Budapesten az IIHF edzői bizottsága

2024.06.06. 09:30 |

Magyar edzőkkel is találkoztak a szakemberek.

Budapesten tartotta kétnapos ülését a Nemzetközi Jégkorong Szövetség edzői bizottsága. A testület elnöke a svájci Raeto Raffainer és a kanadai Tom Renney, titkára a finn Kalle Valiaho. A tagok között ott van Majoross Gergely, a magyar válogatott szövetségi kapitánya mellett Heinz Ehlers, Anders Lundberg, Baris Coskun, Kimmo Oikarinen, Filip Pesan és Lars Weibel.

A Jégkorong Módszertani Központ és az MJSZ szervezésében a szakemberek magyar edzőkkel is találkoztak, és megbeszélésük aktuális témái mellett válaszoltak több kérdésre is. Szóba került, hogyan lehet objektíven mérni az edzők teljesítményét, mit gondolnak a korosztályi besorolásokról (U15-U17 vagy U16-U18), miként látják a 3x3 lehetőségeit és jövőjét, és milyen szabályváltozásokat támogatnának.

Az eseményt Kolbenheyer Zsuzsanna, az MJSZ új elnöke nyitotta meg. A rendezvényen részt vettek a korosztályos válogatottak szövetségi edzői, valamint akadémiáknál, felnőtt- és utánpótláscsapatoknál dolgozó edzők is.