Egyetlen gól döntött Füssenben

2022.08.18. 18:15 |

A magyar női válogatott nagyot küzdött, de 1-0-ra kikapott a szintén az A csoportos vb-re készülő németektől.

A magyar csapatból Rónai Alexandra, Horváth Imola és Bogáti Bianka nem öltözött be. Jó iramban kezdődött a német és a magyar női válogatott mérkőzése Füssenben. Az első percekben inkább a németek veszélyeztettek. Az első helyzet Delarbre előtt adódott, lövésébe belekapott Németh Anikó, a korong melléperdült, aztán egy közeli lehetőséget hárított a magyar kapus. A mieinktől először Kreisz Emma veszélyeztett. Újabb német helyzetek és Németh-védések következtek, aztán a 10. perctől a magyar csapat is több veszélyes akciót vezetett. Garát-Gasparics Fanni a szélről eresztett meg kemény lövést, majd Dabasi Réka is veszélyeztetett. A hazaiak két kísérlete is fölé szállt, de a 17. percben megszerezték a vezetést: Karpf lapos lövését a takarás miatt nem láthatta Németh. A mieink rögtön nagyobb sebességre kapcsoltak, Huszák Alexandra lépett ki egyedül, de a felső sarokba tartó lövés Abstreiterről jött ki, majd felperdült a korong egy német boton, ám végül elpattogott a kapufa mellett.

A második harmad rögtön Jókai-Szilágyi Kinga lehetőségével indult, aztán inkább a németek voltak aktívabbak. A 25. percben két német is leült a büntetőpadra, és bár érkeztek is egymás után a lövések, nem sikerült betalálni. Kisvártatva Mayer Fruzsina kapott büntetést, aztán a Garát-Gasparics elleni szabálytalanság miatt kiegészült a létszám. A németektől Weidenfelder mutatott be látványos szólót, majd Strobl Lara lépett ki, de a korong kevéssel elkerülte a felső sarkot. A harmad hajrájában Németh Anikó védett többször is bravúrral, testvére, Bernadett kiállítása alatt pedig jól működött a magyar védekezés. A harmad végén Kreisz Emma közelről próbálkozott, de nem tudott túljárni a kapus eszén.

A harmadik felvonásra Uhrmann állt be a német kapuba. Már az első percben emberelőnybe merültek a mieink, és hiába volt több ígéretes lehetőség, az egyenlítés nem jött össze. Egyenlő létszám mellett Dabasi veszélyeztetett. A 47. percben Pázmándi Zsófia kapott büntetést, aztán Williams Hayley-t is leküldték rossz bulizás miatt. A kettős hátrányt hősiesen kibekkelték a magyarok. Ahogy lejárt az első büntetés, Baker Taylor is két percet kapott, így folytatódott a kemény munka a kapu előtt, sikeresen. Nagy hajrát indítottak a magyarok, Williams, majd Strobl lőtt, aztán Huszák és Jókai-Szilágyi lépett ki sokat ígérően, ám a német hátvéd utolérte. Három perccel a vége előtt kettős kiállítást ítéltek, majd Pat Cortina kapusát is lehívta. Emberfölényben akadtak még lehetőségek, azonban egyenlíteni nem sikerült.

A csapatok még gyakorlásként 3 a 3 ellen játszottak öt percet, aztán büntetőket is lőttek. Előbbi nem hozott gólt, utóbbiban a magyarok nyertek 2-1-re, Kreisz és Seregély talált be.

Pat Cortina szövetségi kapitány: „Tetszett az erőfeszítés, amit nyújtott a csapat. Védekezésben látszott a szervezettség, igaz, néha követtünk el hibákat, de ez normális. A harmadik harmadban akadtak fegyelmezetlenségek, ezekből kaptunk kiállításokat. Ez nagyon veszélyes, és bár a német csapat nem szerzett gólt emberelőnyből, a kiállítások megtörték a lendületünket. Ráadásul úgy nehéz gólt szerezni, ha emberhátrányban kell védekezni perceken át. Erre jobban kell figyelnünk. Meg kell értenünk, hogy valószínűleg nem fogunk gólt szerezni úgy, ahogy az alsóbb divízióban, egyszerűbb hokira, jobban a kapura törő játékra van szükség. Nem a gyönyörű passzra kell törekedni, hanem rátenni a kapura a korongot és menni a kipattanóért. Így fogunk gólt szerezni, így fogjuk tartani a korongot és az ellenfél harmadában tölteni az időt. Az ellenfelek az A csoportban is jók, szervezetten védekeznek, ezért nem érdemes a tökéletes passzt keresni. Ami pozitív, hogy a dánok elleni meccsek után most megvolt az erős, kemény alkotórész a csapatban, ezt kell megtartani a folytatásban is, és ugyanígy védekezni. Az emberhátrányos játékunk remekül működött. Támadásban kisebb módosításokat kell még végrehajtani, és akkor remélhetőleg gólokat szerzünk. Emberelőnyben kicsit bonyolult akciókat játszottunk, egyszerűsíteni kell néhány helyen. A sorokban lehetnek változások péntekre, és mivel a vb-n is játszunk a németekkel, hadd találgassanak egy kicsit.”