Dunaújvárosi és miskolci siker a nyitányon

2014.03.28. 22:45 |
A DAB közel 10 év után győzött a Fehérvár ellen, a Miskolc pedig a Fradit verte.

Majd évtizedes átok tört meg péntek este a Dunaújvárosi Jégcsarnokban, amikor a Dab.Docler 4-1 arányban múlta felül a SAPA Fehérvár AV19 csapatát! A Jegesmedvék pedig nagy mélységből, és kétgólos hátrányból küzdötték vissza magukat a Magyar Kupa első döntőnapjának mérkőzésébe.

Az első harmadban jól látszott, hogy a házigazdák egy hónapos kihagyást követően léptek jégre, ezzel szemben a ferencvárosi lábakban benne volt a ritmus, ennek megfelelően a zöld-fehérek diktálták a tempót. A hazai szurkolók nagy döbbenetére két góllal el is húztak a vendégek az második harmad elejére. Lassan a miskolciak felvették a tempót, de a sok pontatlanság miatt nem tudták értékesíteni a kialakított helyzeteket. A Fradi sem talált több gólt a második harmadban. A harmadik játékrészre már egészen más mérkőzést láthattak a szurkolók. Helyzetek mindkét oldalon adódtak, a Jegesmedvék felrázták magukat és négy gólt szereztek, míg a Fradi csak egy találattal tudott válaszolni. A meccs vége előtt 35 másodperccel még kialakult egy nagy bunyó, amely miatt mindkét csapatból 3-3 játékost állítottak ki a bírók.

Megint jól kezdtek az Acélbikák a megyei rivális ellen, hiszen már a második percben meglőtték az első góljukat: Peterdi Ladányi kipattanóját vágta Hetényi kapujába. Utána is megmaradt a lendület, viszont a fehérvári csapat is feljebb kapcsolt. A friss magyar állampolgár, Sevela azonban rendre útjukat állta. Egészen a tizennyolcadik percig tartott is ez, amikor aztán Yellow Horn iramodott meg, s fonákkal fejezte be szólóját - senki nem gondolta volna, hogy ez lesz az utolsó kék-fehér találat. A második harmadban az irányítást érezhetően átvette a Volán, ám több gólhelyzetet is kialakítottak a Dab.Docler jégkorongozói Hetényi kapuja előtt. A harmadik harmadban aztán Ladányi érkezett, s gólpassza után góllal is hozzájárult a DAB teljesítményéhez, majd Peterdi kotort be a kapu mögül egy korongot. A végén pedig Ladányi üres kapura is bepöckölte a pakkot, így alakult ki a végeredmény!

Miskolci Jegesmedvék – Ferencváros Budapest ESMTK 4-3 (0-1, 0-1, 4-1)

misiBob Dever (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - „Az első két harmadban nagyon érződött a csapaton, hogy egy hónapja nem játszottunk mérkőzést. Mentek előre a fiúk, keményen dolgoztak, voltak is helyzeteink, de semmi nem akart sikerülni. Közben pedig elkerülhető gólokat kaptunk. A második szünetben mondtam a játékosoknak, hogy csak egy gól kell, hogy átlendüljünk a holtponton, és ez szerencsére sikerült. Nagyon örülök a győzelemnek.”

ftcDobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros Budapest ESMTK) - „A harmadik harmadban elrontottuk az első kettőben nyújtott jó teljesítményünket. Az egyik játékosunk kétszer is óriásit hibázott, ezt a Miskolc kihasználta, és végül megfordították a meccset.”

Dab.Docler - Sapa Fehérvár AV19 4-1 (1-1, 0-0, 3-0)

dabStephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - "Három évet kellett dolgoznunk ezért a sikerért! Úgy érzem, ma este mi voltunk a jobbak, megérdemeltük! Fejben dőlt el ez a csata - végre bíztunk magunkban! Erős csapat a Volán, de mi sem maradunk el tőlük, ezt bizonyítottuk ma! Nagyon örülök, hiszen a legutóbbi alkalommal sok kritikát kaptunk, most megmutattuk mire vagyunk képesek. Külön öröm, hogy Ladányi is megmutatta, mit tud, és itt és most megmondhatom, nincs nála tizenkét jobb magyar csatár - egyet is nehéz lenne találni a pozíciójában, aki jobban látna a jégen, mint a 11-es. Ma este mindenki elhitte, hogy győzhetünk, és mindenki kitette a szívét-lelkét! Külön köszönet jár a dunaújvárosi szurkolóknak, akik végig remekül támogattak minket! Ettől függetlenül ez volt a Magyar Kupa első mérkőzése, még hátravan kettő, nem dőlhetünk hátra, két meccset még nyernünk kell!"

Fotó: Mudra László - dabdocler.hu