Elkezdte a felkészülést a vb-re a magyar válogatott

2017.04.01. 14:32 |

A magyar férfiválogatott megkezdte a felkészülést a divízió I/A csoportos világbajnokságra. A szakmai stáb előzetesen 87 játékost hívott meg a keretbe, de különböző okok miatt néhányan nem tudnak részt venni az edzőtáborban.

A svéd elitligában játszó Galló Vilmos és Hári János csak a hétvége után csatlakozik a kerethez, míg a Finnországban szereplő Sebők Balázs a szezon végén utazik haza. Az már korábban eldőlt, hogy Vay Ádám nem vehet részt a világbajnokságon, miután az ECHL-ben számít rá a csapata. Így őket Rich Chernomaz szövetségi kapitány értelemszerűen nem tudta megnézni a szombati, egymás elleni játék közben.

A sérülés miatt hiányzók listája elég hosszú. Szaller Márknak térdműtétje volt, Tóth Adrián még nem épült fel a lábfejsérülése után, Hári Norbert pedig lovaglóizomsérülés miatt nem áll a válogatott rendelkezésére. Sági Martin boka-, Vincze Péter vállműtétre vár. Szabó Krisztián ugyancsak lábsérülés miatt nem tudott csatlakozni a kerethez, Mazzag Dánielnek a füle gyulladt be, Vizi Dánielnek a manduláját vették ki. Kovács Csaba a csípőjével bajlódik, míg Nagy Gergőnek az hüvelykujját kellett megműteni. Vincze Péter Tamás és Pavuk Attila személyes okokból hiányzik, Könczei Áron pedig az egyetemi tanulmányai miatt.

Diego Scandella másodedző ugyancsak személyes okok miatt nem csatlakozott a válogatotthoz az összetartás első napján, ezért Sille Tamás dolgozik a felnőttekkel, míg Svasznek Bence az U25-ös válogatottal.

Szirányi Bence, a válogatott védője elmondta, az első nap a szokásos fizikai teszttel kezdődött, amelyen felmérik a játékosok jelenlegi állapotát. Ezt követte a már említett egymás elleni mérkőzés.

„Kicsit meg vagyok fázva, ezért nehezen kapok levegőt, így nekem nem volt egyszerű jégre lépni. Az első cserében úgy érzetem, hogy meg fogok halni, de aztán a többiekhez hasonlóan belerázódtam a játékba. Eléggé elfáradtunk, de ebéd után újra felmegyünk a jégre.”

„Mielőtt a srácok a jégre mentek, kaptak egy kisebb kézikönyvet, benne instrukciókkal, taktikai elemekkel, ezt egyfajta mankónak szánjuk azért, hogy megértsék, mit várunk tőlük, hogyan kell játszaniuk a különböző szituációkban – mondta Rich Chernomaz szövetségi kapitány. − Jó néhányan régóta nem játszottak komoly tétmeccset, nekik vissza kell nyerniük a megfelelő formájukat, fel kell venniük a meccstempót és versenyképesen kell teljesíteniük – ezen a ponton nagyjából ezt is láttam. Akadnak olyanok is, akik sérülés miatt nem tudnak itt lenni az edzőtáborban, illetve a következő három nap után a keret egy része az U25-ös válogatottban folytatja, a másik a felnőttcsapatban. Azonban nyitott az út a két csapat között, ha megfelelően teljesítenek, hatan, heten átkerülhetnek a felnőttekhez.”

Az előzetes, bő keret ITT megtekinthető.

A magyar válogatott felkészülési mérkőzései:

Április 3., hétfő, 19:00: Magyarország−Svédország
Április 7., péntek, 19:00: Magyarország−Finnország
Április 11., kedd, 19:00: Szlovénia−Magyarország (Celje)
Április 18., kedd, 19:00: Magyarország−Szlovénia

Az U25-ös válogatott programja:
Április 8., szombat, 18:00: Magyarország−Csehország
Április 9., vasárnap: 13:00: Magyarország−Csehország

Az IIHF divízió I/A csoportos kijevi világbajnokság programja (magyar idő szerint):
Április 22., szombat, 12:30: Ukrajna−Magyarország
Április 24., hétfő, 19:30: Magyarország−Ausztria