Belgrádban és Miskolcon is borult a papírforma

2016.11.25. 22:13 |
Nagy izgalmakat hozott mind a négy MOL Liga-meccs péntek este. Edzőváltását követően Dunaújvárosba látogatott az SC Csíkszereda, a ligaújonc Belgrád óriási csatában diadalmaskodott a Brassó felett. Újpest kétszer egyenlített, majd hosszabbításban győzött a címvédő otthonában, az FTC Debrecen ellen tartott otthon három értékes pontot.

Dunaújvárosi Acélbikák - SC Csíkszereda 6-3

Első sorának vezérletével győzte le 6-3-ra az SC Csíkszereda együttesét a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a MOL Liga péntek esti fordulójában.

A tabella alsó régiójában szerénykedő SC Csíkszereda ellen korcsolyáztak jégre ma este a Dunaújvárosi Jégcsarnokban az Acélbikák hokisai. Az eltiltott Lee Gilbert vezetőedző elégedetten figyelhette a lelátóról tanítványai első harmadban nyújtott teljesítményét, ugyanis Azari és Dansereau remek góljaival már a nyitó húsz perc után 2-0-ra vezettek a házigazdák. A második felvonás ráadásul egy újabb Azari-találattal kezdődött, ám 3-0-s előnye tudatában egy kissé könnyelművé váltak a vendéglátók, s ezt könyörtelenül ki is használta az elszántan játszó vendégcsapat, mely Molnár és Korenko góljaival minimálisra csökkentette hátrányát a 35. percben (3-2).

Sokáig azonban nem reménykedhettek az erdélyiek, mert újra jött az Acélbikák első sora, melyből ezúttal Cseter mattolta Ruczuj kapust, majd megvillant a második ötös is, s a 39. percben, Kaszkov remek lövése után ismét háromgólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző (5-2). Az utolsó felvonásra már túl sok izgalom nem jutott, a kéztörése után visszatérő Németh Péter góljának a hazai, míg Bíró utolsó másodperces találatának a csíkszeredai drukkerek örülhettek, ám a meccset simán, 6-3-ra nyerte a DAB, mely újabb sikerével három pontra megközelítette a MOL Liga tabellájának negyedik helyén álló Brasó gárdáját.

Strenk Hunor, Dunaújvárosi Acélbikák: "Összességében a hat lőtt góllal és a három ponttal elégedettek lehetünk, a játék azonban hagyott kívánnivalót maga után. Holnap edzésen próbálunk csiszolni még az apróbb hibákon, hogy vasárnap bomba formában léphessünk jégre a MAC ellen!"

HK Beograd - ASC Corona Brasov 3-1

Eleddig példátlan dolog történt a MOL Ligában: egymás után másodszor nyertek meccset az újonc szerbek.

A HK Beograd az előző körben túlórában legyűrte a Fehérvári Titánokat, ezúttal meg már a rendes játékidő is elég volt, hogy felülmúlja a sokkal esélyesebbnek sejtett Brassót. Eleinte nem úgy nézett ki, hogy ez összejöhet, hiszen a vendégek Ian McDonald révén az első harmadban megszerezték a vezetést. A hazaiak azonban nem adták fel, a második menetben előbb egyenlítettek Saliji találatával, majd fordítottak Bjelogorlicéval. Az 51. percben Vukicevic kétgólosra növelte a különbséget, és erre a Coronának nem volt válasza. Hiába lőttek kétszer annyit kapura a kék-sárgák, a mezőnyfölény kevésnek bizonyult.

Ez volt a Belgrád negyedik sikere a bajnokságban – rendes játékidőben a harmadik –, és természetesen először sikerült nyernie az eddig kétszer is simán fölébe kerekedő Brassó ellen. Nagy öröm ez a szerbeknek, annál inkább, hogy már 13 pontjuk van, csak eggyel kevesebb, mint amennyivel az előttük álló Szereda szerénykedik. Szombaton ráadásul az egyáltalán nem verhetetlen Galacot fogadják, így bizonyos, hogy nagy lesz az izgalom. Ami a vert sereget illeti, annak alaposan össze kell kapnia magát, hiszen a négymeccses túra neheze csak ezután következik.

DVTK Jegesmedvék - UTE 2-3 hu.

Végletekig kiélezett, remek színvonalú rangadót játszott a két élcsapat. Az Újpest győztes gólját Csányi szerezte a hosszabbításban.

A két jó formában lévő csapat összecsapása izgalmasnak ígérkezett, és ennek megfelelően is indult. Némi tapogatózás után a 3. percben már vezetett a hazai csapat: Magosi szerzett korongot a támadó harmad közepén, átgyötörte a korongot Silán és a gólvonalon (1-0). Nagy iramban folytatódott a mérkőzés, mindkét csapat eljutott a helyzetekig, de a kapusok állták a sarat. Az újpesti védelem időnként meglepő hibákat hozott össze, így a miskolci próbálkozások tűntek veszélyesebbnek. Ennek ellenére a 10. percben egyenlített az UTE, Hebar közelről mattolta Adorjánt (1-1). A lélektani előnyt rögtön megpróbálta újabb gólra váltani a vendégcsapat, egy percen belül Adorjánnak kétszer is nagyot kellett védenie, utána viszont Sila pillanatai jöttek. Mivel egyik csapat sem tudott a másik fölé nőni, változatos, hullámzó játékot láthattak a nézők. A meccs első emberelőnyét az Újpest kapta három perccel a harmad vége előtt, de a Jegesmedvék elég simán kivédekezték.

