A nők is hangolnak már a szezonra

2013.08.25. 15:22 |
Gömöri Csaba vezetésével két meccset játszottak a magyar lányok az Eperjessel.

Szombaton és vasárnap is megmérkőzött az Eperjessel a KMH és a magyar női válogatott közös csapata. Gömöri Csaba, az alakulat edzője szerint jó lehetőség volt a gyakorlásra ez a két meccs.

„A hétvégén két mérkőzést játszottunk az Eperjes női csapatával, ezt a KMH és a válogatott vezetői közösen hozták össze. A csapat egy része már régóta edzőtáborozik a saját klubjával, de olyanokat is elhívtunk, akik most mennek a szezonban először jégre. Az igazi szezonkezdet számunkra szeptember elején lesz egy teszttel, de addig is egy jó állomás most ez, hogy megnézzük, ki hogyan dolgozott a nyáron.”

Szombaton 5:2-es vereséget szenvedtek a magyar lányok, a mieinktől Horváth Tifani és Somogyi Vivien voltak eredményesek. Gömöri Csaba szerint az első és a harmadik harmadban jól játszottak a lányok, és a vereség ellenére örül annak, hogy egy 14 éves kapusnak, Horváth Vanessának adott esélyt egy ilyen komoly meccsen védeni.

Vasárnap kicsit más kerettel álltak ki a lányok Pesterzsébeten, ennek pedig egy 7:4-es győzelem lett az eredménye. (A magyar gólszerzők: Horváth (2), Kiss, Farkas, Dabasi, Jókai, Somogyi.)

"Négy sorral játszottunk- szögezte le az edző, három kapus is védett a meccsen, jó volt látni azt is, hogy ők milyen állapotban vannak. Ezen a két napon nem az eredmény volt a legfontosabb. Nagyon kiegyenlített volt a játék, de úgy gondolom az első perctől kezdve mi voltunk az erőszakosabbak és többet is korcsolyáztunk ma. Teljesen más arculata volt a csapatnak, mint tegnap. Sajnos buta hibák miatt egy ideig folyamatosan egyenlített az Eperjes, sőt, egyszer vezettek is, de az utolsó harmadban eldöntöttük a mérkőzést. Rutinosabbak vagyunk, és az első két sorunk összesen hat gólt lőtt ma. Elégedett vagyok a kezdettel, 30 játékost kipróbáltunk, köztük 7-8 olyat is, akik még nem voltak válogatott kerettagok, de idén az ifjúsági keretben számítok rájuk."

A szezonnal kapcsolatos terveiről is faggattuk az edzőt, aki kiemelte, hogy idén nem lesz olyan sok világesemény, mint az előző idényben. „Az elmúlt másfél évben öt világeseményünk volt, sorra jöttek a bizonyítási lehetőségek. Most visszaáll a rend, egy ifi és egy felnőtt világbajnokságunk lesz. A felnőttekkel be kell bizonyítanunk, hogy komolyan számolhatnak velünk, ha nem is idén – mert azt nem várhatjuk el, hogy rögtön átgázoljunk azon a mezőnyön is –, jövőre azonban már cél lehet a feljutás. Az U18-asokkal az A-csoportban biztos remek élményekkel gazdagodunk majd, nagyon jó lenne ismét benn maradni, de most még a tavalyinál is nehezebb lesz a dolgunk.A realitás az, hogy a kiesés ellen fogunk játszani az utolsó meccseke, de majd meglátjuk. ”

Három magyar lány már Oroszországban készül, hiszen a világ egyik legjobb női ligájába igazoltak, Kiss-Simon Franciska, Huszák Alexandra és Gasparics Fanni pedig máris sikeresen bemutatkoztak új csapatukban. „Azt gondolom – folytatta a lányok volt edzője-, hogy hoki terén az egyik legjobb helyre kerültek, az egy más kérdés, mennyire kapjuk majd a híreket, bár eddig csak jókat hallottunk. Az alapszakaszban több, mint 40 mérkőzést játszanak majd, remélem hazaengedik őket a felnőtt világbajnokságra. ”