Akár három vb-t is rendezhet Magyarország

2013.09.12. 13:15 |
Az elnökség elfogadta, hogy megpályázza a szövetség az U18-as A-csoportos vb-t.

Az Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége csütörtöki ülésén megszavazta a női U18-as, A-csoportos világbajnokság megpályázását. Ha az IIHF jövőheti kongresszusán elfogadja a pályázatot, Magyarország három utánpótlás-világbajnokságnak is otthont adhat a szezonban.

A-csoportos vb-t rendezhet Magyaroroszág

Egy szezon alatt akár három világbajnokságot rendezhet Magyarország. "Ez komoly dicsőség - reagált Kovács Csaba, az MJSZ szakmai alelnöke. Egyrészt mert a nemzetközi szövetség azt gondolja, hogy itt jó helyen vannak ezek a rendezvények, másrészt a korábbi eseményeket olyan színvonalon rendeztük meg, hogy ez a bizalom megvan." Arra a kérdésre, hogy készen áll-e Magyaroszág mindhárom világbajnokság színvonalas lebonyolításához, Kovács Csaba igennel felelt. "A csapatok pedig reméljük mindhárom esetben sikert fognak hozni"- tette hozzá.

A női ifjúsági vb megrendezését egyetlen résztvevő ország sem vállalta, ezért is adja be a pályázatot a Magyar Jégkorong Szövetség. A világbajnokságra előreláthatólag 2014 március-áprilisában kerül sor. "Ez rengeteg plusz munkát jelent - szögezte le dr. Kolbenheyer Zsuzsanna, az IIHF és az MJSZ elnökségi tagja -, de úgy éreztük, hogy nem hagyhatjuk, hogy egy kalapból húzzák ki, mely csapat esik ki az A-csoportból. Ez se a lányoknak nem lenne jó, se sportszakmailag nem lenne helyes. Úgy gondolom, minden esély megvan arra, hogy egy nagyon színvonalas, jó hangulatú vébének adjunk otthont."

Újraélesztenék az Edzőbizottságot

Az elnökség megszavazta, hogy Fekti István vezetésével ismét Edzőbizottságot hozzanak létre, amely egyszer már működött, az utóbbi időben azonban nem létezett. A bizottság új rendszert próbál létrehozni, megreformálja a licenszeket, jelentős szigorításokkal a vizsgák és a papírok kibocsátása terén.

Az elnökségi ülésen kiosztották a vezetőknek a korosztályos válogatott játékosok fizikai értékelése, amelyet az agusztusi tesztek alapján Glen Williamson állított össze. Az anyagból az egyes klubok láthatják, miben kell még fejlődnie játékosaiknak.

Tagfelvételi kérelmeket is tárgyaltak

A KHM női csapata kérelmét az EWHL-ben való indulásról az elnökség elfogadta, a Patriot kérelmét feltételekhez kötötte, amelynek teljesülésére jelenleg vár.

Az ülésen meghallgatták a MOL Liga és az utánpótlás-bajnokságok lebonyolításával kapcsolatos információkat.