Egy győzelem hiányzik a DAB-nak a döntőben

2013.03.17. 23:32 |
Ismét a dunaújvárosiak győztek Csíkszeredában, már csak egy győzelem kell nekik.

csíkHSC Csíkszereda – Dab.Doclerdab
2–3 hu. (0–1, 0–0, 2–1, 0–1)

Nehéz helyzetbe került a HSC Csíkszereda a MOL Liga döntőjében, miután a Dab.Docler csapata immár harmadjára győzedelmeskedett, és így összesítésben 3–1 arányban vezet. A negyedik mérkőzés nem hozott olyan iramot, mint amit elvárt a szép számú közönség. Sőt már a mérkőzés első percében szomorkodhatott a közel telt háznyi csíki szurkoló, hiszen egy villámgyors támadás után Galanisz beköszönt Kozuchnak egy szép akció után. A gól pedig nagyon megfogta a hazaiakat, akik innentől kezdve a mérkőzés végéig nagyon görcsösen játszottak. Az akarás megvolt, de a játék nem ment. Bár mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, azok nem igazán értek célba.

A második játékrészben a HSC nem tudott felpörögni, míg a vendégek kényelmesre vették a találkozót. Bosszantó hibák sokaságát vétették a játékosok mindkét oldalon.

A harmadik felvonásban Gál Sándor tanítványai valamivel keményebben vetették bele magukat a játékba, és már látszott, hogy ha akarnak a csíki fiúk, akkor el tudják érni az egyenlítő találatot. Ehhez azonban emberelőnyre volt szükség. Pavuk kiállítása után a HSC Fadrny révén egyenlített a 46. percben. Majd alig pár perc múlva újabb emberelőny következett, amit Kmit váltott gólra, miután Becze lövése Seveláról levágódott. A hazai csapatnak jóformán ideje sem volt örvendeni, hiszen Papp került a büntetőpadra. Ezúttal pedig a vendégek is kihasználták előnyüket Tőkési kékvonalas lövése talált utat Kozuch ketrecébe. A hajrára így 2–2-vel fordultak a felek, de ezúttal már mindkét csapat a biztonságra törekedett.

Jöhetett a hosszabbítás, amely nem tartott sokáig. A második cserében már gólt kapott a HSC. Mihalik a kapu torkába betett passzát Peterdi pofozta be a hazai hálóba,ezzel eldöntve a találkozót.

Az ötödik mérkőzésre szerdán 19.30-kor kerül sor Dunaújvárosban, ahol megvédheti címét a DAB, miután összesítésben 3–1-re vezet.

A négy nyert mérkőzésig tartó finálé állása: Csíkszereda – Dunaújváros 1–3 (0–2, 3–1, 3–4 hu., 2–3 hu.).

Gál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - Újabb hosszabbításos vereséget szenvedtünk. Bosszantó, főleg úgy, hogy egy olyan mérkőzést nem tudtunk behúzni, amelyen kétszer-háromszor annyi helyzetünk volt, mint az ellenfélnek. Ismét rosszul kezdtünk, nem tudom felfogni, hogy miért. Felhívtuk a játékosok figyelmét, hiszen már meccsek óta gyengén kezdünk. Ennek ellenére már az első cserében gólt kapunk. Nagyon nehéz ilyen jó csapat ellen, mint a Dunaújváros. Végül valahogy talpra álltunk és a hosszabbításban megint az elején gólt kaptunk.

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - Újabb nehéz, kemény mérkőzés volt. Ám mégis csalódott vagyok, hiszen szerintem a játékvezetők nem voltak a játék színvonalán. Nagyon kicsi a különbség a két csapat között. Szerdán nyerhetünk, mindent megteszünk ezért, de tudjuk, hogy az ilyen mérkőzések a legnehezebbek.