A második harmad elején nagyobb sebességre kapcsolt a DVTK, be is szorította a lila-fehéreket, Sila csak nagy bravúrok árán tudta megőrizni kapuját a góltól. Ezután az UTE kiszabadult a nyomás alól, és meg is villantott valamit a támadójátékából, igaz, eredmény nélkül. A 28. percben, késleltetett kiállítás alatt, 6 az 5 ellen ismét megszerezték a vezetést a hazaiak: egy szép kombináció végén Johnston lőtt a bal sarokba (2-1). Ám alig telt el 37 másodperc, máris egál volt: Benk ment el a bal szélen, centerezését Sikorcin lőtte kapásból a hálóba (2-2). A 35. percben 29 másodpercre kettős előnybe kerültek a hazaiak, ami azonban csak 3 másodpercig tartott Pavuk szabálytalansága miatt. Egy perccel később Hebar lövését fejelte ki Adorján. Az Újpest több szemre is szép kombinációt mutatott be, lőttek a vendégek serényen, de Miskolc-kapus a helyén volt. Már csak egy perc volt hátra, amikor Cianfrini kapott 2+10 percet fejre irányuló támadás miatt.

A harmadik játékrész az áthúzódó újpesti emberelőnnyel indult, és eredmény nélkül telt el, majd nem sokkal később a miskolciak is eltékozoltak egy fórt. A 47. percben a kiugró Magosit Huba rántotta le, jöhetett a büntető, amit a sértett belepaskolt Silába. Sikorcin kiállítása miatt miskolci előny következett, ekkor Sila káprázatos védéseket mutatott be. Teljes létszámban kifejezetten izgalmas, szurkolóbarát játék folyt a jégen a mindent eldöntő találatért, ám ez a rendes játékidőben nem jött össze.

A hosszabbítás elején mindkét csapat előtt adódott nagy lehetőség. A 3. percben Hegyi adott középre a palánk mellől, és Csányi kilőtte a jobb sarkot (2-3).

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: "Remek mérkőzésen vagyunk túl. Számos lehetőségünk adódott, hogy megnyerjük a mérkőzést, de kihagytuk a helyzeteinket ami megbosszulta magát. Túl sokat hibáztunk ezen az estén, és egy ilyen erős, jó edzővel rendelekző csapat ellen így nem tudtunk nyerni. Szerencsére már vasárnap javíthatunk."

Ferencvárosi TC - Debreceni HK 3-2

A zöld-fehérek nyolc vesztes meccs után tudtak ismét nyerni, ezzel vissza is előzték mai ellenfelüket a táblázaton.

Október 14-én nyert utoljára az FTC, Belgrában, azóta csak kisebb és nagyobb vereségek követték egymást a szemszögükből. A nagyobbak az utóbbi időben jöttek, legutóbb Debrecenben kaptak 9 gólt. Nagyon itt volt az ideje, hogy kezdjenek magukkal valamit, és ezúttal sikerült is. Igaz, voltak a pesterzsébeti meccsnek szakaszai, amikor folytatódni látszott a vesszőfutás. Bár Schwindt vezetést szerzett, a vendégek két orosz góllal az első harmadban fordítottak. A másodikban és a harmadikban azonban már csak a Ferencváros talált be – előbb Szappanos, majd Sumi –, így ha nehezen is, de sikerült behúznia a győzelmet a Lindqvist-gárdának. A zöldek ezzel ismét 6.-ak, a Debrecen visszacsúszott a 7. pozícióba, Jason Morgannak továbbra is gondolkodnia kell azon, hogyan állítsa egértelműen emelkedő pályára hektikusan teljesítő csapatát.

Greg Lindqvist, FTC: „Nagyon örülünk a 3 pontnak és örülök, hogy ilyen jól játszottunk. Keményen küzdöttünk a sok sérülés ellenére, amiket még a hónapban szereztünk. 60 percig harcoltunk, annak ellenére, hogy buta gólokat kaptunk az elején. Hétfőn újabb komoly meccsel nézünk szembe, most ki kell pihennünk magunkat, hogy maximális teljesítményt tudjunk nyújtani ekkor.”

Jason Morgan, Debreceni HK: „Úgy gondlom mindkét csapat keményen küzdött, az emberelőnyöket sajnos nem sikerült kihasználnunk. 5 a 3-ban sem tudtunk gólt szerezni. Ma ők voltak a jobbak, a kapus teljesítménye is kimagasló volt, lényegében másabb meccs volt mint múltkor nálunk hazai pályán. A nagy hibánk, hogy nem tudtunk gólt lőni.”