Az ötödik helyért játszhat a női csapat a téli EYOF-on

2022.03.23. 16:35 |

A magyar korosztályos együttes 4-0-ra kapott ki Csehországtól.

A magyar női együttes kapujában Bogáti Bianka kezdett. Sikerült az első cseh rohamokat kivédekezni, majd emberelőnyben támadhattak a mieink, de nem sikerült betalálni. A 7. percben Sapovalivova megszerezte a vezetést a cseheknek. A 16. percben Tóth Flóra kapott kiállítást, az emberelőnyt gyorsan kihasználta az ellenfél, Hotova a kapu előtt beleért egy távoli lövésbe. Bő egy perc múlva Slavickova növelte a különbséget.

A második harmad elején Vanickova volt eredményes. A folytatásban is a csehek voltak aktívabbak, de a magyar együttes védekezése határozottabbá vált. Balog Gréta kapott kiállítást, de aztán a csehek is megfogyatkoztak, a négy a négy elleni hoki nem hozott gólt.

Az utolsó harmad volt a leginkább kiegyenlített. A mieink háromszor voltak emberelőnyben, a csehek egyszer. A mieink sok helyzetet dolgoztak ki, nagyon hajtottak a szépítésért. A kapusok és a védelmek ebben az időszakban nem hibáztak, így az eredmény nem változott.

A magyar csapat így a csoport harmadik helyén végzett, és csütörtökön Szlovákia ellen játszik az ötödik helyért.

Bedő Botond szövetségi edző: "Harmadról harmadra fejlődtünk és lépkedtünk előre. Jól kezdtünk, az első 5-6 percben meg voltak zavarodva a csehek, de nem tudtuk belőni a helyzeteket, utána pedig sajnos kaptunk három gólt. A második harmad végétől kezdve aztán végig mi domináltunk, sok helyzetünk volt, nyomtunk, csak a gól hiányzott. Kettőt léptünk előre a saját játékunkat nézve, önbizalmat szereztünk, ami rendkívül fontos a csütörtöki találkozó előtt. Büszkék vagyunk a csapatra. Szlovákia ellen ott szeretnénk folytatni, ahol most abbahagytuk, de a helyzetkihasználásban javulni kell, míg a védekező harmadban fegyelmezettebb, figyelmesebb játékra van szükség."