Bronzérmes lett a felnőtt válogatott

2013.04.20. 23:47 |
Japán legyőzésével megszerezte a bronzérmet a magyar válogatott.

Az utolsó meccsnapon a kazahok győzelmével eldőlt, idén már nem juthat fel a magyar válogatott az A-csoportba. A japánok elleni meccs így bronzcsata lett, amit végül megnyert a csapat. A szurkolótábor ezúttal is fantasztikus volt, Chernomaz a meccs után el is mondta, hogy ők segítettek abban, hogy a fáradtságot leküzdve felül tudjon kerekedni a csapat a japánokon.

A világbajnokság előtt felkészülési meccset játszott velük a válogatott, akkor 7-0-s győzelemmel a végén. A bronzmeccsen ennél soványabb lett a győzelem, Sofron egyetlen találatával ért véget a mérkőzés. A bronz is szépen csillog, jövőre pedig ismét megpróbálkozik a feljutással a csapat. Szép volt fiúk!

Rich Chernomaz (szövetségi kapitány, Magyarország) - A tempó nem érte el az eddigi mérkőzésekét, de érthető, hogy az ötödik meccsen fáradtabbak a játékosok. Ez mindkét csapatra igaz volt. Büszke vagyok a csapatra, mert a megbeszélt taktikát és játékrendszert betartva miénk lett a bronzérem. Az extra siker elmaradt, de összességében elégedett vagyok ezzel a világbajnoki teljesítménnyel. A Dél-Korea elleni meccset elrontottuk, de utána felálltunk, és megmutattuk, tudunk jól játszani tartósan. Ami bennünk volt, kiadtuk, és ha egy sportoló így érez, akkor nem lehet boldogtalan. Sok tehetséges játékos van Magyarországon, közülük néhánynak lehetőséget is adtam a világbajnokságon. Nagyon szívesen folytatnám a megkezdett szakmai munkát a válogatottnál, azt gondolom, 3-4 év alatt egy nagyon ütőképes új magyar válogatottat lehet építeni. (jkb.hu)

Mark Mahon (szövetségi kapitány, Japán) - Az első nyolc percben még nem ébredtünk fel, de utána megtaláltuk a formánkat. A fiúk nagyon küzdöttek ma, csak sajnos nem tudták befejezni a támadásokat. Mindig rossz vereséggel befejezni egy világbajnokságot, kicsit rossz szájízt hagy maga után. Legalább a szurkolók láthattak egy izgalmas, szórakoztató meccset. Jó kis világbajnokság volt, látványos elemekkel, nagy tömeggel, jó hangulattal. Kár, hogy ennyi vereség élményével térünk innen haza. Úgy gondolom, legközelebb jobb felkészülésre lesz szükségünk, ez a nyolc nap úgy néz ki nem volt elég. Ráadásul a mi csapatunk volt itt a legfiatalabb. Nagyon bíztató a csapat, csak talán még nem volt készen. Ezek az élmények mindenesetre segíteni fogják a játékosokat a jövőben. A következő évre jobban felkészülünk, kicsit magasabbra állítjuk a céljainkat, és megpróbálunk a nagyobb csapatok ellen is jól teljesíteni. (jkb.hu)