Bronzérmes lett az U15-ös válogatott Rigában

2017.04.18. 11:53 |

A harmadik helyet szerezte meg az U15-ös válogatott a rangos rigai nemzetközi tornán, amelyet a H.S. Riga02 nyert meg. A sikeres szereplés után a csapat edzői értékeltek.

Ondrejcik Rastislav, az U15-ös válogatott vezetőedzője a következőket mondta:

Elődöntő: Magyarország U15–Tordon02 2-4

„A torna utolsó napján olyan svéd csapat ellen kezdtünk, amelyben a Svédország északi területén játszók legjobbjai kaptak lehetőséget. Ennek megfelelően magas iramú meccset játszottunk, mintha két válogatott mérte volna össze tudását. Négy sorral kezdtünk, mindenki megízlelhette, milyen egy ilyen rangos együttes ellen játszani. Mindenki be akart kerülni a döntőbe, de főleg a sebességbeli különbségnek köszönhetően, ellenfelünk kihasználta egyéni hibáinkat. Az ellenfél mindig egy lépéssel előttünk járt. A pozitívum az volt, hogy a srácok ennek ellenére keményen küzdöttek annak érdekében, hogy meccsben maradjunk. A találkozó utolsó percéig megtettek mindent, hogy történelmi sikert érjünk el.”

Bronzmeccs: Magyarország U15–Lulea 3-1

„Az első vesztes meccsünket követően megbeszéltük, hogy az erősebb ellenféltől elszenvedett vereség után nincs mit szégyellnünk. Tanulnunk kell belőle, emelt fővel továbbmenni és készülni a következő meccsre. A taktikai elemeket ezúttal nem annyira hangsúlyoztuk, lelkileg akartuk helyrerázni a fiúkat. Ebéd után a csapaton már nem látszódott a csalódás, készek voltunk újra harcba állni. A harmadik helyért a svéd Lulea csapata ellen mentünk jégre. A meccs előtt hangsúlyoztuk a srácoknak, hogy nekünk kell irányítani a játékot, rengeteg korcsolyázással és kemény letámadással nyomás alá helyezni az ellenfelet. Ez nagy részben sikerült, már a támadó harmadban rengeteg korongot sikerült szereznünk és ezekből kialakítani helyzeteket. Az egész csapat odafigyelt a részletekre, az utolsó pillanatig ott voltak fejben és nagy örömünkre legyőztük a svéd csapatot 3-1-re, így megszerezve a bronzérmet.

Nagyon örülök, hogy ezen a rangos tornán ilyen sikert értünk el. Megtiszteltetés volt számomra a csapat mögött állni a kispadon. A torna teljes mértékben szolgálta a játékosok fejlődését, látható volt, hogy a magyar jégkorong utánpótlásprogramnak nagy hatása van eredményességünkre. Ilyenkor nem szabad megállni, támogatni és fejleszteni kell a meglévő alapokat, hogy még hatékonyabb legyen. Idén a programba 106 játékos került be szeptember óta, Riga előtt 46 játékos szolgálta a zavarba ejtően széles variációs lehetőségeinket. Külön örülök, hogy három 2003-ban született játékos is képes volt egy korosztállyal magasabb szinten konzisztensen teljesíteni. A klubszintű kiemelkedő edzői munka nélkül nem fejlődnénk ennyit, ez hosszú folyamat, amiért minden nap dolgozni kell. Külön szeretném megköszönni s stábnak az egész éves munkáját, a mindenre kiterjedő segítőkészségük nélkül nem lehettünk volna ilyen sikeresek.”

Virág Csaba, az U15-ös válogatott edzője: „Büszkék vagyunk a játékosokra a remek eredmény és a mutatott játék miatt. Négy nap alatt játszottunk tíz mérkőzést, ami rendkívül megterhelő volt a srácoknak. Próbáltuk megfelelően rotálni a keretet, hogy az utolsó, legfontosabb napra is maradjon energia a lábakban és higgadtság a fejekben. Sikerrel jártunk, ugyanis ma nagyon szervezetten, fegyelmezetten és egyszerűen játszottunk mindkét mérkőzésünkön, aminek eredményeképpen megérdemelten akaszthatták nyakunkba a bronzérmet. Augusztus óta nagy fejlődésen mentek keresztül a gyerekek mind mentálisan úgy fizikailag, és technikailag egyaránt. Rendkívül sok játékosnak adtunk lehetőséget a szezon során, hosszú az út még előttük, hogy profi játékosokká váljanak, de az alapok megvannak hozzá, hogy sokan el is érjék azt.”

Farkas Tamás, az U15-ös válogatott kapusedzője: „Tíz mérkőzés, nyolc győzelem, egy döntetlen, egy vereség, összesen hat kapott gól. Azt gondolom, ez már önmagában is nagyra értékelhető eredmény. De ha nem csak a számokat nézzük, nagyon jó érzéssel tölt el, hogy kapusaink ilyen színvonalas tornán, ahol nálunk magasabban jegyzett hokiországokból vettek részt csapatok, kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Örömteli volt látni azt, hogy ma már fel tudjuk venni svéd, finn, orosz, lett csapatok kapusaival a versenyt, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a magyar válogatottból választották meg a torna legjobb kapusát. Nem csak azt a három kapust szeretném kiemelni, akik ezen a tornán bekerültek a végső keretbe, hanem a 2002-es évjáratban 5-6 olyan kapust Magyarországon, akik nemzetközi szinten is megállják a helyüket. Ezért dolgozunk nap, mint nap. Szeretném megköszönni azoknak a kapusedzőknek a munkáját, akik a klubokban a hétköznapokban dolgoznak ezekkel a srácokkal, hiszen a munka nagy részét ők végzik el velük. Összességében elmondható, hogy sikeres évet zártunk az U15-ös válogatott programmal.”

Az első nap összefoglalója ITT,  a második napi ITT olvasható, míg  a harmadik napi ITT található.