Izgalmas hokipéntek Belgrádban, Újpesten és Fehérváron

2016.10.14. 20:49 |
Az UTE és a DVTK hosszabbításban, az FTC rendes játékidőben győzött egy góllal a MOL Liga pénteki meccsnapján.

HK Beograd – Ferencvárosi TC 4-5 (0-1, 2-1, 2-3)

Az FTC Tendler mesterhármasának köszönhetően legyőzte a szerbeket egy paprikás hangulatú mérkőzésen.

A mérkőzés első harmada a Ferencváros számára sikerült jobban, a zöld-fehérek a 13. percben Szappanos Dávid révén megszerzeték a vezetést. A második játékrészben a HK Beograd játszott fölényben, 12:5-re nyerték a kapura lövési mutatót. Ehhez két gól párosult, Kerezovic egyenlített, Turcotte emberelőnyben fordított, ám Tendler a harmad végén egyenlített. A záró húsz perc elején újabb két alkalommal villant az FTC légiósa, mindkétszer Sumi passzából talált be, a mesterhármast jelentő találatot emberhátrányban lőtte. A belgrádiak megpróbáltak visszajönni a meccsbe, Turcotte révén felzárkóztak egy gólra, ám Kiss Ákos az 57. percben visszaállította a kétgólos különbséget. A végén Trifonov lekorcsolyázott, Saliji 6 másodperccel a vége előtt beállította az 5-4-es végeredményt. A találkozó paprikás hangulatban zajlott, a játékvezetők a hazaiaknak 10, a vendégeknek 17 kisbüntetést osztottak ki.

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 hu. (0-0, 2-1, 1-2, 1-0)

Komoly meccset játszottak a lila-fehérek az Acélbikákkal, a hazaiak a ráadásban szerezték meg a pluszpontot.

A MOL Liga-középmezőny két meghatározó csapata rangadóra készült, és hamar kiderült, hogy ebből a mérkőzésből valóban komoly erőpróba lesz a Megyeri úton. Az első harmadban nem bírtak egymással a felek, majd a másodikban hiába léptek el a vendéglátók – az Újváros titkosan igazolt, ám a magyar válogatott szereplésére érzékeny közönség számára nem ismeretlen észt kapusa kétszer kapitulált –, az ukrán Ladigin emberhátrányból szépített. Az utolsó harmad utolsó perceiben 1-3-ról is vissza bírtak jönni Azariék, a hosszabbítást ellenben a duplázó szlovén, Andrej Hebar révén eldöntötte az UTE, a vége 4-3 lett, totálisan elégedetlen azonban ezen az összecsapáson senki sem lehetett.

Fehérvári Titánok – DVTK Jegesmedvék hu. 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1)

Hosszabbításban vitt el két pontot a rengeteg emberelőnyét gyengén megjátszó székesfehérváriak otthonából a bajnokcsapat, mozgalmas, érdekes tévésmeccsen.

A Volán igen sok játékosát nélkülözte: Szita Donát sérülés, Szász Norbert, Reiter Attila és Reiter Richárd betegség miatt nem játszott a hazaiaknál, Szabó Krisztiánra gerincsérv miatt egy darabig sem az EBEL-, sem a MOL-csapat nem számíthat, míg Makowski hiányzása miatt Szaller Márkot az EBEL-csapat vitte el hetedik bekknek Bécsbe. A DVTK Jegesmedvéknél Sakaris hiányzott csuklósérülés miatt.

Jól indította a meccset a Fehérvár, több helyzet dolgoztak ki, mint a vendégek, élesebbek is voltak az elején. Mindkét csapat kihagyta az első előnyét, de figyelmeztetést kaptak a volánosok, a miskolciak sokszor tudtak elszaladni kontrával. A 18. percben megszerezte a vezetést DVTK. Kuqali tiszta lövést eresztett meg a kék vonalról, a kiválóan védő Lemayt csapattársa zavarta meg azzal, hogy átkorcsolyázott előtte keresztben, így nem látta végig a korongot, ami végül a kapu jobb oldalába csapódott.

A második harmadban megfagyott a csarnokban a levegő. Magosi Bálint esett nagyon csúnyán a palánknak, fejjel, vállal előre. Csodának tűnt, hogy néhány perces ápolás után jó kedéllyel korcsolyázott a kispadra, majd folytatta a játékot. Az eset ránézésre nagyon hasonló volt ahhoz, ahogy Wolski csapódott a palánkba, szerencsére a magyar csatár megúszta komolyabb sérülés nélkül. Bár háromszor is fórban hokizott a Volán, a Jegesmedvék sokkal gyorsabb támadásokat vezettek, amik veszélyesebbek voltak, mint a hazai próbálkozások. Lemay és Adorján is nagyon jó formában védett a meccsen. Vizi Dániel lövését percekig videózták a játékvezetők, de nem volt olyan felvétel, amely alapján gólt lehetett volna ítélni. Gól nem született a második harmadban. Úgy mentek szünetre a csapatok, hogy Ságit kiállították a játékvezetők, zsinórban az ötödik emberelőnyéhez jutott a Fehérvár.

Becsületesen és nagyon sokat dolgozott a Fehérvár, de nem volt effektív a játéka. A miskolciak nem tettek meg mindent a második góljukért, némileg belekényelmesedtek ebbe az 1-0-s vezetésbe. Miközben továbbra is túl sokat szabálytalankodtak, a 48. percben már 7:1 volt a kétpercesek aránya. A meccsen először kettős előnybe került a Volán, egy percig próbálkozhattak 5 a 3 ellen Krogh-ék. Végül Just megpattanó lövésével csak összejött az egyenlítés, a 49. percig kellett várni az első Volán-gólra, de az nagyon nagy örömet okozott az igen lelkes Fehérvár-szurkolóknak. A folytatásban már a győzelemért küzdött a fiatal hazai gárda, és ehhez még két emberelőnyt kapott a piros-fehérektől. Nem jött újabb gól, az utolsó percet pedig megnyomták Galaniszék, nagyon köze jártak a második találathoz, de végül maradt az 1-1, jöhetett a hosszabbítás.

Kóger István mérkőzés előtti óhaja valóra vált, és igaza lett: kevés gólon tartották az ellenfelet, és ezzel újabb pontot szereztek a MOL Ligában. A fehérvári tréner nagyon vagányul meccselt, a hosszabbítást például juniorsorral kezdte. A 3 a 3 elleni játék izgalmai alig két percig tartottak, ekkor a Tóth, Hajós játékkapocsolat és Leppanen húzott lövése lezárta a meccset, 2-1-re nyert a Miskolc.

A pontosztozkodás igazságos, ahogy a pontok megoszlása is megfelelt a meccs képének.