Egy 58. percben lőtt gól döntötte el a derbit

2023.12.01. 20:50 |

Brady végjátékban szerzett találatával gyűjtött be a Fradi a Vígh Balázs Vándorkupát.

Az FTC-Telekom ugyanazzal a kerettel lépett jégre, mint a legutóbbi találkozóján, ellenben az UTE-nál több változás is volt: Benk hiányzott, viszont visszatért a vasak közé Rajna, valamint újfent nevezték Lőczit. A derbi első nagy lehetőség Laskawy előtt adódott a 9. percben, amikor a saját kipattanóját kapura tette, majd a csúsztatott duplázás a kapuvason csattant. A vezetést végül a Fradi szerezte meg: Brady a 13. minutumban korongot szerzett az újpesti harmadban, majd lőtt, a korong pedig túlcsorgott Rajnán (1-0). A nyitó felvonás végén öt a négyre támadhattak a lila-fehérek, nem tudták kihasználni az emberelőnyt, ellenben a kiegészülés után szinte azonnal egyenlítettek, miután Nyquist lövésébe sikeresen ért bele Tiala (1-1). Az első szünet előtt néhány másodperccel Just fordíthatott volna, ám Arany védte a ziccert.

A második harmadban folytatták a csapatok a remek tempójú játékot, viszont a ferencvárosiak részéről Németh megsérült és bevonult az öltözőbe. A 25. percben eljött az első Fradi-emberelőny, sőt úgy tűnt, egy újabb újpesti kisbüntetés nyomán közel másfél percen át öt a háromra támadhatnak a hazaiak, ám videobírózást követően törölték a második kiállítást. Rajna vezérletével jól védekeztek a lila-fehérek, aztán a kiegészülés után nem sokkal Aranynak is be kellett mutatnia egy bravúrt. A mérkőzés közepén létszámfölényben lehettek Nagy Gergőék, tűz alá vették az újpesti kaput, ám Rajna továbbra is remekelt. A folytatásban eljött a második UTE-fór is, ahol LaPorte belesérült egy blokkba, majd pár másodpercre rá Bán kilőtte a korongot, így a liláknak összejött a dupla előny, de Arany parádézott.

A harmadik játékrész is méltó volt a derbihez. A 47. percben Kärmeniemi előbb kapuvasat lőtt, aztán viszont kisbüntetést kapott, a hátrányt kihúzta a Fradi. A folytatásban is a kapusok voltak a főszereplők, Arany és Rajna ihletett formában teljesítettek. A mérkőzés az 58. percben dőlt el, amikor három a kettőre megléptek a ferencvárosiak, Crespi Kestilä-nek passzolt, aki észrevette a második hullámban érkező Bradyt, a zöld-fehérek 9-ese pedig éles helyzetből belőtte a korongot a már tehetetlen Rajna kapujába – az esetet videobíróval vizsgálták les miatt, érvényesnek találták. Szinte azonnal lehozta a kapusát az UTE, nyomott hat az ötre, hiába, a Fradi kibírta a nyomást.

Az FTC-Telekom 2-1-re nyert, a győzelemmel megőrizte a Vígh Balázs Vándorkupát. A zöld-fehérek vasárnap a DEAC-hoz utaznak, az UTE a DAB-ot látja majd vendégül.

FTC-Telekom–UTE 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom: - Meghatározta a meccset, hogy melyik csapat mennyire friss. Talán az első harmadban játszottunk a legrosszabbul, aztán a srácok kimozogták a fáradtságot a lábaikból, de látszott a csapaton, hogy nincs meg a szokott lendület. Azért is nagyon örülök a győzelemnek, mert még fáradtan is sikerült három pontot szereznünk. Sok fiatal volt a jégen, akik plusz lendületet hoztak, és velünk volt a szívünk, valamint a fantasztikus közönségünk is.

Markus Juurikkala vezetőedző, UTE:
- Először is gratulálok az FTC-nek! Egy góllal lőttek többet, mint mi, szóval értelemszerűen csalódottak vagyunk az eredményt látva, de örülök annak, ahogy játszottunk. Sok fiatal játékosunk volt ma, akik sok jégidőt kaptak, ezt mindig jó látni. A fiúk jól teljesítettek, szóval büszke vagyok rájuk. Szoros meccs volt, egy gól döntött. Meg kell találnunk az utat a gólszerzésre, az FTC most megtalálta, mi pedig nem, megérdemelték a győzelmet. De örülök annak, ahogy játszottunk és sok pozitívum volt a mai napon, amit tovább tudunk vinni a következő meccsre.