EBJL, EBYSL: tét a négy

2016.03.01. 20:00 |
A MAC Budapest a Znojmót, a Fehérvár a Vasast választotta ellenfeléül az osztrák ifjúsági liga negyeddöntőjében. A juniorok bajnokságában a Fehérvár 1-1-re áll a Villachhal, a MAC elődöntőbe jutása ugyancsak a harmadik meccsen dől el.

Míg az osztrák juniorligában már javában zajlanak a negyeddöntők, az ifjúságiak alapszakasza még csak most zárult le. Lesz kinek drukkolni, hiszen a nyolc között három magyar csapat képviselteti magát, s miután az alapszakasz második helyén végző Fehérvár ellenfélnek meglepetésre az ötödik Vasast választotta. Így már az is eldőlt, hogy a négy között is biztosan lesz magyar csapat.

Az EBJL alapszakasz győztes MAC Budapest a nyolcadik helyen végző Znojmóval küzd meg a továbbjutásért. Érdekesség, hogy a szezonbeli egyetlen vereségét a csehektől szenvedte el a magyar csapat, a szeptemberi mérkőzésen idegenben hosszabbításban kapott ki. A két otthoni összecsapáson ellenben magabiztosan nyert, így bizakodva várhatja a két nyert meccsig tartó párharcot.

Visszatérve a két magyar csapat egymás elleni meccsére: a szezonbeli egymás elleni eredmények alapján a fehérváriak nem megalapozatlanul döntöttek a Vasas mellett. Azon kívül, hogy idegenbe nem kell messze utazniuk, a Vasas idén még nem tudta legyőzni őket.

Az  EBJL-negyeddöntők párosítása:
MAC Budapest –Znojmo
Fehérvár–Vasas
Jesenice–Klagenfurt
Salzburg–Vienna Capitals

Az első mérkőzést a csapatok március 2-án, a másodikat március 5-én játsszák. Amennyiben szükség van a harmadik meccsre, arra március 9-én kerül sor.

A már említett osztrák juniorligában a Fehérvár a negyeddöntőben 1-1-re áll a Villachhal. Az első meccsen hiába vezetett idegenben a magyar csapat 2-0-ra, az osztrákok végül 3-2-re nyertek. A második meccs sem a székesfehérváriaknak állt, így közel kerültek ahhoz, hogy már a nyolc között búcsúzzanak az EBYSL-től, de végül hosszabbításban a továbbjutást eldöntő harmadik meccsre mentették a találkozót.

A MAC sem kezdett jól, miután nagy csatában, hazai pályán 4-3-ra alulmaradt az Innsbruckkal szemben. Felmerült a lehetőség, ha az alapszakasz legtöbb pontot gyűjtő együttese a második meccsen nem nyer idegenben, akkor a négy közé sem kerül be. A budapestiek azonban 5-2-re diadalmaskodtak idegenben, így március 3-án dől el a továbbjutásuk. A Znojmót kétszer is legyőző Salzburg már biztosította a helyét az elődöntőben, az Olimpija Ljubljanára és a Medvescak Zagrebre ugyancsak harmadik meccs vár.

Az EBYSL-negyeddöntő eddigi eredményei:
Villach–Fehérvár 3-0, Fehérvár–Villach 3-2, h.u.
MAC Budapest–Innsbruck 3-4, Innsbruck–MAC Budapest 2-5
Olimpija Ljubljana–Medvescak Zagreb 6-0, Medvescak Zagreb–Olimpija Ljubljana 5-3
A harmadik mérkőzést március 3-án játsszák a csapatok.
Znojmo–RB Salzburg 2-3, RB Salzburg–Znojmo 9-4, továbbjutott: RB Salzburg