Az UTE és az FTC is győzött hazai pályáján, Brassó Debrecenben gyűjtött pontokat

2016.10.10. 21:46 |
Háromgólos vezetésről egygólos győzelmet aratott az UTE Csíkszereda ellen a Megyeri úton, Debrecen óriási hajrával egyenlített a harmadik harmadban, de a hosszabbításban Brassó győzött, a Fradi kapott gól nélkül hozta a Galac elleni meccsét.

UTE-SC Csíkszereda 4-3
A meccset az SC Csíkszereda kezdte jobban, a 2. percben Alekszejev passzát Campbell váltotta gólra. Az UTE hajtott a fordításért, ami a harmad második felében eljött. A 12. percben Benk egyenlített, öt perccel később Picher fordított, majd a játékrész utolsó előtti percében Turbucz kétgólosra növelte az újpesti előnyt. A második harmad a kihagyott emberelőnyökről szólt, mindkét csapatnál kimaradt 2-2 lehetőség. A záró húsz perc előnyeit viszont kihasználták, előbb hazai részről Gröschl, aztán a vendégektől Bíró Tamás talált be 5 a 4 ellen. Az 54. percben Kovjazin góljával felzárkózott a Csíkszereda, ekkor Szilassy Zoltán időt kért, hogy rendet tegyen az újpesti fejekben. Ez sikerült, a végjátékban McCarthy hiába hozta le kapusát, nem született több gól. Az UTE 4-3-ra nyert, ezzel megerősítették felsőházi helyüket.

Debreceni HK-ASC Corona Brasov 4-5 h.u.
A mérkőzés debreceni kiállításokkal indult. Bezrukov már a 12. másodpercben rossz helyről rossz helyen ütötte ki a korongot a pályáról, amiért játékkésleltetést ítéltek a játékvezetők. Ez a lehetőség még kimaradt, de a 8. percben Vaszjunyin ült ki a büntetőpadra, aminek során Molnár Zsolt lőtt gólt Nagy Csaba és Bíró Gergő passzából. A 24. percben megduplázták előnyüket a vendégek, alig telt el 20 másodperc Vorosnyin kiállításából, amikor Imecs villant Petres és Tranca passzából. A 35. percben eldőlni látszott a meccs, a Fehérvár ellen 2+2 pontot szerző Klempa nem maradt gól nélkül Debrecenben sem, ezzel már 3-0-ra vezetett a Brassó. A DHK azonban nem adta fel, Vaszjunyin két percen belül szépített. Bár Molnár Zsolt szintén hamar állította vissza a különbséget, a 43. percben a hazaiak csapatkapitánya is duplázott, meccsben tartva csapatát. Tíz perccel később az 1998-as születésű Molnár Dávid is meglőtte élete első felnőtt gólját. A debreceni nevelésű csatárnak ez volt a negyedik MOL Liga-mérkőzése, máris nagyon fontos találatot szerzett. Az általa kínált eséllyel végül Hári Norbert élt, 39 másodperccel a lefújás előtt, ekkor már kapusa nélkül rohamozott a Debrecen. Az egyenlítés tehát az utolsó pillanatokban sikerült, azonban a győzelmet nem sikerült megszerezni, a hosszabbítás 22. másodpercében jött ismét Klempa és a kisebb kihagyás után visszatérő McDonald, a tavalyi MAC-ból megismert két kiváló légiós pedig eldöntötte a pluszpont sorsát.

Ferencvárosi TC-CSM Dunarea Galati 3-0
A Fehérváron fejsérülést szenvedő és ezért legalább egy hét pihenőre ítélt Hietamaki nélkül vette fel a harcot a Ferencváros a MAC elleni pontszerzést követően megnövekedett önbizalommal érkező Dunarea ellen. A vendégek lelkesedését először Tendler törte le a 7. percben szerzett góljával. Rengeteg lehetőséget dolgoztak ki a zöldek, de ezeket általában el is puskázták. Így sokáig nyílt maradt a meccs, annak ellenére is, hogy ezúttal a szórványos ellentámadások nem sok veszélyt jelentettek Sevela kapujára. A jég a harmadik harmad elején tört meg ismét, a Rafajjal a meccs során másodszor is összetűzésbe keveredő Alexandru Munteanu második 2+2 perces kiállítása során. Beszorult a Galati, Sumi középre passzolt, Schwindt pedig a kék vonaltól fokozatosan előrearaszolva hatalmas gólt lőtt Lakosil hálójába. 41 másodperc múlva jött a következő találat, ekkor Tendler kapott a kék vonalon egy nagyszerű indítást, szólóban léphetett ki, és nem hibázott. Érezni lehetett, hogy eldőlt a meccs, a zöld-fehérek még néhány óriási helyzetet kialakítottak, Sumi hibázott el egy szólót, majd kétszer is úgy csúszott át a korong Lakosil alatt, hogy nem jutott át a gólvonalon, a védők tisztázni tudtak. A végére egy Buscbacher-Jabornik civakodás majd egy Jabornik-kiállítás jutott, de újabb gól már nem esett, a Ferencváros biztos győzelmet aratott az újonc ellen.