Eljött a nagy nap, rajtol a női vb

2022.08.25. 10:00 |

Csütörtökön délután a németek ellen kezdi meg szereplését a magyar női válogatott.

Egy évvel és négy nappal ezelőtt Calgaryban a magyar válogatott története első A csoportos világbajnoki mérkőzésére készült Németország ellen. Akkor a rutinosabb németek két gyors góllal elhúztak, és végül 3-0-ra győztek. Azóta viszont sok minden történt: a magyar válogatott tapasztaltabb lett – hiszen már a lábakban van egy világbajnokság és egy ott megnyert meccs -, és a csapatot újra Pat Cortina irányítja. A kapitány 2019-ben vezette az elitbe a női együttest, de klubkötelezettségei miatt nem tudta folytatni a munkát. Idén tavasszal viszont visszatért, így a 2009-es svájci férfi A csoportos vb után most újra a jégkorong legnagyobb színpadán képviselheti Magyarországot.

„Négy nehéz mérkőzésre számítok. A csehek talán némileg kiemelkednek technikailag és taktikailag, de a többi csapat között szoros meccsek várhatók, amelyek bármelyik irányba eldőlhetnek. Minden elképzelhető. A felkészülés során meccsről meccsre jobbak lettünk, és erősen fejeztük be az edzéseket. Tetszik az energia, ami a válogatottban tapasztalható. Készen állunk, hogy jó meccseket játsszunk, és remélem, hogy ez majd pozitív eredménnyel is párosul” – mondta a szövetségi kapitány.

A válogatott tagjai jó hangulatban és elszántan várják a rajtot. A játékosok megkapták a hivatalos ruházatot és meccsfelszereléseket, szerdán pedig portré- és csapatfotózáson vettek részt már azon a pályán, ahol majd a vb-mérkőzéseket is rendezik. A csarnokban már az utolsó simításokat végzik, helyükre kerültek a zászlók, a molinók és a kamerák, minden adott ahhoz, hogy elkezdődjön a torna.

Az első ellenfelet, a németeket jól ismerheti a magyar csapat, hiszen múlt héten Füssenben kétszer is megmérkőztek velük. Akkor mindkét meccset a németek nyerték, szoros csatában, de a mieink szeretnének visszavágni Frederikshavnben.

A vb programja (Frederikshavn)

Augusztus 25., 15.30 Magyarország-Németország
Augusztus 26., 19.00 Magyarország-Csehország
Augusztus 28., 17.00 Magyarország-Dánia