Büntetőpárbaj a két tavalyi döntős között

2016.11.18. 22:32 |
A MOL Liga ötmeccses játéknapján Miskolcon összecsapott a címvédő DVTK és a MAC, a rangadón végül rávezetések döntöttek. Csíkszeredában visszavágott a Galac, Belgrádban győzött a DHK, Fehérváron nagy küzdelemben győzött végül azt UTE, míg a DAB három góllal múlta felül a Ferencvárost.

SC Csíkszereda - CSM Dunarea Galati 1-2

Folytatódott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának kálváriája: a páros meccs második felvonásán nem sikerült legyűrni a Galaci Dunareát. A küzdeni akarással és a játékkal nem volt gond, de László Arnoldból hatalmas kapust csináltak a kék-fehérek.

A meccs ott folytatódott, ahol egy nappal korábban befejeződött: nekiesett ellenfelének a Sportklub és a temérdeknyi helyzet végül a tizedik percben érett góllá, amikor Molnár Zsombor szolgálta ki tökéletesen Valchart. A további tíz percben pedig sorozatban hagyta ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket a Sportklub. Így maradt az egygólos előny.

A második harmadra kiegyenlítettebb lett a meccs, de továbbra is uralta a játékot a hazai alakulat. A meccs felénél pedig jött a hidegzuhany: Pál Zoltán egyenlített, majd pár percre rá egy könnyen elkerülhető góllal már vezettek is a Duna-partiak.

Az utolsó felvonásra mindent egy lapra feltéve ment előre a csíki csapat, de László Arnold egyszerűen zseniális napot fogott ki és mindent hárított. Így befagyott az eredmény.

A Sportklub hátránya így tovább nőtt a rájátszásért folyó küzdelemben, amelyben már nem lesz a csapat segítségére Tom McCarthy vezetőedző, akinek ez volt az utolsó MOL Ligás meccse a csapat kispadján.

Tom McCarthy, SC Csíkszereda: „Nagyon sokat tettünk azért, hogy ezt a meccset is megnyerjük. A fiúk akartak és mentek is előre, mindent megtettek a három pont érdekében. Egyre több próbálkozásunk akadt el az ellenfél kapusában és mi úgy váltunk egy frusztráltabbá. Nagyon örvendek, hogy a fiúkkal dolgozhattam, akik folyamatosan fejlődtek úgy egyénileg, mint csapatként. Sokat tanultam én is tőlük. A szívembe zártam a csapatot és várost is.”

HK Beograd - Debreceni HK 0-4

Két vereség után ismét a győzelmek útjára lépett a DHK, amely gólt sem kapott Belgrádban.

A szerbeknek nem sikerül igazi lendületet venniük, a múlt heti csíkszeredai diadal egyszeri fellángolásnak bizonyult. A HKB október 30. óta először játszott hazai jégen, de sok örömre nem volt okuk szurkolóinak. A Jason Morgan edzette vendégek, akik a nemzetközi szünet óta pontot sem szereztek a MOL Ligában, már a meccs elején vezetéshez jutottak Alekszej Koszourov révén. Innentől kapaszkodnia kellett a Belgrádnak, csakhogy nem tudott gólt lőni. Igaz, nagyon sokáig a Debrecen sem. Egészen pontosan 50:02-ig nem jegyeztek újabb találatot, amikor is a változatlanul pont/mecs átlag felett teljesítő Németh Attila iratkozott fel az eredményjelőre. A három perccel később érkező Bezrukov-gól mindent eldöntött, onnantól az volt a kérdés, hogy Gyenes Dávid összehozza-e a shutoutot. Összehozta, sőt a végén Koszourov másodjára is eredményesnek bizonyult. A 0-4 azt jelenti, hogy a ligautolsó Belgrád nem került közelebb sem a Csíkszeredához, sem a playoffhoz, a Debrecen 3 pontja révén viszont tovább sűrűsödött a középmezőny.

Extra érdekesség: a HKB-nak ez volt a második meccse a magyar bázisú bajnokságban, amelyen nem bírt gólt szerezni. Az első ilyet Debrecenben játszották, akkor 6-0-ra nyert a DHK.

