Az U18-as válogatott majd egy hete nyerte meg a tallini világbajnokságot. Megkértük Glen Williamsont, meséljen a vb-ről, arról, hogyan érték el ezt az eredményt, és az általa elkezdett programot hogy folytatja majd. "Egy egész éves munka érett be a világbajnokságon, remek befejezése volt ez az évnek, egy csodálatos fejlődésen ment keresztül a csapat. Mindenki nagyon keményen dolgozott augusztus óta, a játékosok, edzők és a stáb összes tagja, és ami a legfontosabb, mindenki pont a legmegfelelőbb időben bizonyított. A kulcs az volt, hogy a srácok mentálisan erősek voltak, megértették, amit tanítottunk, és megértették a meccseket. Nagyon büszke vagyok rájuk, végig koncentráltak, magabiztosak voltak, egyszerűen remek volt.
Nagyon kemény programot állítottunk össze nekik, egész évben nyomtuk őket, ezért is ilyen jó látni az elért eredményt. Szerencsések vagyunk, mert van a TAO támogatás, ennek köszönhetően rendszeresen tarthatunk táborokat, és fejleszthetjük a fiatalokat, minden korosztályban. Úgy gondolom, most már megtanulták az alapokat, megértették a rendszert, mentálisan is erősek lettek. Semmiképpen nem hagyjuk itt abba, a következő szezontól még inkább belemegyünk a részletekbe, emelünk a szinten. Ez egy hosszú folyamat, a programban, ebben a szezonban, 61 ifi korú játékos vett részt. Természetesen nehéz volt kiválasztani a világbajnokságra utazó keretet, rengeteg nehéz döntést kellett meghoznunk. Viszont nagy küzdelem volt a bekerülésért is, és a versenyhelyzet a legjobb arra, hogy mindenki a maximumot hozza ki magából."
Kocsis Ferenc, Erdély Csanád és Schmál Kristóf az U18-as világbajnokság megnyerése után.
Erdély Csanád a remek csapatszellemet emelte ki a világbajnoksággal kapcsolatban. „A tallini környezet és szervezés kiváló volt, nem lehetett panaszunk semmire. Nagyon jól éreztük magunkat kint. Mi már azzal az egyértelmű szándékkal utaztunk ki, hogy meg kell nyernünk ezt a világbajnokságot. Hiszen mind mentálisan, mind fizikálisan erre készültünk augusztus óta. A csapat hozzáállására és küzdeni akarására nem is lehetett panasz, és természetesen olyan stábbal dolgoztunk együtt -gondolok itt edzőkre, csapatvezetőre, felszerelés menedzserre és gyúróra-, akikkel élmény volt ez a két hét.
Bár kicsit döcögősen indult a szekér a litvánok ellen, szerintem a többi meccsen végig a kezünkben tudtuk tartani a sorsunkat, ez pedig kifizetődött a végén.
Úgy gondolom, hogy a siker kulcsa a csapatszellemben volt, hiszen ez volt az a plusz, ami a pályán megmutatkozott minden tekintetben.”
Schmál Kristóf volt az alkapitánya a csapatnak, szerinte a Glen Williamson által felállított rendszer vezetett többek között az aranyéremhez. „Így utólag visszagondolva, életemnek egy nagyon fontos állomása volt a tallini világbajnokság, biztos, hogy sose fogom elfelejtni. Folyamatosan kapom a gratulációkat a suliban, barátoktól, mindenki kérdezget a világbajnoksággal kapcsolatosan, és ez nagyon jó érzés. Nagyon jól éreztük magunkat kint, jó volt a hangulat és a meccsnapok közötti szünetekben is jó programok voltak. Úgy mentünk ki Észtországba, hogy megnyerjük a vébét. Persze az adott pillanatban mindig csak az adott nap meccsének megnyerésére koncentráltunk, ez alól pedig a Románia ellen játszott utolsó mérkőzés sem volt kivétel, még akkor sem, ha ott már biztos volt a feljutás. A csapat az elejétől fogva nagyon egyben volt, mindenki segített a másiknak, nagyon jó volt a hangulat. A stáb is kiváló volt, egységes, összetartó, vidámak voltak és szórakoztatóak, de ha teljesíteni kellett, akkor határozottak, és szigorúak is tudtak lenni. Ami szerintem a siker kulcsa volt, az a Glen és az edzői stáb által felállított rendszer volt. Az elejétől kezdve ez alapján készültünk, a program a részleteken alapul, hangsúlyozza a pozitív gondolkodást, hogy higyjünk benne: elérhetjük a kitűzött célunkat, ez pedig az aranyéremhez vezetett.”