2013.03.02. 22:32 |
A DAB és a Csíkszereda nyerte meg az első elődöntőket.

dabDab.Docler - Miskolci Jegesmedvék miskolc
7:2 (4:1, 1:1, 2:0) - 1:0

46 másodperc elteltével már megszerezték a vezetést a dunaújvárosiak, Kiss Ákos közelről talált a miskolci kapuba (1-0). Az 5. percben egy kontrából növelte előnyét a hazai csapat: Kiss Ákos lövését először védte Budai, másodjára viszont már betalált a csatár (2-0). A 7. percben újabb gólt szerzett a DAB: Galanisz szép cselek után lőtt a hálóba (3-0). Tim Kehler, a Jegesmedvék edzője azonnal időt kért, hogy rendezni tudják a sorokat. A 13. percben – emberhátrányban – Mihalik lépett ki egy megszerzett koronggal, és fonákkal mattolta Budait (4-0). A gól után a miskolci kapuba Gyenes állt be. A 16. percben szépítettek a Macik: emberelőnyben Saluga lövése talált utat a kapuba (4-1).

A második harmadot a miskolciak kezdték jobban, több helyzetet is kialakítottak, de Sevela mindig védeni tudott. Fölényben játszott a Miskolc és ez a 29. percben gólt is eredményezett: egy jó centerezés után Saluga lőtt közelről Sevela kapujába (4-2). A 36. percben Nagy R. tette középre a korongot a kék vonal közeléből, és a pakk a kapu előtt „birkózó” játékosok között eljutott a jobb sarokba (5-2).

A harmadik harmad 6. percében, emberelőnyben lőtt újabb gólt a hazai csapat: Szappanos lövése akadt meg a sarokban (6-2). 8 perccel a vége előtt Kiss Tamás váltotta Sevelát a dunaújvárosi kapuban. Az 57. percben ismét előnyben volt eredményes a DAB, Kiss meglőtte harmadik gólját a mérkőzésen (7-2).

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - Igazi playoff-meccs volt, annak minden szépségével. Kiválóan kezdtünk, gyakorlatilag minden bejött az első szűk negyed órában, ám ezt követően nagyon sokat hibáztunk, s tálcán kínáltuk a lehetőségeket a Miskolcnak a felzárkózásra. fordulópont volt, hogy 4-2-nél nem adták meg a vendégek gólját, majd nem sokkal később belőttük az ötödik találatunkat, s innentől már taktikus játékkal kézben tartottuk a meccset. Sevelát biztonsági okokból hoztam le a harmadik harmad hajrájában, Kiss Tamásnak is kellett a játék, de holnap ismét a szlovák hálóőr kezd a kapuban.

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, ami miatt rendkívül csalódott vagyok, hiszen nagyon könnyű gólokat adtunk a hazaiaknak. Ezt követően kiegyenesedtünk, s lényegesen jobban játszottunk, de már nem tudtuk behozni a hátrányunkat. A holnapi meccs nagyon fontos lesz, mostantól már csak azzal foglalkozunk.

hscHSC Csíkszereda - HC Nové Zámky nové zámky
5:3 (0:1, 2:2, 3:0) - 1:0

Az utolsó percekig izgulnia kellett a HSC Csíkszeredának a HC Érsekújvár ellen a MOL Liga elődöntőjének első mérkőzésén, de végül összejött a hazai győzelem. Pedig a mérkőzés nem kezdődött valami fényesen, legalábbis hazai szempontból. A vendégek a második percben már megszerezték a vezetést Barcák révén egy védelmi, illetve kapushiba után. A gól megfogta a HSC csapatát, de ahogy pörögtek a percek, a hazaiak lendülete is úgy fokozódott. A másik kapuban viszont Krizan állt, aki lehúzta a rolót, így hiába volt több kecsegetető helyzet, azok kimaradtak.

A második harmad vendég emberelőnnyel kezdődött, amit Mikhailov alig fél perc alatt gólra váltott. Gál Sándor tanítványai mentek előre becsülettel, de sok esetben a szerencse sem pártolt melléjük. A 34. percben viszont megtört a jég. Becze passzát Tranca akasztotta a felsőbe. Az érsekújváriak hamar lecsillapították a kedélyeket, 45 másodperc elteltével újabb gólt szereztek és visszaállították a kétgólos különbséget, Mamonovs révén. A csíki csapat ekkor sem tört meg. Helyzetek sorozatát alakították ki, de azok kimaradtak. Majd egy kisebb verekedésre is sor került Bíró Tamás és Baron között, amiből az utóbbi jött ki rosszabbul, hiszen a HSC emberelőnybe került. Ekkor pedig megfordult a mérkőzés. A 37. percben Krizan is bebizonyította, hogy emberből van, hibáját követően Molnár Zsombor szépített, emberelőnyben, amivel visszahozta a hazai reményeket.

A harmadik harmadban egy nagyon harapós csíki csapat érkezett ki a jégre. A 43. percben Becze tört be Krizan ketrece elé és szép gólt szerzett. A vendégek összeomlottak. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a 46. percben, emberelőnyben, sikerült gólt kapniuk. Becze lopott korongot a vendég kapu mögül, majd remekül tálalt középre a jól érkező Tranca elé, aki könyörtelen volt. A folytatásban a vendégek összekapták magukat és megpróbálták a lehetetlent, de még a kapuslehozatal sem segített rajtuk. Novak pedig az utolsó percben végleg eldöntötte a mérkőzést, amikor az üres kapuba betalált.

Gál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - A csapat ismét igazolta, hogy van tartása. A mérkőzés első felében nem nekünk állt a zászló, de hittünk benne, hogy meg tudjuk fordítani. A játék alapján pedig egyáltalán nem voltunk olyan hátrányba, mint amit az eredményjelző mutatott. Nagyot harcoltunk. Kicsit későre érkeztek a gólok. Ez a győztes mérkőzés ad egy plusz motivációt a holnapi mérkőzésre.

Robert Spisak (vezetőedző, HC Nové Zámky) - Szép mérkőzés volt. Sajnos a végén elveszítettük. Az utolsó harmadban igyekeztünk visszajönni a mérkőzésbe, több lehetőségünk is volt. A kapuslehozatal sajnos nem jött össze. Megyünk tovább. Holnap pedig remélem, hogy sikerül győznünk.

Fotó: Mudra László - Dabdocler.hu