Egy sima, két hosszabbítás

2019.01.25. 22:36 |
A Vasas drámai végjátékban háromgólos hátrányból állt fel, de szétlövéssel a Hokiklub nyert. A Titánok Bécsben arattak hosszabbításos győzelmet, míg a Gyergyó kiütötte a DAB-ot az Erste Liga középszakaszának alsó házában.

Hokiklub Budapest–Schiller-Vasas HC 4-3 (2-0, 1-0, 0-3, 0-0, 1-0) – szétlövéssel

Nagyszerűen alakult az első harmad a hazaiaknak, Szappanos Dávid és Lakatos Levente is betalált. A második játékrészben második kiállítását már ki tudta használni a Hokiklub, és Csíki Zoltán találatával még jobban elhúzott. A Vasasnál volt többet a korong, de a gólveszély hiányzott a játékból.

A hajrát azonban alaposan megnyomták a vendégek, és ennek meg is lett az eredménye. Először Schmál Kristóf tette bele az ütőjét Bödök Bence távoli lövésébe, így az 57. percben összejött a szépítés. Több mint két perc volt hátra, amikor Ladányi Balázs időt kért és lehozta kapusát, csapata pedig bő fél perc után élt is az emberelőnnyel, és Varga Tamás is betalált. Az utolsó percre ismét lement Koitma, és Turbucz Martin 35 másodperccel a vége előtt egyenlített.

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben előbb a Vasasnak, aztán a Hokiklubnak voltak helyzetei, de gól nem született. A büntetőket a hazaiaktól Izsák Róbert és Egyed Márk is belőtte, míg a vendégektől csak Székely Mádai Gergő nem hibázott, így a Hokiklubé lett a két pont.

EV Vienna Capitals II–Fehérvári Titánok 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után

Az első felvonás két bécsi kiállítást hozott, de ezekkel a Titánok nem tudtak mit kezdeni. Az első gólra a 22. percig kellett várni, akkor Fabian Ranftl szerzett vezetést a Capitalsnak, de Szabó Bence a 34. percben egyenlíteni tudott.

Az utolsó harmad gyors gólváltást hozott: Sascha Bauer góljára egy percen belül válaszolt Hamvai Szilárd. A hátralévő időben a vendégek háromszor is fórba kerültek, és bár sok volt a lövés, a vezetést nem tudták megszerezni.

A hosszabbítást a Fehérvár bírta jobban. A csapat három perc után emberelőnybe került, Kiss Dávid időt is kért, és bő fél perc múlva Beukeboom eldöntötte a meccset és a pluszpont sorsát.

A Titánok továbbra is biztosan vezetik az alsóházat.

Nyilatkozatok

Santeri Heiskanen, vezetőedző, Vienna Capitals: „Jó és szoros meccset játszottunk. Mindkét csapatnak voltak helyzetei. Túl sok büntetést kaptunk, és bár sokat ki is védekeztünk, az utolsó góljukat is ilyen helyzetből szerezték. Még egy kicsivel többet kell nyújtanunk, hogy győzni tudjunk.”

Kiss Dávid vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Mindkét csapat keményen küzdött. Különleges a helyzet, hiszen nagy a harc a három helyért a rájátszásban. Voltak helyzetek mindkét oldalon. Az emberhátrányos védekezésünk nagyszerűen működött. Bár emberelőnyben nem voltunk a legjobbak, de a legfontosabb időszakban betaláltunk. Boldogok vagyunk, hogy két ponttal távozunk Bécsből.”

Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák 7-2 (0-0, 5-0, 2-2)

Az első harmadban rengeteg helyzetet láthattak a nézők, de a kapusok remekeltek mindkét oldalon. Aztán a második játékrészre összeomlott a DAB. Rögtön az elején Pavel Vorobjev megszerezte a vezetést a hazaiaknak, és majd másfél percen belül Péter Zsolt és Vlagyiszlav Karpusz is betalált. A meccs derekán Daradics Csaba növelte a különbséget, aztán egy kihasználatlanul maradt fór után Péter Zsolt ismét eredményes volt. 18 perc alatt öt gól az egyik oldalon, miközben az Acélbikák 14 lövésből egyszer sem találtak be.

A vendégeknél Zaharcsenko egy ilyen harmad után már nem folytatta, Pinczés Bendegúz állt a kapuba. 19 másodperc elteltével Martin Salug szépített, de Péter Zsolt emberelőnyből megszerezte harmadik gólját is, eltörve az Acélbikák felzárkózási kísérleteit. Sőt, Csergő Hunor is belőtt egy fórt az 50. percben. Oula Uski még emberhátrányból tudott kozmetikázni az eredményen, de a Gyergyó így is magabiztosan nyert.

Mikael Tisell együttese a győzelemmel hét pontos és jó helyzetből várja a folytatást, míg a Dunaújváros két vereséggel indította a középszakaszt, és az utolsó előtti helyre esett vissza.

(Fotó: Vasas/Tumbász Hédi)