Emberhátrányos góllal győzött a BJAHC

2023.01.15. 16:11 |

A budapestiek kétszer is betaláltak négy az öt ellen a FEHA19 otthonában.

A FEHA19 tizenkilenc mezőnyjátékossal várta azt a BJAHC-ot, amely négy tejes csatársorra, ám csak négy hátvéddel érkezett. A vasak között Márkus és Farkas kezdtek. A meccs első gólját a hazaiak szerezték: a 4. percben Rétfalvi fonáklövését még védte Farkas, ám a kipattanóra Keceli-Mészáros ért oda elsőként (1-0). A vendégek próbáltak egyenlíteni, de lendületüket megtörte Djumic kiállítása. A nyitó játékrész végén egyenlített a BJAHC, egy késleltetett kiállítás során Szita estében piszkálta be a Márkusról lecsorgó korongot (1-1).

A második felvonás elején öt a négy ellen támadhattak a fordításért a budapestiek, de nem tudtak betalálni Márkusnak. A mérkőzés közepén Keceli-Mészáros kapura tört, szabálytalankodtak vele, az ezzel járó fórral nem élt a FEHA19, aztán nem sokára rá már emberhátrányt kellett kivédekeznie a fehérvári együttesnek. A játékrész végén hiába játszott emberelőnyben a hazai csapat, Galoha révén négy az öt ellen fordított a BJAHC (1-2). A második szünet előtt egy fővárosi lövés a kapuvason csattant.

A harmadik húsz perc eleje egy kibekkelt FEHA19-hátrányt hozott, a közepén pedig öt a négy ellen egyenlíthetett volna, de nem tudott érdemben felállni, sőt Viikila újabb hátrányos BJAHC-gólt lőtt (1-3). A fehérvári Racsinszkij mérgében kettétörte a botot a kapun, ezért tízperces fegyelmit kapott. Az 54. percben Zohovs visszaállította az egygólos különbséget, miután korongot szerzett Farkas kapuja mögött, majd befordult és belőtte a játékszert (2-3). A véghajrához érve mindkét csapat egy-egy alkalommal játszhatott fórban, Viikilä meglőhette volna a harmadik hátrányos BJAHC-gólt, ám most Márkus védett. Fél perccel a vége előtt a hazaiak lehozták a kapusukat,

A BJAHC 3-2-re nyert, pénteken a brassóiakat fogadják. A FEHA19 csütörtökön a Sportklubot látja vendégül.

Anatoli Bogdanov (vezetőedző, FEHA19): "Ha összességében nézzük a hatvan percet, a szezon egyik legjobb játékát mutattuk be. Azonban ha nem lősz elég gólt és nem működik az emberelőnyös játékod, akkor nehéz megnyerni a meccset. Vasárnap ezek a tényezők voltak a döntőek a két csapat között. Máskülönben egy szoros meccset tudtunk játszani egy erős ellenféllel, ebből a szempontból büszke vagyok a srácokra."

Kangyal Balázs (vezetőedző, BJAHC): "Az emberhátrányos játékunk kiváló volt, két gólt is szereztünk ilyen szituációból. Négy hátvéddel játszottuk végig a meccset, a csapat ötven százaléka beteg és csak azért léphettek jégre, mert nem lázásak, különben az ágyban lenne a helyük. Hét emberünk hiányzik, már a túrán is így volt, azóta mindig veszítünk egy-egy embert.  Remélhetőleg jövő hétre már teljes lesz a keret. A mérkőzés nehézzé vált, de legfőképpen azért, mert a helyzetinkkel nem tudtunk úgy sáfárkodni és ahogy eddig tettük. Ennyi nagy lehetőségből több gólt kell szerezni.  Az ellenfél élt a lehetőséggel, próbált rajtunk maradni, szerencsére kitartottunk a végéig, fontos három pontot gyűjtöttünk."