Belekezd a munkába a női U18-as csapat

2024.07.15. 10:54 |

A képességfejlesztő tábor után torna vár a magyar női ifjúsági csapatra.

Hétfőtől két hétig a felnőttekhez hasonlóan a női U18-asok is képességfejlesztő táborban vesznek részt Mátyásföldön, ezzel elkezdődik az új idény az ifjúsági válogatott számára.

„Az egyéni skillekre fókuszálunk, és fontos lesz a kitartás, a tűrőképesség, a határok tologatása, hogyan bírják a napi két jeges és száraz edzést a játékosok. Bő a keret, szerencsére már eljutottunk idáig, hogy lehet kikből válogatni. Az eddigi U14, U16 és U18-as programok alapján lettek kiválasztva a játékosok. Ez az első szűrő a szezonban, utána pedig jön is az első torna, hiszen újra részt veszünk a World Selects Invitational nevű eseményen” – mondta Bedő Botond, a csapat szövetségi edzője.

A WSI-t ezúttal Budapesten, a Mátyásföldi Jégcsarnokban rendezik július 29. és augusztus 1. között. Bedő Botond célja, hogy a lehető legerősebb kerettel induljon. A mezőnyben cseh, finn, német és svéd select csapatok, valamint tengerentúli együttesek is vannak. A mieink mellett szólhat az összeszokottság, és az, hogy előtte már két hétig edzésben lesznek.

Augusztus végén a tervek szerint Ausztriába utazik nemzetközi tornára az U18-as csapat, ahol ellenfél lesz Németország és Olaszország is. Novemberben Szlovákiában az olasz és francia együttessel mérkőzhetnek meg a magyarok, decemberben pedig itthon rendezik az ORV-t a cseh, a szlovák és a lengyel riválist fogadva. A korosztályos világbajnokság január elején lesz, a helyszínről szeptemberben dönt az IIHF.

Bedő Botond elmondta, hogy idén is lesznek a szünetek között két-három napos összetartások, amelyek jó lehetőséget nyújtanak a tesztelésre vagy új játékosok megnézésére.

„A lehető legjobb eredmény a cél idén is, remélem, hogy a felkészülés még jobban fog sikerülni, ezen fogunk dolgozni a stábbal. A taktikán változtatunk, és amennyire lehet, összehangoljuk a felnőttel, amennyiben ezt a korosztályi különbségek engedik. Jó generációk jönnek fel, széles a választék, nagy harc lesz már a vb-keretbe kerülésért is” – tette hozzá a szakvezető, akinek segítője ebben az idényben Fodor Zoltán lesz.

A képességfejlesztő táborban résztvevő keret:

Kapusok: Csapó Dominika, Csordás Csenge, Gyócsi Petra, Milibák Helga

Hátvédek: Csermák Zoé Hanna, Kornyilov Anna, Haraszt Lorina, Szabó Bonita, Hajdu Lili, Toperczer Laura, Schneider Kata, Görbe Liza, Temesi Blanka, Szajbert Janka Róza, Gyula Rebeka

Csatárok: Paska Veronika, Bán Zsuzsanna, Rozsnaky Lara, Gergely Dalma, Bereczki Blanka, Pásztor Flóra, Weiler Krisztina, Vass Szonja, Bátyi Boróka, Simon Bíborka, Polónyi Petra, Bereczki Dóra, Sághy Lara, Tóth Hanga, Zsobrák Hanna, Hiezl Réka Effi, Szalai Szonja, Kosztya Laura, Varga Lotti, Salamon Bodza

A stáb:

Bedő Botond szövetségi edző, Fodor Zoltán másodedző, Delaney Collins mentoredző, Zaka Norbert kapusedző, Kozák Attila erőnléti edző, Zámola Viktória fizioterapeuta, Szilágyi Soma felszerelés-menedzser, Jasó Judit csapatvezető