azt a mérkőzést is elveszítette. A nyáron alaposan kicserélődött a keret, a távozók és az érkezők között is vannak neves játékosok. Jared Brown és Odnoga Mátyás nagy erősítés lehet, ahogy az EBEL-t megjárt Eric Pance is. Szilassy Zoltán vezetőedző azt várja, hogy az együttes az éremért legyen harcban.
5. Gyergyó: Mikael Tisell után is egy tapasztalt svéd edző, Leif Strömberg került a kispadra. A keret erősebb lett, és a kettős terhelésre felkészülve bővebb – így pedig a célok is bátrabbak. Sokat segíthet ezek elérésében Tendler és a rutinos svéd, Andreas Valdix. de amerikai, kanadai, lett és orosz játékos is érkezett. Nem mellesleg maradt Pavel Vorobjev is, aki tavaly pont/meccs mutatóval zárt. A Gyilkostó Kupa megnyerése jó előjel lehet a gyergyóiaknak, akik először a felsőházba jutással foglalkoznak.
6. DEAC: Az előző szezon kellemes meglepetése volt a debreceniek szereplése, akik újoncként elődöntőbe kerültek. David Musial vezetőedző azonban több kulcsemberét – Hugo Turcotte, Németh Attila, Kovács Bronson, Jiri Behal – elveszítette. Összesen 14 új játékos érkezett, köztük tehetséges fiatalok, akik Debrecenben szintet léphetnek. A csapatnál a védelem megerősítését tartották a legfontosabbnak. A kilenc felkészülési meccsből hármat nyert meg a DEAC, de a cseh edző elégedett a fejlődéssel. Az egyesület centenáriumát ünnepli, ezért is lenne fontos a jó szereplés.
7. Dunaújvárosi Acélbikák: A tavalyi utolsó előtti helyezés után teljes újratervezést tartottak a szebb napokat megélt klubnál. Az Acélbikák élére szlovák-cseh edzőpáros került, akiknek a játékosmúltjuk egyelőre fényesebb: Miroslav Ihnacak az NHL-ben játszott, míg Jan Vodila csehszlovák válogatott volt. Most a DAB-nál úgy kellett csapatot építeniük, hogy 18 új ember érkezett. Köztük van több, itthon már bizonyított gólvágó, Turcotte, Justin Cseter, Keegan Dansereau és Somogyi Balázs, akik már szerepeltek Újvárosban. A felkészülési meccsek azt mutatják, még idő kell, amíg összeér a társaság.
8. Fehérvári Titánok: A tavalyinál is alacsonyabb átlagéletkorú kerettel vág neki a szezonnak az együttes, de a fiatalok már tavaly is megmutatták, hogy érdemes bennük bízni. A legidősebb a 27 éves kanadai center, a francia élvonalból érkezett Mitch Zion., rajta kívül három légiós van a csapatban, valamennyien újak. A fiatalos lendület mellett a csapategység a fehérváriak nagy előnye. Kiss Dávid vezetőedző szerint a felsőház bravúr lenne.
9. Hokiklub Budapest: Az újoncévben az újbudaiak a középszakaszra tudták felvenni a liga tempóját, idén viszont már tapasztaltabban várhatják a szezont. A keret persze továbbra is fiatal, a légiósok sem számítanak rutinosnak – közülük a három tengerentúli játékos először szerepel majd Európában. A klub sokat profitálhat a MAC-cal kötött megállapodásból is. A négy felkészülési meccsből kettőt megnyert a csapat, így Gröschl Tamás vezetőedző szerint önbizalommal telve vágnak neki az idénynek, és a cél az, hogy kellemes meglepetést okozzanak.
10. Schiller-Vasas: A szintén a fiatalokra építő piros-kékek is elmondhatják, hogy egy év rutinjával a lábakban már más lesz ez a szezon. Nem volt nagy mozgás a nyáron, de sokat jelenthet két rutinos ember, Rafaj Attila és Hetényi Péter érkezése, tőlük is tanulhatnak az ifjoncok. Légiós nincs a keretben. A Vasas ért el biztató eredményeket a felkészülés során. Ladányi Balázs vezetőedző szerint a legfontosabb a fejlődés és az előrelépés.