Fehérvári Titánok - UTE 3-4

Az Újpest izgalmas mérkőzésen győzött Székesfehérváron és megszilárdította harmadik helyét a tabellán.

Majdnem góllal kezdett a Fehérvár. Az első másodpercekben Just élesen belőtt korongja Hegyi Ádám korcsolyájáról kis híján a saját kapujába pattant. Vendégrészről a kilenc év után az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokba ellenfélként először visszatérő Benk Andrásé volt az első próbálkozás, de bombája elzúgott a kapu mellett. A Titánok játékán nem érződött a sok sérült és az EBEL-csapattal Linzben szereplő Kocsis, Reisz, Vincze trió hiánya, bátran és koncentráltan hokiztak Kóger István tanítványai. A 4. perc elején egy Láday-Hamvai összjáték végén a vezető gólhoz is közel jártak a hazaiak. Két újpesti emberelőny következett, de Scola Hebarék minden lövését magabiztosan hárította. A 16. percben Hegyi Ádám lökte rá a kapura Szabó Krisztiánt, a bekk gyorsan elnézést kért, ettől függetlenül következhetett az első fehérvári emberelőny. Ez mindössze 13 másodpercig tartott, mikor Láday kék vonalról leadott lövése Shupe-ról a hálóba vágódott (1-0). A Titánok kiváló harmadot produkáltak – 12-5-re nyerték a kapura lövéseket – és megérdemelt előnnyel mehettek a szünetre.

A középső harmadot is egy Benk-lövés nyitotta, ezúttal kaput is talált a volt fehérvári kedvenc. Scola azonban őrizte jó formáját, továbbra is magabiztos volt a kapuban, Hebar ziccerét is nagy bravúrral hárította. Sokkal jobban pörögtek a fővárosiak, mint az első harmadban, ennek a 24. percben meglett az eredménye, a kilépő Csányi Scola mamutja mellett lőtt a hálóba (1-1). Az újpesti egyenlítés után hazai emberelőn következett. Ezt a fórt is jól játszották meg Justék, de Sila is parádézott a kapuban, így hiába járt közel a gólhoz a Fehérvár, maradt a döntetlen. A kevés játékmegszakítás miatt villámgyorsan elrepült ez a játékrész, mindkét csapat gyors hokit játszott, nem unatkoztak a kilátogató szurkolók. A harmad végén egy-egy kiállítás miatt négy a négy ellen még jobban felgyorsultak az események. Fölénybe került az Újpest, a 39. percben Csányi lépett ki, elfektette Scolát, és második találatával megfordította az állást (1-2).

A Titánok nagy elánnal kezdték a harmadik harmadot, Sila azonban magabiztos volt a kapuban. Majd fordult a kocka, a lila-fehérek percei következtek. A 49. percben szépen kijátszott akció végén Tóth Gergő lövetett gólt Hebarral (1-3). A Fehérvár kétgólos hátrányban sem adta fel. Az 52. percben Varga Balázs lőtte ki a kapu jobb oldalát, egy gólra felhozva csapatát (2-3). Bő egy perccel később ugyancsak ő ért bele egy távoli lövésbe, a korong pedig Sila hasa alatt a kapuba vágódott (3-3). Úgy tűnt, csak hosszabbításban fog eldőlni a mérkőzés, amikor Sikorcin is beköszönt egykori csapatának, a Frolík lövése utáni kipattanót lőtte a hálóba (3-4). Az utolsó egy percre emberelőnybe kerültek a hazaiak, Kóger István a kapusát is levitte, de Sila kikapta a kapu felső sarkába tartó, felperdült korongot, így az eredmény nem változott. Az Újpest 4-3-ra győzött, 3 ponttal gazdagodott és megszilárdította helyét a tabella harmadik helyén.

Kóger István, Fehérvári Titánok: „Úgy érzem, hogy a pontosztozkodás igazságosabb eredmény lett volna. Volt mind a két csapatnak olyan periódusa, amikor a másik gárda fölé tudott emelkedni, de azt gondolom, hogy az, hogy 3-1-ről újra felálltunk és egyenlítettünk az mindenképpen legalább egy pontot megért volna."

