Biztos győzelem Japán ellen

2023.04.15. 00:40 |

Papp Kristóf és Nagy Krisztián is duplázott Miskolcon az EUROVIT Hokitavasz keretében rendezett felkészülési mérkőzésen.

A magyar kapuban a legutóbbi keretfrissítés során csatlakozó Bálizs kezdett. A keretből időközben kikerült Páterka, így ő már nem volt ott a többiekkel péntek délután Miskolcon.

Az első percben Bálizsnak kellett védenie Ocu próbálkozásánál, az első magyar lövés Papp nevéhez fűződött egy kikapart buli után, majd ismét Bálizst tesztelte az ellenfél. Mezőnyben korongbiztosak voltunk, de a gyors japánok ellentámadásai több veszélyt hordoztak magukban. Az 5. percben Takagi is megkínálta Bálizst egy életerős lövéssel – s az ismétlést is védenie kellett –, majd Halliday kékvonalasát ütötte ki a bárddal. Az első igazán komoly gólhelyzetet Bartalis és Erdély hozta össze a harmad derekán, előbbi jó centerezése után kimaradt a nagy sansz, majd Vértes megpattanó lövése a keresztvasról vágódott le. Érezhetően nőtt a fölényünk és érett a vezető gólunk, amely fórban majdnem meg is érkezett a 14. minutumban, ám Galló jó előkészítése után a hosszú vasnál érkező Hári csak a vas mellé tudta tenni a pakkot. Ezután négy a négyben Halliday lapos lövése suhant el a bal vas mellett. A nyitó játékrészt így sem tudták kihúzni a japánok: előbb Nagy Gergő okosan Garáthoz hátratett korongja még a blokkba ment, de aztán jött Papp Kristóf és megvillant – a saját harmadunkból megindulva lendületből befűzte védőjét, ezzel önmagát hozta ziccerbe, amit magabiztosan értékesített is a botos oldalra (1-0).

A középső harmad egy párost kiállítást leszámítva sokáig csendesen csordogált, mígnem a meccs felénél a japánok némileg váratlanul kihasználtak egy emberelőnyt: Oszava lövése Bálizs mamutjáról éppen Nakadzsima elé pattant ki oldalra, ő pedig kapásból bevágta a vas alá (1-1). A japánok itt kapust cseréltek, nálunk Bálizs végigvédte a meccset. A 35. percben egyenlő létszámnál szereztük vissza a vezetést, Hadobás tartott bent egy pakkot, Ambrus küzdött meg érte, majd a túloldalra tisztára átjátszva Nilsson ágyúzta be a hosszúba, első magyar válogatott gólját szerezve (2-1).

Szato-védéssel indult a záró etap, majd egy óriási Nagy Krisztián-góllal folytatódott. Terbócs hozta el a bulit a támadóharmadban, Nagy továbbította Garáthoz, ő cserébe otthagyta a BJA csatárának, akinek remekül eltalált lövése a hosszú sarokban kötött ki (3-1). A 46. percben emberelőnybe kerültünk, blokkolt lövésekig és Szato-védésekig jutottunk. Nem úgy a kiegészülés után: a végig agilisen játszó Nagy Krisztiántól nem lehetett elvenni a korongot, a palánk mellett visszafordult és védőjével a nyakán behúzott középre, fonákkal szépen fel is tette, hat perc alatt duplázva a negyedik sorból (4-1). Japán válogatottja ezen a ponton időt kért, az utolsó tíz percre fordulva azonban Nagy Gergő lőtt egy hatalmas kapuvasat, majd az ellenfél kihagyott egy kétperces fórt. A hajrára fordulva Sofron kezdte el osztogatni a halált, öttel a vége előtt ő is kapott egy kisbüntetést, ezt is kivédekeztük. A kiegészülés után Galló adott gólpasszt a kapu elé mindenkinél gyorsabban megérkező, s így Nagy Krisztián után ugyancsak duplázó Pappnak (5-1), a végeredményt pedig Toko állította be pontos lövésével, az utolsó percben rontva Bálizs statisztikáján.