Dobogósok csatája

2018.09.30. 13:19 |
Az éllovas Csíkszereda a Schiller-Vasas vendége lesz, miközben két üldözője egymással játszik az Erste Ligában. Jön a szezon első Fejér megyei rangadója is.

A nap meccsén a második helyezett FTC a harmadik DEAC-ot fogadja. A két együttes az idénynyitón már összecsapott, akkor a zöld-fehérek szétlövésben győztek. Mindkét csapat remek formában van: a Fradi még nem kapott ki rendes játékidőben, és legutóbbi öt meccsén győzött – kétszer a ráadásban –, a debreceniek pedig a legutóbbi öt találkozóból négyet megnyertek a 60 perc alatt, csak a listavezető Csíkszereda ellen botlottak.

A DEAC jó szerepléséhez nagy mértékben hozzájárult a védekezés: eddig a legkevesebb gólt kapták a ligában, 18-at. A korábbi válogatott kapus, Hetényi Zoltán 93 százalék feletti hatékonysággal véd, teljesítménye sok pontot hozott a csapatnak. A támadósor kiegyensúlyozott, már 10-en szereztek gólt, mindegyik sor hozzá tudja tenni a magáét a játékhoz.

Az FTC-nél a támadók vannak nagyszerű formában, Braden Walls, Leo Fitzgerald és Brett Switzer is 11-11 pontot gyűjtött, de a magyar sorra sem lehet panasz. Jól mutatkozott be a sérülésből felépülő Myles Fitzgerald is, bár a fővárosiaknál így is vannak sérültek, Dósa, Roczanov és Lengyel sem játszhat vasárnap.

“Bosszantó volt a Debrecen elleni pontvesztés a nyitányon, de az azóta elért eredményeik és a jelenlegi harmadik helyezésük felértékelte az akkori győzelmünket – mondta. – Remekül összeálltak már a szezon elejére, Hetényi Zoltán nagyszerűen véd, amiben nyilván sokat segít neki a csapat védőmunkája is, és sok gólt is szereznek. A szezon kezdete előtti utolsó pillanatokban is remekül erősítettek. Szerencsére mi sem panaszkodhatunk, eddig minden meccsünkön szereztünk pontot, és ettől a szokásunktól most sem szeretnénk eltérni. Természetesen hármat akarunk gyűjteni, de ez nem lesz könnyű. Nagyon kemény, szoros mérkőzést várok, amelyen kulcskérdés lesz a helyzetkihasználás” – mondta a Jégkorongblognak Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője.

A DEAC részéről Hári Norbert nehéz meccsre számít.

„Ha a saját játékunkat tudjuk nyújtani, akkor meglesz a három pont. Az FTC jó a csatárposzton, a légiósok jól teljesítenek, így oda kell figyelni rájuk. Nekünk jó a védekezésünk, meg kell nehezíteni a dolgukat” – mondta.

A vasárnapi programban szerepel még egy Fejér megyei rangadó, a Csíkszereda a Vasas vendégeként nyújtaná veretlenségi sorozatát, míg a Gyergyó a Vienna ellen gyűjtögetheti a pontokat.