Parádézott a DVTK

2017.11.24. 23:23 |
A címvédő és listavezető DVTK Jegesmedvék csapata fölényesen nyert a Brassó ellen az Erste Ligában.

Aktívan kezdett a DVTK, és gyorsan dűlőre is vitte a dolgot a Brassó ellen. A címvédő már a második percben előnybe került: Pavuk tette vissza a korongot Vas Jánosnak, aki nem hibázott. Két perccel később fordított volt a szereposztás, és ezúttal Pavuk szerzett gólt. A Miskolc nem állt le, a vendégek csak a harmad második felében tudtak kijönni a szorításból, ám akkor emberhátrányba kerültek, amit Magosi gyorsan kihasznált. Nem sokkal később újabb előny következett, és ezzel is éltek a Jegesmedvék: Vas János passzából Sakaris lőtte ki Polc kapuját.

A négy kapott gól után kapust cserélt a Brassó, Tőke állt be, és sokáig jól tartotta magát. Ebben a harmadban agresszívabban támadott a vendég együttes, és a 24. percben szépített is: Walls egy kipattanóra érkezett jól. A játékrész második felére ismét átvette a kezdeményezést a DVTK, több nagy lehetőséget is kialakított, amelyek közül egyet Sakaris lőtt be a 36. percben.

A záró játékrész első fele nem hozott szép hokit, de nagy volt a küzdelem. Két dulakodás is kialakult, de a 4 a 4 elleni játék, majd a brassói előny sem hozott változást. Aztán rákapcsoltak a csapatok, és az 50. percben a Jegesmedvék ismét beköszöntek: Pavuk önzetlen gólpasszát Kulmala lőtte be. A gól után kiállítást kapott a DVTK, ám az előnnyel nem tudott mit kezdeni a Brassó, de annak lejárta után Csíki csökkentette a különbséget. Az utolsó szó azonban a hazaiaké volt, és az 58. percben Tóth Adrián talált be. Ezúttal is Pavuk volt az előkészítő, aki összesen öt gólban vállalt szerepet.

A DVTK továbbra is vezeti a bajnokságot, a Brassó pedig a hetedik helyre csúszott vissza.

DVTK Jegesmedvék-ASC Corona Brasov 7-2 (4-0, 1-1, 2-1)

Nyilatkozat

Mikael Tisell: Az első harmadban nagyon jól szerepeltünk, a másodikban feljött ránk a Brassó, többet voltak a mi harmadunkban, és gólt is sikerült lőniük. Az 5-ik gólunk eldöntötte a mérkőzést, az utolsó harmadban pedig ismét mi játszottunk jobban. Tartottam a ma estétől, így nagyon elégedett vagyok a győzelemmel.

Martin Lacroix: Az első játékrészben mutatott teljesítményünk teljesen elfogadhatatlan volt. Gyenge volt a kezdés, a támadás sem működött, és saját területünket sem védtük megfelelően. Kaptunk négy gólt, és itt el is dőlt a mérkőzés, hiszen a DVTK-nak van az egyik legerősebb védelme a ligában. A második harmadtól sokkal jobban ment a játék és több karaktert mutattunk, az elejétől kezdve így kellett volna játszanunk.