Az U17-es és az U16-os válogatott sem tudott nyerni

2018.11.08. 22:37 |
Csütörtökön az U17-es válogatott Dunaújvárosban lejátszotta a szlovákok elleni első meccsét, az U16-os válogatott Asiagóban Szlovéniával csapott össze nemzetközi tornán.

Az U17-es válogatott a napokban Szlovákiával játszik három mérkőzést Dunaújvárosban. A csütörtöki találkozón Pesti József kezdett a kapuban, s már a 4. percben a hálóból kellett kiszednie a korongot, miután a ellenfél emberelőnyben megszerezte a vezetést. A szlovákok a 13. percben ismét eredményesek voltak, így az első harmad a 2-0-s vezetésükkel zárult.

A második harmad közepén tizenegy másodperc alatt két gólt is lőttek, így 4-0-ra növelték az előnyüket az utolsó harmad előtt. A 49. percben már 6-0 volt az állás, ekkor Pestit Anfang József váltotta a kapuban. Több gól már nem esett a találkozón, így ez lett a végeredmény.

Jánosi Csaba, az U17-es válogatott vezetőedzőj: Nagyon gyors és technikás szlovák válogatottal játszottunk, az egyéni képességeik magas szintet képviselnek. Minden egyéni, technikai és taktika hibánkat gyakorlatilag gólla büntették. A támadójátékunkról mindent elmond a nulla lőtt gól, az még jobban akadozott. Ha előre akarunk lépni, ha holnap szoros meccset akarunk játszani, akkor mindenkinek javulnia kell.”

Az U16-os válogatott az asiagói Négy Nemzet Torna első napján a szlovénokkal játszott, a kapuban Remete Gergő kezdett. Az ellenfél már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, sőt, a második harmad elején 3-0 állt már az eredményjelzőn a javukra. A 33. percben Jábor Bendegúz góljával szépítettünk, a játékrész azonban 4-1-es szlovén vezetéssel zárult.

A 45. percben Bartók András volt eredményes, az 57. percben pedig Fülöp találatával egy gólra csökkent a hátrány, azt azonban már a hátra lévő időben nem sikerült ledolgozni. Így a szlovénok 4-3-ra nyertek.

Mayer Péter, az U16-os válogatott vezetőedzője: A helyzetkihasználásunk hatékonysága jóval alacsonyabb volt, mint az ellenfélé. Örömteli azonban, hogy sok kreatív, ügyes megmozdulást tudtunk összehozni a meccs során, de az egyértelműen látszik, hogy a nemzetközi szint, amikor mindkét csapat jó tempóban tud játszani hatvan percen keresztül, sokkal több hibára készteti a játékosokat, mint amit a hazai bajnokságban megszoktak. Gyorsulni kell a kéznek, a lábnak és a fejnek is.

Pénteken az U17-esek ismét megmérkőznek a szlovákokkal, míg az U16-osok a házigazda olaszokkal játszanak.