DAB és DHK a Magyar Kupa négyes döntőjében

2015.03.18. 15:10 |

Egy mérkőzéssel a selejtező-sorozat vége előtt már eldőlt, 3-3 győzelemmel az idei MOL Liga bronzérmese, Dunaújváros és a liga-újonc Debrecen jutott a 2015-ös Magyar Kupa négyes döntőjébe a Fehérvár AV19 és a Miskolci Jegesmedvék mellé.

Az elmúlt héten három mérkőzést rendeztek a Magyar Kupa selejtezőjében.

Újabb örökrangadóra került sor, a 2014/2015-es szezon utolsójára ezúttal, az FTC Pesterzsébeten fogadta lila-fehér riválisát. A házigazda rendes játékidőben megszerzett győzelme tovább éltette volna továbbjutási reményeket, míg az Újpest már 3 ponttal vágott neki a mérkőzésnek, így újabb ki-ki mérkőzést láthatott a közönség. Coleman ugyan megszerezte a vezetést a liláknak egy emberhátrányos szituációban, a Fradi viszont a második harmad első két percében megfordította az eredményt, a találkozó felénél pedig már 3-1-re vezetett. Rafaj, Kiss és Pál volt eredményes. A 23 percnyi gólcsend után az Újpest megkezdte a felzárkózást, előbb Mihalik, majd Tapio talált be Marton kapujába. A végjátékban az FTC mindent vagy semmit alapon lehozta kapusát, hogy elkerülje a hosszabbítást és megszerezze a maximális 3 pontot. A próbálkozás viszont nem járt sikerrel, Gágyor lőtt az üres kapuba, így az UTE 6 ponttal zárt a Magyar Kupában.

Ezzel egy időben Debrecen a DAB ellen játszott közönségszórakoztató mérkőzést hazai pályán. Dunaújváros a sérüléssel küszködő Pozsgai és a sajtó által MOL Liga All-Star csapatba választott kapus, Kalnins nélkül lépett jégre, utóbbi meghívót kapott a lett válogatott edzőtáborába, emiatt utazott haza. Az első húsz percben egyetlen gól született, Hári Norbert talált Sevela kapujába. A második játékrészben viszont felpörögtek az események, előbb Sijka volt eredményes, majd Voronov duplázott. Még csak a harmad közepén jártunk, amikor Martine módosította 4-1-re az állást, erre Berta válaszolt hazai oldalról, a 40. percben pedig Szappanos próbálta meccsben tartani a DAB-ot. A záró húsz percre tehát 5-2-es DHK vezetéssel fordultak a felek, ezt Berta módosította 6-2-re, majd 46 másodperccel a dudaszó előtt Dancsfalvi még kihasznált egy emberelőnyt, így öt góllal múlta felül a MOL Liga-újonc az idei bronzérmest.

A súlyos vereséget követően a DAB vezetősége megvált Don MacLean vezetőedzőtől, helyére pedig az a Robert Spisak érkezett, akivel tavaly MOL Ligát nyert a HC Nové Zámky. A szlovák szakember pedig a MAC Budapest ellen mutatkozhatott be a DAB padján a Tüskecsarnokban. A kapuban újra Sevela kezdett, a másik oldalon pedig a Zaka Norbert kapott lehetőséget, Arany Gergely és Terbócs István pihenőt kapott a másnap Bécsben sorra kerülő és mindent eldöntő EBYSL elődöntőre való tekintettel. Zakára viszont nem lehetett panasz, 50 lövést hárított, így szoros eredmény született a megújult csarnokban. A vendégeknél góllal tért vissza Pozsgai, aki az első harmad legvégén talált be, előtte két csapattársa, Croteau és Somogyi volt eredményes, míg a MAC fiataljai közül Bödöknek sikerült a hálóba juttatni a pakkot. A mérkőzés további részében újra betalált Croteau és Somogyi is, a fővárosiaktól pedig Vajda Zsolt szépített. Ezzel a DAB megszerezte harmadik győzelmét a selejtezőkben, amellyel bebiztosította részvételét a 2015-ös Magyar Kupa négyes döntőjében.

A selejtezők sorozatának utolsó mérkőzésére március 20-án, pénteken 19:00-tól kerül sor Debrecenben, az FTC látogat a DHK-hoz.