Biztosította helyét a DAB a MOL Liga élén

2013.01.28. 06:19 |
A Miskolc nehezen, a Brassó könnyebben győzött.

dabDunaújvárosi Acélbikák – HSC Csíkszeredacsík
10:2 (4:0, 4:1, 2:1)

Csak nevében volt rangadó a Dunaújvárosi Dab.Docler és a HSC Csíkszereda találkozója a jégkorong MOL Liga vasárnap esti mérkőzésén. A csíki csapat bár győzelembe reménykedett az nem sikerült, sőt mi több, csupán tíz perc erejéig volt méltó ellenfele a hazai gárdának. Az első tíz percben mindkét oldalon adódtak lehetőségek és semmi nem árulkodott arról, hogy mi lesz a végére. A tízedik perchez érve, azonban a vendég védelem két alkalommal is súlyos hibát vétett, amit a hazaiak szűk harminc másodperc alatt kétszer büntettek, előbb Galanisz, majd Virág. Innentől kezdve felborult az egyensúly a két gárda között. A hazaiak könnyedén jutottak el a csíki kapuig és még két alkalommal gólt is szereztek az első harmad végéig: Szappanos és Somogyi is eredményes volt. A szünetben Kozuch helyett Ruczuj állt be a ketrecbe, míg az edzők leültették a csapat kapitányát Gógát és Pappot. A második játékrész ennek ellenére ott folytatódott, ahol az első abbamaradt (Peterdi lőtt gólt), annyi különbséggel, hogy a 26. percben 5–0-s állásnál Becze megszerezte a becsületgólt. Becze találata után a hazaiak még háromszor betaláltak: Kiss, Galanisz és Vaszjunyin révén. Az utolsó harmad sok érdekes dologról nem döntött. A hazaiak még két gólt szereztek Kiss találatára még válaszolt Becze egy góllal, aztán Mihalik állította be a végeredményt.

Stephan Lund (vezetőedző, Dunaújvársosi Acélbikák) - Nagyon jó támadójátékot mutattunk. Mi diktáltuk a tempót, minden helyzetből lőttük a kaput. Az egész csapatra büszke vagyok. A vendég együttes ma könnyen feladta.

Timo Lahtinen (vezetőedző, HSC Csíkszereda)- Nagyon szörnyű meccs volt.

ftcFerencváros-ESMTK - ASC Corona Brasov brassó
2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Új összeállításban lépett pályára a Fradi, Hoffmann Attila visszatért a csatársorba, valamint Mestyán Istvánt is csatárként nevezte Dobos Tamás vezetőedző. Jól indult a mérkőzés a hazaiak szempontjából, egy szép támadás után Mestyán szerzett vezetést. Hamar jött a válasz, Antal Zsombor egyenlített, majd a tavaly még zöld színekben játszó finn légiós Hietamäki Juhamatti szerezte meg a vezetést, Erdélyi rossz helyezkedése miatt. Dobos Tamásnak át kellett szerveznie a csapatot, mivel Erdélyi Tamás kapott egy lövést a lábára és nem tudta folytatni a mérkőzést. A második harmadból 39 másodperc telt el és egyenlített a Fradi. Borbás Gergely szerzett egy vitatható gólt, de a bírók határozottan jelezték azt. Aztán egy óriási védelmi hibából (Géczi Gergely adta tisztán a korongot az ellenfélnek) Rawlik törhetett kapura és a rutinos védő nem hibázott. Ez volt a mérkőzés fordulópontja, a harmad vége előtt 2 másodperccel Zsók Levente növelte az előnyt. A harmadik harmadban ismét Rawlik volt eredményes, a hazaiak szerint ugyan a korong Meravy válla és a kapuvas között megragadt, de Halassy játékvezető gólt ítélt. Aztán egyéni hibák következtek, Lőrincz Levente és Antal Zsombor pedig kihasználta a lehetőséget. A Fradi sokadik alkalommal kezdett kitűnően, szerzett vezetést és a végjátékban sorozatos hibák miatt szenvedett vereséget.

Dobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros-ESMTK) - Nem játszottunk rosszul, sőt kifejezetten uraltuk a mérkőzést két harmadon keresztül. Sajnos a csapat nem bírja el, hogy a védelem pontatlanul és enerváltan játszik. Ezen a mérkőzésen kifejezetten a védőjátékosaink hibáiból kaptunk ki. Holnap a HSC Csíkszeredát fogadjuk, nehéz meccs várható.

uteUTE – Miskolci Jegesmedvékmisi
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

A Jegesmedvék vasárnap ismét Újpesten léptek jégre, és ha nehezen is, de elhozták a három pontot, ám elvesztették Nagy Gergőt, akinek eltört a keze. Az első harmadban valósággal felborult a pálya, látszott, hogy a Jegesmedvék nagyon komolyan veszik a találkozót. Záporoztak a lövések Pleszkán kapujára, de a hazai hálóőr mindent védett, amikor pedig már verve volt, az egyik védő segítette ki a gólvonalon. Az Újpest pár kontrával próbálkozott, ám ilyenkor Budai a helyén volt. A harmad utolsó szakaszában csaknem három percig játszhatott előnyben a hazai csapat, ebből 30 másodperc kettős fór volt, de nem tudtak gólt lőni a lilák.
A második harmadban is nyomott a Miskolc, de a másik oldalon is voltak nagy helyzetek, amiket Budai bravúrosan védett. Ekkora nyomást még a remekül védekező, minden erejét a meccsbe adó hazaiak sem bírtak. A 35. percben a kékvonalnál lévő Szirányihoz került a korong, aki egy kicsit lopta a távolságot, majd gólt lőtt (0-1). Nagy Gergő közben Maklárival ütközött szerencsétlenül, aminek következtében karját törte.
A harmadik harmad elején támadtak a lilák, jó pár kimaradt lehetőség után azonban Nagy Krisztián vitte be a kapu elé a korongot, és végül sikerült Pleszkán mellett a hálóba emelnie (0-2). Öt perccel a vége előtt a hazaiak már megálltak a kapu előtt, miután Pleszkánt fejbe lőtték, ám a bíró nem fújt, Saluga pedig gyorsan a hálóba vágta a pakkot. (0-3)

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - Jó mérkőzést játszottunk az Újpesttel, végig nagy nyomás alatt tartottuk őket. A legfontosabb ma a három pont megszerzése volt, és ez sikerült is. Több remek egyéni teljesítmény volt ma nálunk, de a csapat egészére sem lehetett panaszom.

Ancsin János (edző, UTE) - Nagyot küzdöttünk ma, és ha egy kis szerencsénk van, meglephettük volna a Miskolcot. Kaptunk azonban két peches gólt, elől pedig nem találtuk a rést a vendégek védelmén.