Elnökségi ülés: Miskolcon lesz a női U18-as vb

2015.07.16. 13:30 |

Július 16-án, csütörtök délelőtt ülésezett az MJSZ elnöksége a Magyar Sport Házában.

Az első napirendi pontban Pap Gábor számolt be a nemrégiben véget ért Inline Divízió 1-es Világbajnokságról, ahol válogatottunk az ötödik helyen végzett. Felmerült a Nemzetközi Jégkorongszövetség döntésének problémája is, miszerint ezentúl kétévente rendez inline világbajnokságot. A finnországi torna alatt megszületett döntés ellen tiltakozott minden résztvevő, így nevesítve az Egyesült Államok csapatvezetője is például, aki hosszú ideje résztvevője a nemzetközi viadalnak. Ez várhatóan napirendi ponton lesz az IIHF szeptemberi ülésén is. A minden évben megrendezett világbajnokság melletti legnagyobb érv az, hogy az inline klubszezon a legtöbb országban mindössze 2-3 hónap hosszú, így nehéz lenne egyben tartani a nemzeti válogatottakat két világbajnokság között, ha csak kétévente kerülne sor rá.

A továbbiakban az elnökség elfogadta a 2015-2016-os idény Versenyszabályzatának módosítását, amely kitér egyebek közt a mérkőzések rögzítésére, illetve az elektronikus versenyengedélyekre és sportorvosi igazolásokra való átállásra. Ugyanakkor az OB1-es bajnokságot magába foglaló liga bővítésével kapcsolatban az elnökség jóváhagyta a liga tagjainak döntését, miszerint földrajzi és gazdasági okokra hivatkozva nem támogatja a romániai Galac együttesének csatlakozását a ligához. Ide tartozik, hogy az eddigi névadó szponzorral előrehaladott tárgyalások folynak, ám egyelőre nincs aláírt megállapodás a MOL Magyarországgal.

Az RJSZ mai közgyűlését követően egyeztetett a két szövetség elnöke, ahol Kovács Csaba kérdésére Mihai Covaliu azt mondta, az ő személyes álláspontja szerint a HSC Csíkszereda és a Brassó idén is engedélyt kap majd a ligában való indulásra, bár az RJSZ elnöksége csak néhány nap múlva ülésezik majd.

Az elnökség egyhangúlag támogatta az U12-es korosztályban résztvevő Csíkszereda mellett újabb erdélyi klub jelentkezését az előkészítő korosztály magyar bajnokságába, így amennyiben az RJSZ elengedi, Csíkszereda és Brassó U12-es csapata is indulhat, utóbbi olyan Brassó környéki települések fiatal jégkorongozóit gyűjti össze többek közt, mint Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely.

Az utolsó napirendi pontban az elnökség a miskolci szervező bizottság pályázatát támogatta a debrecenivel szemben, így eldőlt, hogy 2016. januárjában Miskolcon kerül megrendezésre a női U18 Divízió 1-es Világbajnokság.

Fotó: Mudra László