Az UTE nyerte a negyedik kerületi rangadót

2024.01.07. 19:20 |

Az újpestiek otthon tartották a három pontot a káposztásmegyeriekkel szemben.

Az UTE csapatába visszatért Franyó Krisztián, Simon Levente helyére Nagy András került a negyedik sor szélén. A vendég BJAHC szakmai stábja ismét számíthatott Vorobjovra, a vasak között Rajna Miklós és Farkas Roland kezdtek. Újpesti támadásokkal indult a kerületi rangadó, Kiss Dánielék rendre odaértek a vendég kapu elé. A Rozsomákok leginkább ellentámadásokkal operáltak, a 8. percben Ravasz Csanád ziccerét kellett védeni Rajnának. A túloldalon Just löbbölésébe szúrt bele Laskawy, ám gól sem ebből, sem később Sági Martin üresen leadott lövéséből nem született. A BJAHC egyre jobban átvette az irányítást, ám a harmad vége az újpestieké volt és meg is szerezték a vezetést: a 19. percben hosszasan forgattak a vendég harmadban, majd egy mintaszerű háromszögelés során Laakkonen tálalt a kapu előtt várakozó Metsavainiónak, a finn támadó idei negyedik gólját lőtte, 1-0.

A második felvonás első támadásából egyenlített a BJAHC: Culigin lőtte el a korongot Silver és Rajna mellett is. Sokáig nem maradt az egál, egy támadó bulit követően Tiala ügyeskedte be a második újpesti gólt, 2-1. A folytatásban Pozsgai lövése érte a bal, valamint a felső kapuvasat, szerencséje volt az UTE-nak. A 29. percben Laskawyt akasztották, a bírók továbbengedték, Just egy csellel becsapta védőjét és fonákkal a kapuba emelt, 3-1. A 36. percben Franyót bontotta le Vorobjov, a fór alatt Mestavainio egyéni akcióját Farkas csak szabálytalanul tudta megállítani a bárddal. A kettős emberelőnnyel éltek a lilák: Silfver ütött nagy gólt középtávolról, 4-1. A harmad hajrájában elcserélte magát a BJAHC, de tudott újból a kapuba találni a hazai együttes.

A második szünetben kapust cseréltek a vendégek, Kiss Dániel Péter érkezett a vasak közé. A harmadik felvonás elején kivédekezett egy emberhátrányt az Újpest. Az 50. percben Justot döngölték palánkba, a rögtönzött tömegjelenet  után Laskawy és Schlekmann került a büntetőpadra. Próbálkozott a közelebb zárkózással a BJAHC, de az újpesti védelem jól állt a lábán. Az utolsó két percre lehívta kapusát Kangyal Balázs, Galoha kiállíttatta magát, az emberhátrányból Molnár Bálint állította be a 4-2-es végeredményt.

Az UTE megőrizte harmadik helyét, a jövő héten Erdélybe utazik, míg a BJAHC kedden otthon fogadja a Dunaújvárost.

UTE–BJAHC 4-2 (1-0, 3-1, 0-1)

Markus Juurikkala vezetőedző, UTE:

"Jó energiákkal játszottunk ma, pedig ez volt a harmadik meccsünk a héten. Feljebb léptünk az előző mérkőzésekhez képest, egy technikás, gyors csapat ellen tudtunk győzni, pedig ők az idei szezonban mindig megnehezítették a dolgunkat. Nagyon boldogok vagyunk a megszerzett három ponttal."

Kangyal Balázs vezetőedző, BJAHC:

"Ma tulajdonképpen a játék minden szegmensében jobb volt az ellenfél, megérdemelten nyertek, többet korcsolyáztak, többet ütköztek, megnyerték a párharcokat, és 40 perc alatt eldöntötték a meccset, jár nekik a gratuláció. Ha pozitívumokat kell keresnem, akkor fontos, hogy az utolsó 20 percben ismét be tudtunk vetni egy 17 éves srácot, aki még nem szerepelt felnőttmérkőzésen, ráadásul kapus, akiknek a menedzselése mindig kiemelt fontosságú. Az utolsó harmadban dolgoztunk keményen, nem adtuk fel, ennek eredménye, hogy sikerült emberhátrányban is gólt lőni."