Edzőtáborának egyik szabad délutánján, követendő példával rukkoltak ki Jégkert SE kis hokisai. Elmentek a Városligetbe és ott megtekintették a Műjégpályán található Hoki Múzeumot.
Tátották a szájukat a srácok, amikor edzőjük, Tejfalussy Béla lejátszotta nekik a sportág múltjáról szóló közel negyven perces videót. Meglepődtek, milyen szerelésben játszottak az ezerkilencszázhúszas években a korabeli játékosok. Miként nyertünk Kína ellen 1983-ban, az első magyarországi világbajnokság záró meccsén? Végig ujjongták, a 2008-as szapporói A-csoportba történő feljutást, és persze nem maradtak el az idei krakkói VB-n, a lengyelek hálójába lőtt gólok sem, amelyek ismét feljutást jelentettek.
Megcsodálták a hoki növendékek, a kiállító teremben található legnagyobb kupát, az 1962-ben, a legjobb amatőr csapatnak járó trófeát, amelyet egyébként a Sopron csapata érdemelt ki.
Szemezgettek a kiállított korongok között, ahol megtalálható – többek között – az összes játékszer, amellyel a Magyarországon megrendezett világbajnokságokon küzdöttek az együttesek.
Nagy sikere volt annak a tablónak is, amelyen a magyar jégkorong Halhatatlanjai láthatók. Az ostor azonban a végén csattant, amikor a sportág doyenje, a fotókon megcsodált Pásztor György, személyesen is megjelent és elbeszélgetett a sportág majdani kiválóságaival.
A Jégkert SE hokis palántái, életre szóló élménnyel lettek gazdagabbak és arra bíztatják ifjú és idősebb sporttársaikat, ha Budapesten járnak, ne hagyják ki a Hoki Múzeum megtekintését.
Érdemes!!!