Szilassy Zoltán, UTE: „Az első harmadban öt-hat percig elég tompák voltunk. Utána azért kevesebb levegőt és helyet hagytunk az ellenfélnek. A második harmadban eldönthettük volna a meccset, de nem lőttük be a helyzeteinket, igaz, hogy lőttünk két gólt, de több nagy helyzetünk is volt, mint az a két gól mutatja. A harmadik harmadban volt két rossz cserénk, ahol magunkra húztuk az ellenfelet."

DVTK Jegesmedvék - MAC Budapest 2-3 bü.

Óriási küzdelmet, közönségszórakoztató játékot hozott a MOL Liga két éllovasának miskolci mérkőzése, amely a büntetők 8. körében dőlt el a MAC javára.

A mérkőzés elején alaposan meglepte a MAC a hazai csapatot, az első pillanattól a kezükbe vették a játék irányítását, amely így döntő részben a miskolci térfélen zajlott. A Jegesmedvék először a negyedik percben jutottak el Bálizs kapujához. Egy perccel később már vezettek a vendégek: Kovács Csaba kék vonalas lövése kipattant Adorjánról, Somogyi elé, és az exmiskolci csatár fonákkal a hálóba emelt (0-1). A 8. percben Magosi nagy lövését nyomta oldalra Bálizs. A 10. percben 80 másodpercre kettős előnybe került a MAC, ám ezt kivédekezték a Jegesmedvék. Továbbra is a vendégek játszottak fölényben, ennek ellenére egyenlített a Miskolc. A 14. percben – 4 a 4 elleni játék során – Miskolczi egy gyors kontra végén kilőtte a jobb felső sarkot (1-1). A Jegesmedvék is elpazaroltak egy emberelőnyt, majd az utolsó pár perc nagy iramú, változatos, de kiegyenlített játékot hozott, és bár mindkét kapusnak akadt védeni valója, újabb gól nem esett.

A második harmad is élvezetes hokival kezdődött, a csapatok magas fordulatszámon pörögtek, a közönség nem unatkozott. A 23. percben Adorján védett nagy bravúrral egy közeli lövést, majd két hazai emberelőny következett, de egyiket sem tudták gólra váltani. A 29. percben Galanisz már csak Bálizzsal állt szemben, de a lövését kitolta a kapus. A harmad középső részén egyik csapat sem tudott tartósan dominálni, felváltva alakultak ki izgalmas helyzetek a kapuk előtt. A 32. percben visszavette a vezetést a MAC: Pozsgai emberelőnyben lőtt nagy gólt a kék vonalról (1-2). Egy újabb elpazarolt miskolci fór után Adorján percei jöttek, egymás után kétszer is nagyot kellett védenie. Nem volt hátra egy perc, amikor a hazaiak ismét egyenlítettek. Emberelőnyben egy kapu előtti kavarodást Magosi használt ki (2-2).

A harmadik játékrész elején nem változott a játék képe, hol az egyik, hol a másik gárda táborozott le ellenfele kapujánál. Mindkét kapus remekelt, volt is dolguk rendesen, miután a csapatok felvállalták a nyílt sisakos támadójátékot. A játékrész közepén potyogtak a kiállítások, volt olyan – rövid – időszak, amikor 3-3 játékos ült a büntetőpadokon. Ennek köszönhetően a miskolciak kerültek dupla fórba az 51. percben, igaz, csak 25 másodpercre, ám végül sem ezt, sem a sima előnyt nem sikerült kihasználniuk. Az 54. percben az egyik MAC-játékos korcsolyájáról a miskolci kapuba pattant a korong, de nem adták meg a gólt, rúgó mozdulatnak minősítve a csatár tettét. Hatalmas küzdelem alakult ki a győztes találatért, a játékosok nem kímélték magukat. Az utolsó pillanatok a miskolciakéi voltak, ám Bálizs három óriási bravúrral hosszabbításhoz segítette csapatát.

A túlóra is nagyon izgalmas volt, bármelyik csapat eldönthette volna a pluszpont sorsát, ám a két kapus extra teljesítménye kitartott. A büntetőpárbaj ennél is nagyobb fordulatokat hozott, és csak a nyolcadik körben dőlt el, amikor Nagy Gergő magabiztosan belőtte a saját rávezetését, Pavuk viszont a kapuvasat találta telibe, így a győzelem a MAC Budapesté lett.

