Egyetlen csíki gól három pontot ért a fa alá

2023.12.23. 19:58 |

David Levin találata döntött az erdélyi rangadó utolsó harmadában.

A szeredaiak a gyergyói vereség után megkeverték a sorokat, a kapuban ezúttal O’Connor kezdett, Szkacskov és Salló ki-, Casaneanu bekerült a keretbe. Az egy nappal korábban 63 percet lenyomó brassóiaknál maradt a vasak előtt Dubeau, Kóger helyet cserélt Zagidullinnal, és Kovács Mátyás is lehetőséget kapott.

Jobban és frissebben kezdett a Sportklub, a brassóiak szabálytalanságokkal voltak kénytelenek lassítani a játékot. Két perc sem kellett az első hazai fórhoz, majd Blackwater lökte veszélyesen palánkra Levint hátulról, negyedóra után pedig már a harmadik kiállítását gyűjtötte be a Corona. Ám hiába élt nagyon Levin, vagy adódott komoly sansz emberelőnyben Péter, Welsh, Rokaly Norbert, vagy éppen Becze előtt, sem létszám-, sem mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani a Csíkszereda, mi több, a harmad végén O’Connornak kellett megtartania a 0-0-t Schaber helyzeténél.

A középső harmadra sokkal élesebben jött ki a Brassó, jóval több dolga volt O’Connornek, mint a nyitó húsz percben. A kezdeti nehezebb perceket azonban átvészelte a Sportklub, majd az egész meccsen nagyot dolgozó Reisz, illetve Péter remek kombinációjánál ismét közel állt a vezetés megszerzéséhez, ezúttal Dubeau bravúrjára volt szükség. Helyzetek itt, helyzetek ott, de mindkét kapus kiváló munkát végzett, így 40 perc után is gól nélküli döntetlen állt a táblán.

A záró etap elején ismét Dubeu nyerte Péterrel szembeni csatáját, a 46. percben viszont már góllá érett a csíki fölény. Casaneanu hagyta ott a pakkot a kéknél Levinnek, a Szereda pazar formában játszó támadója ellőtte, Sofron takart, majd felugrott, a brassói portás ezt már nem védhette, megérdemelten vezettek a hazaiak (1-0). Schaber vezérletével ment előre a Corona az egyenlítésért, de a védelem és O’Connor állta a sarat. Amikor pedig már ők is verve voltak, 8:41-gyel a vége előtt a kapuvas segítette ki a Sportklubot: Boriszenko távolija a jobb vasról vágódott ki, nem volt bent, hiába reklamáltak MacQueenék. A végén még Valcharnak voltak helyzetei, de a Csíkszereda meg tudta tartani az egyetlen gólt, így három pontra megközelítette barcasági riválisát, s már a dobogó is csak 7 pontra van tőle.

Sportklub Csíkszereda-Corona Brassó 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Vaclav Novak vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub:

"Nagyon erős és nehéz mérkőzés volt. Gratulálok a csapatnak, nagyon sokat harcoltak a srácok a győzelemért. Büszke vagyok a csapatra, köszönöm a ma estét, ahogyan nagyon köszönöm a szurkolóknak is. Ma is fantasztikusak voltak. Boldog karácsonyt!"

Strenk Hunor másodedző, Brassói Corona:

"Közönségszórakoztató mérkőzés volt. Mi tegnap este játszottunk egy nagyon kiélezett, hosszabbításos mérkőzést a Gyergyó ellen. Talán mondhatjuk azt, hogy ez az első harmadban látszódott is, nem úgy mentek a lábak, nem értünk oda a letámadásoknál, ahogy elterveztük. Rengeteg kiállításunk volt. Tendenciának látszik, hogy akárhányszor idejövünk, mindig rengeteg kiállításunk van. Szerencsére ezeket sikerült kivédekezni. A második harmad után úgy gondoltuk, hogy ez egy egygólos mérkőzés lesz. Sajnos ez nem a mi javunkra döntött, egy rögzített szituáció, egy buli után egy begyakorolt figurát tudtak értékesíteni. A küzdelemi szinttel elégedettek lehetünk, de azzal nem, hogy nem sikerült gólt szereznünk."