Csupa hazai siker

2019.11.22. 21:46 |
Az éllovas Csíkszereda győzött, a címvédő FTC kikapott az Erste Ligában. Két meccsen is a ráadás döntött, míg másik két találkozón nagy volt a különbség.

Sport Club Csíkszereda–UTE 5-4 (1-1, 1-0, 3-3)

Az éllovas otthonában az Újpest háromszor is egyenlített, az utolsó felvonásban kétgólos hátrányból is felállva, de Becze másfél perccel a vége előtt született, remek góljára már nem érkezett válasz. A végén elszabadultak az indulatok, négyen kaptak kiállítást.

A Csíkszereda továbbra is biztosan áll az élen.

Corona Brasov–FTC-Telekom 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0) – szétlövéssel

A Gyergyóból bemutatkozott az egy nappal korábban igazolt Mircea Constantin, míg az FTC három kulcsemberét is nélkülözte. A zöld-fehérek kétszer is vezettek, de egyik alkalommal sem tudták sokáig megőrizni előnyüket. Mindhárom harmad 1-1-re végződött, míg a ráadás nem hozott gólt, és helyzetet is alig. A büntetőket a hazaiak lőtték jobban, a győztes találat Tranca nevéhez fűződik.

A Brassó ezzel a sikerrel megelőzte a Fradit, igaz, két meccsel többet játszott.

Szombaton a címvédő a nagy rivális Csíkszeredához látogat, míg a Brassó az UTE-t fogadja.

Nyilatkozat

Ondrej Rusnak, másodedző, Brassó: „Jó meccs volt, mindkét csapat nagyszerűen játszott. Szoros volt, még a szétlövés is. Boldogok lehetünk, hogy egy nagyon jó csapatot győztünk le.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: „Sok meccsünk volt mostanában, sokat is utaztunk, nem voltunk olyan frissek, mint szoktunk. Így is volt esélyünk győzni, de nem tudtunk, csak egy pontot szereztünk.”

Hokiklub Budapest–Schiller-Vasas HC 7-2 (4-0, 1-0, 2-2)

A hazaiak alaposan bekezdtek a sok sérült miatt tartalékos Vasas ellen, és három perc alatt szereztek két gólt: előbb Lakatos, majd Kedves Richárd talált be. Ladányi Balázs időt is kért, hogy rendezze a sorokat. A Vasas négy percig fórban támadhatott, de ebből is a Hokiklub volt eredményes, Berry-LaMontagna növelte a különbséget, majd a 14. percben Satek is betalált. Kapust cseréltek a vendégek, Sági állt be a legutóbbi meccsen még parádézó Szeles helyett. A piros-kékek még két előnyt kaptak, de ezekből sem jött össze a szépítés.

A Hokiklub fölényben játszott a második harmadban is, és Petres révén megszületett az ötödik gól is. A hatodik pedig az utolsó harmad elején, fórból jött össze: Szűcs is feliratkozott a gólszerzők közé. A Vasas az 50. percben szépített Schmál találatával. A hajrában még két gól esett: előbb Izsák növelte a HKB előnyét, majd Pápa Barnabás válaszolt közelről.

A Hokiklub kilenc ponttal előzi meg a Vasast, és már a Titánok sincsenek messze.

Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok 6-2 (2-0, 3-0, 1-2)

A Dunaújváros már a második percben megszerezte a vezetést, Silló egy kapu előtti kavarodás végén talált a jobb alsóba A fehérváriak igyekeztek gyorsan egyenlíteni, de a hetedik percben Turcotte fűzte át magát a vendégek védelmén, s lőtt fordulásból a kapuba. Jött az első dunaújvárosi, majd az első fehérvári kiállítás, de egyikből sem született újabb találat. A folytatásban felváltva kerültek veszélybe a kapuk, ám inkább az Acélbikák irányították a játékot.

A második harmadot aktívabban kezdték a vendégek, többször is beszorították a DAB-ot. Az első komoly ziccerre a 25. percig kellett várni, ekkor Dansereau lövését védte bravúrral Horváth, míg a túloldalon Buzás lőtt kapuvasat. Az ellentámadásból Mazurek szólózhatott, s bár lövését védte Horváth, a kipattanót Azari vágta a jobb felsőbe. Másfél perce belül jött az újabb hazai találat, ismét Silló volt eredményes. A 36. percben megszületett az első emberelőnyös találat is, melyet Dansereau lőtt kapásból. A Fehérvár időt kért és kapust is cserélt. Hiába lőtt kétszer többször kapura a vendég együttes, gólt nem tudott szerezni.

A harmadik felvonást emberelőnyben kezdte a DAB, de mégis Vincze szólóját kellett védenie Hughsonnak, majd a folytatásban is inkább a fehérváriak veszélyeztettek. A szépítés az 51. percben jött össze, Madácsi kapu mögül ütötte rá gólt érően Hughsonra a pakkot. Az 53. percben Mazurek betalált, így visszaállt a különbség. A hajrában Vincze még kozmetikázott az eredményen.

Nyilatkozat

Miroslav Ihnacak, vezetőedző, Dunaújváros: „Jól kezdtünk, sokat korcsolyáztunk, lőttünk két gólt. A másodikban lelassítottunk sajnos, nagy volt a nyomás rajtunk, de a kapusunk jól védett. Nagyon fontos volt a harmadik gól, utána már jól menedzseltük a meccset.”

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Az első harmadban nem voltunk elég élesek, kicsit görcsösen játszottunk, s kaptunk két nem túl szép gólt is. A második harmad első tíz percében teljesen más arcunkat mutattuk, sok helyzetünk volt, míg az ellenfél kontrákból többször is eredményes volt. Próbálkoztunk, igyekeztünk, de ma csak ennyi volt bennünk.”

DEAC–Gyergyói HK 4-3 (2-1, 0-0, 1-2, 0-0, 1-0) - szétlövéssel

Ahogy várható volt, izgalmas és parázs csatát hozott a találkozó. A DEAC gyorsan előnybe került Hári révén, de a vendégek emberelőnyből egyenlítettek. A harmad derekán Novotny is betalált, így újra a debreceniek vezettek. A kiegyenlített első felvonás után a második már a gyergyóiak fölényét hozta, de ez gólokban nem mutatkozott meg.

Az utolsó harmad elején Mazzag növelte a DEAC előnyét, és bár a folytatásban többször is fórban támadhattak a hazaiak, nem tudtak újabb gólt szerezni. Nem úgy a Gyergyó, amely egy 4 a 3 elleni helyzetet váltott gólra Valdix révén. Markov 2+10 percet kapott a hajrában, és ezt is gyorsan kihasználta a vendég együtes Rupert találatával egyenlítve.

A DEAC az utolsó szűk két percet emberelőnyben tölthette, de a győztes találatot nem tudta bevinni. Ahogy aztán a ráadásban sem, amikor a Gyergyóból Góga kapott 2+10 percet.

A meccs végül szétlövésben dőlt el, a győztes büntető Molnár Dávid nevéhez fűződik. A DEAC ezzel harmadszor is legyőzte a Gyergyót , és tapad a dobogósokra.