Végletetekig kiélezett, remek mérkőzést vívott a két éllovas, a nézők óriási küzdelmet, kiemelkedő kapusteljesítményeket láthattak, és a győzelem tényleg csak egy hajszálon múlott.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: ”Két kiegyensúlyozott csapat vívott igazán remek mérkőzést. A játékban volt egy kis hullámzás, hiszen kétszer vezettek, kétszer egyenlítettünk. Mindkét csapat komoly erőfeszítéseket tett a győzelem érdekében, amely végül büntetőkkel dőlt, sajnos nem a mi javunkra. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, kis szerencsével nyerhettünk volna.”

Majoross Gergely, MAC Budapest: ”Kiváló mérkőzés volt, ha negyven ilyet tudnánk vívni egy szezonban, az óriási fejlődést biztosítana nekünk és a liga többi csapatának is. A közönség láthatóan élvezte a parázs összecsapást, és már most látszik, hogy ismét jó kis szériának nézünk elébe a Jegesmedvékkel.”

Ferencvárosi TC - Dunaújvárosi Acélbikák 2-5

A harmad első felében sok szép és veszélyes helyzete volt az FTC-nek, több támadást is irányított az újvárosi kapura. Erdélyi például egy ügyesen körbejáratott korongot lőtt el, ám ezt megfogta a kapus. Szépen lassan kezdte átvenni a harmadot a vendég csapat, majd mikor 2 az 1-ben indulhatott meg, az Fradi védője nem bírt a két támadóval és átvették a vezetést egy jobb felső sarokba helyezett koronggal. Az utolsó 10 percben nem igazán játszott összhangban a házigazda. A harmad legvégén Sumi jutott át 4 emberen és szólóban próbált gólt szerezni, de nem járt sikerrel.(0-1)

A második harmad első perceiben nem igen voltak kiállítások, de ez később változott. Egyre paprikásabb lett a hangulat, az FTC először 4 az 5-ben, majd 3 az 5 ellen kényszerült játszani. Ekkor kapta meg a második gólját. A harmad végéig változatlan maradt az eredmény, ami többek közt Sevela remek teljesítményének is köszönhető volt. A 18. percben Tendler indult meg, szólózott egy szépet, majd belőtte a Fradi első gólját. Kilenc másodpercre rá ismét betralált a házigazda, Dubek révén sikerült az egyenlítés.

Az FTC hiába próbálkozott, Jereme Tendler szólója révén sem tudott gólt lőni. Jaborník dulakodásba keveredett, így őt és ellenfelét is leküldték a pályáról véglegessel. Szappanos egy nagyon jó helyzetet hagyott ki, egészen a kapu előtt állt, de ezután megindultak az Acélbikák és egy szólóval visszavették a vezetést. A hangulat és a tempó egyre feszítettebb lett, a 17.percben megint betalált a DAB. Ezután Lindqvist időt kért, lehozta a kapusát, de Becze Tihamér ezt kihasználva, korongszerzés után lelassított a kapu előtt és látványosan a hálóba helyezte azt.

Greg Lindqvist, FTC: "Mint mindig, szokás szerint mi kaptuk az első gólt. Nem uraltuk a meccset hosszabb ideig egyszer sem, így mindig az elejéről kellett elkezdeni újra harcolni. Visszahoztuk 2-2-re, két gyors góllal. Majd az utolsó harmad első 10percében megint jól játszottunk. Itt jött egy törés, megint nem lőttünk, csak kaptunk gólokat. Kizökkentünk a korongkezelésből, rossz helyzeteket alakítottunk ki. Ez így nem mehet tovább, változtatni kell ezen."

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: "Úgy érzem jó meccs volt, mindkét csapat odatette magát. A Ferencváros egy nagyon jó csapat, remek edzővel, ez a mérkőzés csak a szerencsén múlt. Mindig jó érzés egy ilyen nagy klubbal szemben győzni és megszerezni a 3 pontot a fővárosban. Valahol onnan fentről segítettek ma minket."
Forrás: SC Csíkszereda, jkb.hu, Fehérvári Titánok, FTC