Csehországban gyakorolt a görhoki-válogatott

2014.05.18. 22:28 |
A cseh válogatott ellen 8-2-es vereséget szenvedtünk a felkészülési meccsen.

A cseh válogatott ellen 8-2-es vereséget szenvedtünk a felkészülési meccsen. A csapat beszámolóját olvashatják.

Bartalis Balázs kiállítását követően szerzett vezetést a cseh válogatott. Mezőnyfölényben játszott a hazai válogatott, egy közeli lövés Sájevics mammutja között juttatta a pakkot a kapuba. Három perc sem telt el, amikor egy helyezkedési hibából védőink mögé lőtték a korongot és a szólót nem hibázták el. A negyed utolsó percében Sájevics kapott egy távoli lövést. Nem a mi negyedünk volt sajnos az első játékrész, amelyet 4-0-ra veszítettünk el.

Sokkal jobban kezdtük a 2. negyedet. Rafaj lövéshez jutott, de fölé ment, Bartalis passzolt Rafaj elé, a csatár duplázhatott, de nem sikerült gólt szereznie. Szerencsére nem kellett már sokáig várni a találatra: Revák lövése lepattant a cseh kapusról, Pál Zoltán pedig belőtte a ziccert. Ladányi Balázs is jó helyzetbe került, ám a lövése elment a kapu mellett. Négy perccel a vége előtt korongot szereztünk az ellenfél térfelén, Fekecs kapta tisztán a pakkot, de a lövést védte a hálóőr. Hárman támadtunk előre és sajnos a kontrát belőtték a csehek. A negyed végén az állás 5-1.

Ismét jól kezdtük a negyedet. Revák védekezéséből három az egyre támadtunk, de Rafaj kihagyta a ziccert. Jól védekezett a válogatott, és kontrákból próbált eredményes lenni. Egy eladott korongból azonban cseh válogatott belőtte a hatodik gólját is. Sájevics későn eszmélt a hátraadott korongra, a cseh csatár rákorcsolyázott és a bal felsőbe emelt. A negyed végén két ziccert is hibáztunk, az állás 6-1.

Revák lövése maradt ki az utolsó negyed elején. Rafaj jó letámadással szerzett korongot, de nem sikerült helyzethez jutnia. Emberelőnyhöz jutott viszont a hazai csapat, Pál Zoltánt kiállították bottal akasztásért. Hét másodperccel a vége előtt egy távoli lövés pedig betalált Sájevics kapujába. Ezután mi is emberelőnybe kerültünk, de a cseh válogatott eredményesen védekezte ki ezt. Egy szép támadás végén Revák vitte le kapu mögé a korongot, szép passzt adva Feil Arnoldnak, aki kapásból Kiss Ákosnak adta a korongot, ő pedig kapásból értékesítette a helyzetet. Ezzel 7-2-re módosítottuk az állást. A végén Lencsést állították ki bottal akasztásért, amelyet könyörtelenül kihasznált az ellenfél, a végeredmény 8-2.