Divízió 1/A-s junior vb: hatékonyabb norvég helyzetkihasználás

2021.12.15. 19:29 |

A szünnapot követő játéknapon a magyar válogatott vereséget szenvedett a Norvégiától a divízió 1/A-s világbajnokságon.

Galajda Zsombor továbbra sem volt tökéletes állapotban, így nem lehetett ott a keretben a norvégok ellen. Norvégia az első játéknapon 4-2-re kapott ki a lettektől, majd nagyon jó játékkal 5-2-re verte a kazahokat.

Viszonylag korán megszerezték a vezetést a norvégok aztán, de nem történt mészárlás az első harmadban, olyannyira, hogy a magyar csapat Tóth Tamás remek megoldása révén egyenlíteni tudott a 14. percben – jól mozgott Tóth ezen a meccsen, talán ez volt eddig a legjobb mérkőzése a vb-n. A harmad végén Fekete Alexnek volt két nagy ziccere, mindkettő kimaradt.

Ugyanígy sajnáltuk Ambrus Csongor nagy helyzetét, ami szintén kimaradt, ezek nagyon sokba kerültek. Merthogy a norvégok Fekete kiállítása után emberelőnyben szerezték meg ismét a vezetést, majd egy meg nem adott góljuk után szinte azonnal érvényeset is ütöttek a 33. percben. Munkás gólok voltak, a kapu előtt értek bele, ott ahol bármi megtörténhet – sajnos most megtörtént ezekben a pillanatokban.

Magyar és norvég szurkolók is ültek a lelátón, élvezetes meccset figyelhettek, és úgy várhatták a harmadik harmadot, hogy még nem dőlt el a találkozó.

Hadobás Zétény kiállítása miatt emberhátrányban indítottuk a harmadik harmadot, ami norvég góllal indult – ez épp nem munkás volt, hanem okos: a bal oldalon Dahl engedte el, 1-4.

Ortenszky Tamást 8 perccel a vége előtt 5 plusz végleges kiállítással díjazták a játékvezetők, eldőlni látszott már ekkorra a mérkőzés. Főleg mert gyorsan kihasználták a fórt, Dahl adta vissza Granathnak, a kapu előtt üresen állt, nem volt nehéz dolga.

Horváth András időt kért, és kemény melót kért a meccs végéig a srácoktól. Németh Kristófnak akadt nem sokkal ezután helyzete, majd Fekete Alex ugrott ki, de újabb magyar gól már nem született.

A vége 5-1-es norvég siker (a magyar csapat legjobbja Csollák Márkó lett), csütörtökön a lettek ellen játszik a magyar csapat 13 órától.

Divízió 1/A-s világbajnokság, 3. játéknap:

Magyarország U20–Norvégia U20 1-5 (1-1, 0-2, 0-2)

Magyarország U20: Orosz G.
Csollák, Ortenszky – Farkas O., Dobmayer – Hadobás, Balázsi – Jakabfy, Horváth D.
Tóth T. 1, Németh K., Schlekmann – Keresztes, Fekete, Ambrus Cs. – Csiszer, Mattyasovszky, Mihalik – Ádám, Károly R.
Szövetségi kapitány: Horváth András

A norvég gólszerzők: Engebraten (3., Wold), Olsen (24., Dahl, Granath), Oby-Olsen (Jonassen, Engebraten), Dahl (41., Granath, Olsen), Granath (53., Dahl, Wold)

Kapura lövések: 13:30
Kiállítások: 14 (+5 +20) perc, ill. 8 perc