Az amatőrök is az MJSz égisze alatt

2013.05.07. 10:25 |
Az MJSz felvenné tagjai közé az amatőr csapatokat.

A Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége döntött arról, hogy felvegye tagjai közé a Magyar Amatőr Jégkorong Bajnokság (MAJB) csapatait és számukra OB III illetve OB IV-es bajnokságot szervezzen.
Az amatőrök a MAJB keretein belül ebben a szezonban három osztályban indultak, a MAJB I, II, illetve III-ban. Az első számúban összesen hat, a másodikban öt, a harmadikban pedig négy csapat mérkőzött meg egymással. Ők a következő szezontól az OB III és OB IV-es bajnokság indulói lehetnek. A bajnokság részleteiről a jelentkező csapatok számának tudatában fog dönteni az MJSZ és a MAJB versenybírósága.

A lépéssel az MJSz szándéka az, hogy még szélesebb alapokra helyezze a jégkorong hazai bázisát, továbbá, hogy minél több tehetséges és lelkes sportolót tartson meg, akik a jövőben a sportág segítségére tudnak lenni. Megfelelő alternatíva tud ez lenni azok számára is, akik az utánpótlás lépcsőfokait végigjárva nem a legfelsőbb osztályban folytatnák a sportolást, de elszakadni sem szeretnének a jégkorongtól.

Emellett a Magyar Jégkorong Szövetség is - illeszkedve az IIHF stratégiájához - szeretne minden, a magyar jégkorongsporttal összefüggő tevékenységet az égisze alatt tudni és ezáltal fejleszteni azt.

Fotó: http://majb.dpedesign.hu/csapatkepek/djkse.jpg