Előzőtt a Dunaújváros

2019.11.25. 22:12 |
A DAB 4-1-re verte a DEAC-ot, és ezzel feljött a negyedik helyre. A Gyergyó fölényesen nyert a Titánok otthonában az Erste Ligában.

Dunaújvárosi Acélbikák-DEAC 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

Gyorsan emberelőnybe került a DAB, és bár ebből még nem született gól, nem kellett sokat várni a vezetésre. A 4. percben Németh passza után Pinczés szép csellel becsapta védőjét, majd fonákkal lőtt a kapuba. A debreceniek azonban villámgyorsan egyenlítettek, Hári átadását Filbrandt lőtte be közelről. Nyílt maradt a meccs, mindkét csapat előtt adódtak helyzetek bőven. A DEAC kapuvasig jutott, majd két perccel a vége előtt a hazaiak újra előnybe kerültek: Mazurek egy kipattanót lőtt be emberelőnyben.

A második harmadban is sok volt a helyzet, ezek közül a DAB dolgozott ki többet, ám újabb gól nem esett. Az utolsó felvonásba tovább növelte a különbséget a hazai gárda. A 47. percben Somogyi kotort be egy kipattanót, hat perccel később pedig Turcotte szép megmozdulás végén fonákkal csapta be Hetényit.

A Dunaújváros a győzelemmel megelőzte a DEAC-ot, és már negyedik. A két együttes szerdán Debrecenben is összecsap.

Nyilatkozat

Miroslav Ihnacak, vezetőedző, Dunaújváros: „Elégedett vagyok, hiszen a meccsen keményen dolgoztak a játékosok. Sok helyzetünk volt 1-1 után is ezen a nehéz találkozón, mely sokáig nyitott volt. A harmadik harmadban jobbak voltunk, ez gólokban is megmutatkozott. Szerdán mindent meg fogunk tenni azért, hogy ismét győzni tudjunk.”

David Musial, vezetőedző, DEAC: Ez nem a mi napunk volt. Buta hibákból adtunk lehetőséget a Dunaújvárosnak. A sérültjeink hiányát nagyon megéreztük, ez azonban nem lehet kifogás. Ma nem tudtuk saját játékunkat játszani. Szerdán hatvan percen keresztül kell koncentrálnunk ahhoz, hogy le tudjuk győzni a Bikákat.”

Fehérvári Titánok-Gyergyói HK 1-6 (0-2, 0-3, 1-1)

Míg a hazaiak kihagyták a helyzeteket, addig a Gyergyó jól élt a lehetőségekkel, és már az első harmadban két góllal elhúzott. Péter Zsolt egy kipattanót értékesített, míg Góga befelé húzott, és lőtt a kapuba.

A fordulás után próbált javítani a fehérvári csapat, de a gyors gyergyói akciók továbbra is veszélyesek volt. Csergő lőtte a vendégek harmadik gólját szép csel után, majd Jones távoli bombája is utat talált a kapuba emberelőnyben. A vendégek jól is védekeztek, majd a 40. percben Matt Rupert növelte a különbséget.

A Fehérvár az utolsó harmadra Gyenes helyett Usnikot küldte be a kapuba. A hazaiak próbálkoztak, de Cooke jól védett. Ebben a felvonásban többször is összetűztek a játékosok, bunyók szakították meg a játékot. A Gyergyó még emberhátrányban is betalált, Vorobjov szerzett gólt Pesztunov szép indítása utána. A hazaiak végül tudtak szépíteni, Zion lőtt be egy kipattanót.

A Gyergyó két győzelemmel és egy ráadásos vereséggel zárta magyarországi túráját.