Ausztria ellen hangol a vb-re a női válogatott

2019.03.29. 23:00 |

Újabb egy héttel közelebb került a hazai rendezésű világbajnoksághoz a Pat Cortina által irányított csapat.

Ezen a héten immár Káposztásmegyeren, a Vasas Jégcentrumban, a Divízió I/A világbajnokság helyszínén készült a női válogatott. A keretre szinte minden nap két jeges edzés várt, és egyre nagyobb részletességgel gyakorolták a különböző játékhelyzeteket.

A csapat majdnem teljes, a légiósok közül Tóth Enikő, Pintér Lili és Jókai Szilágyi Zsófia is csatlakozott, egyedül Gowie Alexandra hiányzott, ő a jövő héten érkezik.

A válogatott szombaton délután Ausztriával játszik felkészülési meccset, ám ezen még nem a végleges világbajnoki csapat lép jégre. A 13:40-kor kezdődő találkozóra a belépés ingyenes. Az osztrákok majd az április 7-én kezdődő tornán is riválisok lesznek. Tavaly a franciaországi vb-n az ellenfél győzött 6-4-re, és az azt megelőző két meccset is a sógorok nyerték.

Pat Cortina szövetségi kapitány: Remek héten vagyunk túl. A védekezésre fókuszáltunk, arra, hogyan játsszunk, ha nincs nálunk korong. Sok információt kaptak a lányok, de remélem, hogy ez nem volt túl sok. Megértették, hogy miért így akarunk játszani. A szombati találkozó egy felkészülési meccs lesz, amelyen nem akarunk túl sokat mutatni magunkról, és szerintem az osztrákok is így lesznek ezzel a vb előtt. Előnyös, hogy a lányok játszanak egy meccset, és hasznos lesz nekem is, hogy látom, mit tesznek az  egyes helyzetekben. A vb-n fontos lesz a mentális erő ahhoz, hogy fókuszáljunk és reagáljunk a helyzetekre. Az érzelmeket uralni kell tudni és megfelelő módon felhasználni. A csapatépítéssel is sokat foglalkozunk, és jók voltak a programok, de az igazi csapatépítés a jégen történik minden nap, azáltal, ahogy dolgozunk egymással, ahogy elnyerik egymás bizalmát a kemény munkával.

Pintér Hanna: A héten a fő feladat az volt, hogy még jobban összehangolódjunk. Az osztrákok elleni meccsen az a cél, hogy azokat az elemeket hasznosítsuk, amikor gyakoroltunk a héten, főleg a korongkihozatalokat, a regroupot. Persze jó lenne legyőzni őket, de ez várhat a világbajnokságig.

Pintér Lili: Én péntek délelőtt érkeztem meg Svédországban, most edzettem először együtt a csapattal. Örülök, hogy itt lehetek, jól, teljesen otthonosan éreztem magam. Egyelőre a különböző sorkombinációkat próbálgatjuk. Várom a szombati meccset, kiegyenlített találkozókat szoktunk játszani Ausztriával. Ez jó módja lesz, hogy ráhangolódjunk a vb-re. A tornán bármelyik csapat okozhat meglepetést, az fog nyerni, amelyik az adott napon jobban ott van fejben és jobban fókuszál.

Somogyi Vivien: Nagyszerűen éreztem magam a héten, nagyon jó a hangulat és a csapategység. Mindenki keményen dolgozott. Az utóbbi napokban már többet foglalkoztunk a taktikával és kerestük a megfelelő sorokat. Fontos erőfelmérő lesz az Ausztria elleni mérkőzés, bízom abban, hogy jó eredményt tudunk elérni.

A program

Dabasi Réka F KMH Budapest
Gasparics Fanni F MAC Marilyn
Gowie Alexandra F