Ausztriával nem bírtak csapataink a tornákon

2014.02.06. 01:29 |
Elkezdődtek az utánpótlás tornák.

Két utánpótlás csapatunk kezdte már el a tornáját, tisztesen helyt álltak a fiúk, a győzelem azonban egyik helszínen sem sikerült.

A 15 éven aluli válogatott meccsével kezdődött a heti válogatott dömpingek első meccse. Az U15-ös válogatott első ellenfele Ausztria volt Telfsben. Ezen a helyszínen a délelőtti meccsek 2x20 percesek, a délutániak pedig 3x20 percesek. Szerda délelőtt az első harmadban két gólra elhúztak a hazaiak, amit a másodikban még egy találat követett. Szalma Zsolt és Kedves Richárd góljával 3-2-re felzárkóztunk, de az egyenlítés már sajnos nem sikerült. A meccs végén levittük a kapust, ebből azonban az osztrákok kovácsoltak előnyt, belőtték a negyedik góljukat. A következő ellenfél Lengyelország lesz, csütörtökön este.

U15-ös válogatott, Telfs (Ausztria):

2014. február 5., szerda, 8.30: Ausztria–Magyarország 4-2
2014. február 6., csütörtök, 19.00: Magyarország–Lengyelország
2014. február 7., péntek, 9.30: Magyarország–Lengyelország
2014. február 7., péntek, 17.00: Ausztria–Magyarország

Az U18-as válogatott egyik fele Colmarban, a másik Telfsben lép jégre a héten. Ez utóbbi különítmény három meccset játszik Ausztriával. Szerdán az elsőt sajnos nem sikerült megnyerni. Minden harmadban egy góllal maradtunk alul. Kétszer is közel voltunk: 3-1-nél, és 4-2-nél is volt esélyünk, de végül maradt a háromgólos különbség. A mérkőzés kiváló alkalom volt az emberhátrányos játék gyakorlására, az akadályt jól vették a fiúk: csak egy gólt kaptak hátrányban. Sőt második gólunkat Lakatos Levente éppen emberelőnyből szerezte. Előtte Erdei Zoltán szerezte meg az első magyar gólt. A végeredmény 5-2 oda. Csütörtökön délután 2-től nyílik legközelebb alkalma a javításra a csapatnak.

U18-as válogatott, Telfs (Ausztria):

2014. február 5., szerda, 19.00: Ausztria–Magyarország 5-2
2014. február 6., csütörtök, 14.00: Ausztria–Magyarország
2014. február 7., péntek, 13.00: Ausztria–Magyarország

Az U18-as válogatott másik fele Colmarban, Franciaországban csütörtökön kezd: tőlük két videót is kaptunk elöljáróban. Kaiser Vilmos beszélt a szerdai napról, Szabó Krisztián pedig a csütörtöki első, franciák elleni meccsről osztotta meg gondolatait.

U18, Colmar (Franciaország):

2014. február 6., csütörtök, 19.00: Franciaország–Magyarország
2014. február 7., péntek, 15.00: Magyarország–Olaszország
2014. február 8., szombat, 12.00: Magyarország–Szlovénia

Az U16-os válogatott is csütörtökön kezd, délelőtt Ausztria, délután pedig Franciaország lesz az ellenfél.